reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

choroby w ciąży ( cholestaza , rożyczka, toksoplazmoza..i inne)

ela33 u kobiet w ciazy to normalne:) Nie masz czym sie przejmowac:) Jesli bedzie trwalo dluzej niz 2 tygodnie,to powiedz o tym lekarzowi.
 
reklama
Fitusia ja bedac w ciazy,tez mialam problem z krwawieniem z nosa.Do tego czulam sie slabo,nie mialam sil na nic.Lekarz poradzil mi brac zelazo(najlepiej do picia) i po tygodniu czulam sie o niebo lepiej.Polecam!Ale pij przez slomke,bo inaczej zabki stana sie szarawe.
 
Wpadłam, żeby napisac, że wszelkie krwawienia z nosa odeszły w niepamięc.

Jestem teraz w końcówce 29 tc, pierwszy post w tym dziale napisałam ok tygodnia 20. Minęło trochę czasu.
Nie wiem, ale problem skonczył się ostatecznie wraz z braniem luteiny i nospy. Miałam kilka przebojów ze skurczami. Kiedy przeszły skurcze, przeszły krwawienia z noska.
 
Witam Was
Ja na te pytanie "problem serologiczny" nie potrafie odpowiedziec :( Sama nie wiem czy w moim przypadku go nie ma. Ja mam grupe B Rh + a moj maz ma AB Rh + hmm jak ktos wie czy mamy ten problem niech mi odpowie. Bardzo bede wdzieczna. Duzo o tym slysze ale nie wiem sama juz w jakich przypadkach ten problem wystepuje.

Pozdrawiam
 
Baczek, nie macie konfliktu serologicznego!! konflikt występuje TYLKO wtedy, kiedy kobieta ma czynnik Rh- a mężczyzna Rh+, grupa krwi nie ma tutaj znaczenia.
Ja mam też grupę A- a mój mąż B+, nasza córka ma grupę A+ i dlatego ja będąc w szpitalu dostałam przeciwciała żeby nie było komplikacji przy następnej ciąży i jeśli dziewczyny macie też grupę krwi minusową to domagajcie się na oddziale zeby Wasze dzieci miały zbadaną grupę krwi bo jeśli Wy macie minus a dziecko plus to możecie mieć poważne problemy przy kolejnych ciążach, a po co się stresować, skoro można temu zapobiec...
 
Baczek, jeżeli matka ma grupę krwi 0 a ojciec inną to występuje zwiększone ryzyko silnej żółtaczki poporodowej u dziecka (ok. 80%), tak mi powiedziała pani doktor w szkole rodzenia i u mojego dziecka potwierdziło się
natomiast jak matka ma inną grupę niż 0 takiego ryzyka nie ma, więc w Twoim przypadku nie ma o co się martwić:-)
a konflikt serologiczny to rzeczywiście sprawa tylko czynnika Rh tak więc "problem serologiczny" na pewno Cię ominie
 
Kobietki. Dziuba ma rację. Konflikt występuje tylko wtedy gdy kobieta ma czynnik RH- a mężczyzna RH+. Ja mam RH- a mó mąż RH+. Pierwszą ciąże poroniłam i w ciągu 72 godzin (a może mniej, nie jestem tego pewna) na oddziale dostałam immunoglobulinę. Dostałam karteczkę z informacją o jej podaniu. Przy konflikcie nie ma problemu z pierwszą ciążą ale jeśli dziecko ma grupę ojca to w organiźmie matki mogą wytworzyć się przeciwciała (ale nie muszą) i następną traktować, nazwę to potocznie, jak ciało obce. Immunoglobulina ma temu zapobiegać. Ja po poronieniu urodziłam dwoje dzieci i po każdym porodzie miałam podawaną immunoglobulinę. U mnie nie wytworzyły się przeciwciała. W czasie ciąży wykonuje się badania na ewentualną ich obecność co najmniej dwa razy. A poza tym medycyna zna sposoby na zapobieganie konfliktom nawet gdy przeciwciała się wytworzą. Dlatego trzeba znać grupę krwi i kontrolować sytuację. Pozdrawiam.
 
Jestem w 10 tyg ciazy, od paru dni mam biebunke a w dodatku bakterie w moczu...lekarz przepisal mi amoxicilin 500...Podobno nie szkodzi dziecku...sama juz nie wiem bo mieszkamy w angli i troche nie mam zaufania do ich sluzby zdrowia...:(
 
mi kilka razy pojawiła się biegunka - jadłam gorzką czekoladę, gorzkie kakao i kisiel - i w sumie od razu pomogło..
może po prostu jecie jakieś produkty, które powodują biegunkę np. cytrusy... Ważne jest aby dużo pić i się nie odwodnić. Mimo wszystko zapytałabym lekarza jeżeli by to trwło dłużej
 
reklama
Witam Was !!!
Dziekuje za wszystkie odpowiedzi. Jest to moja pierwsza ciaza i jestem przewrazliwiona na jej punkcie, chce wjedziec wszystko. Jeszcze raz dzieki za wyjasnienia.

Pozdrawiam i caluje
Baczek
 
Do góry