reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

choroby w ciąży ( cholestaza , rożyczka, toksoplazmoza..i inne)

A mnie ostatnio lekarz powiedział, ze czasem gorsza jest sama choroba dla dziecka niż lek..stodal sama używałam..jest to lek homeopatyczny, więc bez obaw..można też rutinoscorbin..byłam też na antybiotykach, kiedy po raz drugi zachorowałam..wtedy tak mnie męczył kaszel, że aż brzuch mnie bolał..
jeżeli martwisz się o Dzidzie, to ginekolog ma obowiązek Cię przyjąć..sama ginekolog mi powiedziała, że jeśli będzie się coś działo, to mam nie patrzeć na termin tylko od razu przyjść! dla spokoju możesz też zrobić USG
co do mdłości, to też kiedyś muszą minąć;-)
też miałam taki okres, że zaczęłam się martwić czy aby wszystko w porzadku, bo nic nie czułam..ja nie czułam ruchów mimo iż to już był 5 miesiąc, a ginekolog nie była pewna bicia serca..niby coś wyczuła, ale potem nie mogła ponownie namierzyć serduszka mojej Dzidzi..dała mi skierowanie na USG..poszłam od razu..na szczęście z moim Maleństwem wszystko było ok i bardzo się ruszało, tylko, że było na tyle malutkie, że jeszcze tego nie czułam..teraz daje mi niezłe kopniaki;-)a ja jestem spokojna:tak:

Wszystko będzie dobrze..nie wolno panikować, bo to też ma wpływ na Maleństwo..najlepiej szukać porady u specjalistów.
 
reklama
Jestesm w 4 tyg ciazy od wczoraj czuje piieczenie i bol po srodku w dole brzucha.
Czy moge wziac furagin i czy to zapalenie moze byc zwiazane z ciaza?
 
witaj ja jestem w 26 tygodniu ciąży i zapalenie pęcherza to u mnie normalka ale ja z takimi dolegliwościami chodzę do lekarza na własną rękę nic nie bierz bo różnie może być, ja zawsze dostaję phimafucin jest antybiotyk a postaci globulek dopochwowych ale musisz iść do lekarza. pozdrawiam i życzę:-) powodzenia
 
witam wszystkich serdecznie,
mam pytanie.
Z moim mężem staramy się o dzidziusia niby od listopada, ale dopiero od marca zaczełam badać sobie temperaturę oraz śluz. Ponieważ nie mesiączkuję regularnie postawiłam dodatkowo na testy owulacyjne.
Na drugi dzień po stosunku zaczeło pobolewać mnie pobrzusze, krótkie skurcze. Bolące przy siadaniu, wstawaniu oraz chodzeniu jak również przy śmianiu się.
Ponieważ przedwczoraj prawdopodobnie wystąpiła owilacja, zastanawiam się czy m ten ból jest spowodowany.
Mąż mój jest delikatyny, więc wątpię, że został on wywołany stosunkiem.
:crazy:
 
Nabieram przekonania, ze ciaza to czas wiecznych lekow o byle co. Jestem w 7 tyg p.c. i wlasnie zlapalam paskudne przeziebienie. Normalnie posmarkalabym troche i nic sobie z tego nie robila, a teraz spac nie moge z przejecia, bo to I trymestr przeciez i nie wiadomo jak to sie skonczy :-( Najgorsze, ze nawet lekow na to zadnych nie ma poza witamina C i innymi "kadzidlami". :no:
Pozdrawiam!
 
Witamina C i Rutinoscorbin..tylko nie mylić witaminy C z Cerutinem, bo Cerutin to to samo co Rutinoscorbin, a tak poza tym to herbatka malinowa i do łózia;-)
 
nie martw sie ja tez bylam chora na samym poczatku- pewnie to tez bylo ok 6-7 tyg , i nawet kolezanka powiedziala mi ze to "pierwszy objaw" ciazy- myslalam co za glupota, ale moze cos w tym jest , organizm przezywa szok- zachodza zmiany i cos nowego sie dzieje, jestes oslabiona i kazde najmniejsze wirusisko powoduje przeziebienie. zostan w domu- to najwazniejsze- jak pracujesz to nie daj sie namowic na przyjscie - jak ja to zrobilam(oj glupia ja ,glupia)

duzo plynow i buziakow od meza i bedzie dobrze pozdrawiam i zdrowiejmy - bo ja znowu zalapalam jakies chorubsko
 
Faktycznie w ciąży kobieta jest chyba bardziej podatna na przeziębienia. Ja jestem w 10 tygodniu i mam już za sobą dwa. Napiszę ci jak ja się kuruję: syrop z cebuli, mleko z czosnkiem i miodem, Oscillococinum i syrop Bioaron C. Te dwa ostatnie leki są homeopatyczne i zapisała mi je moja gin.
Mleko z czosnkiem można pić tylko raz dziennie, to też powiedział mi lekarz. Pozdrawiam i życzę zdrówka.
 
Na przeziębienie pomaga też miksturka z czosnku i cytryny. Ząbek, dwa czosnku zetrzeć na drobnej tarce, wcisnąć sok z cytryny (żeby ledwo zakrył czosnek) i zostawić na kilka godzin. Potem odcisnąć powstały sok i wypić 1-2 łyżeczki. Najlepiej na wieczór i wskoczyć do łóżka. Powinno pomóc.
Ja brałam jeszcze tabletki czosnkowe, ale krótko, bo obniżają ciśnienie i wszytsko w nadmiarze szkodzi :sorry2:
oprócz tego na katar, zapalenie zatok itp. niezawodna jest sól fizjologiczna. Tania, naturalna, nieszkodliwa, a pomaga (wystarczy wkropić po kilka kropli do dziurki i wypluć wydzielinę, która spływa do gardła).
Ja tym zestawem (plus rutiniscorbin i wit. c) wyleczyłam się z zapalenia zatok :tak:
jeśli domowe sposoby nie pomogą, to po kilku dniach najlepiej iść do lekarza.

Jest też stronka, na której można sprawdzić czy dany lek można brać w ciąży Gdy jesteś w ciąży... | Lek Bezpieczny
 
reklama
Witam!!!
No to teraz mam stracha... Jestem w 9 tygodniu ciąży. Dzisiaj poszłam na konsultację internistyczną i lekarka kazała zbadać tarczycę... Nigdy wcześniej tego nie robiłam dlatego się zdziwiłam. I teraz się boję co może się stać. Czy jeśli się okaże, że jednak coś dolega, to czy nie jest to za późno aby zacząć jakieś leczenie. :(
Nadmienię, że to druga ciąża i że została usunięta z powodu pustego jaja płodowego.
:(( Martwię się!!!
 
Do góry