reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

choroby w ciąży ( cholestaza , rożyczka, toksoplazmoza..i inne)

Witam.Ja przy pierwszej ciazy rowniez mialam chora tarczyce.Bylam pod stala kontrola.Na czas ciazy lekarka zmienila troche dawkowanie lekow.Po porodzie zrobilam kolejne badania-znow ustalono leczenie.Ale na szczescie trwalo krotko,bo po niedlugim czasie wyniki byly dobre i dalsze leczenie nie bylo konieczne.Ale robie co jakis czas kontrolne badania-tak na wszelki wypadek.Aha.Corka po porodzie dostala skierowanie do Poradni endokrynologicznej,ale wszystko bylo w porzadku.
 
reklama
Witam,
Dziękuję za odpowiedzi.
Mam rozumieć, ze do 6 tyg nic sie nie stało, a potem ....moze doszlo do informacji.
Czy są jakies badania zeby to sprawdzić przed ciążą, czy jestem nosicielem informacji o przeciwciałach anty-D?
Wika
 
Hej.

Na to wyglada, że mamy konflikt (ja rH - a mąż rH +)...

Czytałam, że w necie, ze rozwiazanie powinno nastąpić w 38-39tc...czyli co cesarka??
 
Witam.2 tygodnie temu urodzilam dzidziusia. Ja mam grupe krwi A2B - malutki odziedziczyl jednak rh po mezu i ma +. W czasie ciazy nie dzialo sie nic nadzwyczajnego, mialam 2 badania na przeciwciala, oba wyszly ok. Czy teraz po 2 tygodniach od porodu (do tej pory wszystko jest ok) moze byc cos nie tak//??
 
Popieram Dlaczegotak, a od siebie dodam, że tez mnie tak bolało i u mnie nie zonaczało nic groźnego. Jednak dopiero wizyta u lek mnie uspokoiła. Pomagała mi No-spa.

A jak wyniki badan moczu? Moze masz lekki stan zapalny pecherza moczowego, stad te bole? Odroznisz je od zwykłych boli ciazowych tym, ze boli jak siusiasz. A uczucie jest takie jakbys siusiała szpilkami. Wtedy mozna brac urosept. Bezpiecnzy ziołowy lek.
 
no właśnie drogie Panie robiłam test w dniu spodziewanej miesiączki negatywny,
po dwóch dniach dostałam okres, ale inny niż zawsze, normalnie trwa on 6 dni a
tu 2 dni krwawienia, a potem 2 dni brązowego plamienia i koniec. Od tego czasu
minęło 10 dni a ja cały czas czuję się kiepsko mam jakieś skurcze w podbrzuszu
i ogólnie samopoczucie kiepskie. Test robiłam 2 dni temu i nadal negatywny. Nie licząc tej ostatniej "miesiączki" to dzisiaj jest 41dc. Do gina idę dopiero po świętach ale może ktoś już był w takiej sytuacji? Wiem też, że podobne objawy są przy torbieli. Będę wdzięczna za wszystkie odpowiedzi.
 
Przed zajściem w ciażę lekarz wykrył u mnie mięśniaka 3 cm było to 1,5 roku temu. Po 2 miesiacach zaszłam w ciażę i lekarz powiedział, że mięśniak nie zagraża dziecku więc nie szkodzi, że sobie tam jest. Urodziłam bez problemów, w czasie ciaży też było ok. Po porodzie byłam na kontroli i mięśniak dalej tam jest tylko uróśł z 1,5 cm. Lekarz powiedział, że włąściwie nie ma jak go wyleczyć, tzreba obserwować. Tak się zastanawiam bo jak on tak będzie rósł i będzie wielki to wtedy jedynie operacujnie usunięcie wchodzi w grę a ginekolog mówił, że usunięcie mięśniaka moze potem starzać problemy w zajściu w kolejną ciążę? chciałabym kiedyś mieć drugie dziecko. Proszę o opinie jeśli któraś z Was wie coś na ten temat.
 
Witam,

postanowilam napisac, bo strasznie sie martwie o moja Fasolke :(

od kilku dni jestem przeziebiona, mam katar i kaszel, choc goraczki w zasadzie nie ...
bylam u lekarza, dostalam syrop Stodal, Ostilococillum z granulkach i Tantum Verde w aerozolu. W zasadzie nie widze poprawy... ale coz takie leki nie przynosza szybko rezultatow :( pije herbate z miodem, albo z sokiem malinowym, jem straszne ilosci cytrusow rowniez cytryny i nic mi nie jest lepiej :(

Martwi mnie jednak inna rzecz, do tej pory moja Fasolka przypominala mi o swoim istnieniu, mialam mdlosci przez wieksza czesc dnia, ciagniecie w dole brzucha, a od kilku dni, gdy zaczelam kaslac Fasolka nie daje zadnych oznak :(

Tak strasznie sie o nia martwie, ze cos jej sie stalo przez ten kaszel :(

To moja pierwsza Fasolka dlatego poruszam sie jak dziecko we mgle :(

Dziewczyny czy Fasolce moglo sie cos stac? Ponoc wiekszosc kobiet w ciazy choruje choc raz, wiec jak to jest... wizyte u gina mam dopiero 11 kwietnia, chyba umre ze zmartwienia do tego czasu....
 
reklama
czesc:) Tym ze mdlosci ustaly to sie nie martw. ze nic nie czujesz w dole brzucha.. moze troche za wczesnie na wszelkiego rodzaju ruchy dziecka.. co do choroby, ja sama bylam 2 razy chora, raz w 3 miesiacu i wtedy lekarz zabronil mi bezwzglednie brac jakiekolwiek leki, bo powiedzial ze moga byc grozne dla dziecka... i musialam lezec plackiem, co do cytrusow, to tez nie przesadzaj bo nie sa zdrowe w ciazy.. dla Ciebie moga byc ciezkostrawne, a dla dzidzi moga wywolywac uczulenia.. i powiem Ci ze lepiej jednak zadzwonic do ginekologa i mu powiedziec o obawach, i zapytac co on powie na te wszystkie leki co masz brac.. nie musisz jechac, po prostu telefon, jak sie martwisz to sie zawsze uspokoisz, choc ja mysle ze wszystko jest w porzadku :) dzidzi jest z pewnoscia silne, drugi raz bylam chora w 8 miesiacu, i tez lekarz mi zabronil brac leki, dopoki nie dostalam goraczki, wtedy bardzo delikatny lek dostalam, przy czym ja nie szlam do normalnego lekarza z choroba a do mojego ginekologa, lekarze czesto daja leki ktore niby nie szkodza dziecku, ale mozna sie od nich obejsc bardzo czesto.. po prostu chwile pocierpiec.. a co do kaszlu.. zdania sa podzielone wiec lepiej zapytaj ginekologa
 
Do góry