reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

choroby w ciąży ( cholestaza , rożyczka, toksoplazmoza..i inne)

Igasia, ja miałam cholestazę w ciąży, miała moja mama, babcia. Ogólnie nie mogę brać tabletek antykoncepcyjnych, bo też mi się robi...
Najważniejsza jest dieta wątrobowa - wyguglaj sobie co możesz jeść. Dzięki diecie spadają kwasy żółciowe z krwi. Tabletki u mnie nie działały w ogóle. Szpital nie jest konieczny - ja bardzo nie chciałam i dzięki mojemu ginowi udało się bez. Donosiłam ciążę do 41 tyg i urodziłam naturalnie zdrowego maluszka. Mimo że standard to cesarka po 36 tc. Jakbyś miała jakieś pytania to pisz śmiało :-)
 
reklama
Jutro po 11-tej maja byc wyniki badan, i wszystko bedzie jasne.Ale jak tu wytrzymac z tym dokuczliwym swiadem?budzi mnie w nocy,nie moge sie na niczym innym skupic,,juz nawet cala twarz mi zaatakowalo.mam wrazenie ,ze jest coraz gorzej.jak mam sobie pomoc?Dzieki dziewczynay za wsparcie.
 
Mi pomagały kąpiele, dopóki siedziałam w wodzie, nie swędziało tak bardzo. pomagało mi w nocy jak głaskał mnie mąż (dziwne, ale pomagało).
No i ścisła dieta wątrobowa... Bądź dzielna, większość już za Tobą! Tydzień przed porodem świąd się staje mniej dokuczliwy, może nawet całkiem zniknąć, bo spada poziom estrogenów.
 
Aha, niestety będzie coraz gorzej....:-(
Poziom estrogenów stale wzrasta, a to koreluje z poziomem kwasów żółciowych we krwi. A z ciekawości, jakie badania ci zlecili? Tutaj standard to AlAT, AspAT, bilirubina, ew. GGTP, fosfataza i poziom kwasów żółciowych.
 
też miałam cholestazę. nieprzepsane, ale przedrapane noce.
niestety cholestaza odbiła się na moim Piotrku.
 
hej
ja tez musze zrobic wyniki na choleostaze ale dopiero w poniedzialek...myslalam na poczatku ze to moje atopowe zapalenie skory sie odzywa ale lekarz ostatnuo kazal mi zrobic wyniki na ta choleostaze..jestem w 38 tygodniu i mam pytanie czy jak bede miala choleostaze to czy musze miec cesarke?i isc do szpitala??:sorry:
 
Absolutnie nie, ale musisz być swiadoma ryzyka. Ważne są regularne badania tzw dobrostanu płodu (liczenie ruchów, ktg, usg, bad usg stanu łożyska).
Masz jakąś historię rodzinną z cholestazą? To często dziedziczne... Odezwała ci się dość późno, jak dopiero robisz wyniki. Ja miałam świąd od 30 tc.

Igasia, i jak wyniki?

Kaśka76, a napisz coś więcej, jak wyszło to niedotlenienie? Tzn jak cię leczyli i jak przebiegał poród? Skąd wiesz że to przez cholestazę? Pytam, bo przy kolejnych ciążach raczej na pewno mnie to czeka znowu i zastanawiam się czy chcę rodzić naturalnie, czy jednak cc..
 
reklama
Z tego co mowila mi mama ona nic takiego nie miala..ja swiad mam praktycznie caly czas bo mam atopowe zapalenie skory i nie zawsze sie pilnuje zeby nie jesc tego czego nie moge:zawstydzona/y:jutro ide na badanie wiec sie wszystko wyjasni...dzieki za odpowiedz
pozdrawiam:-)
 
Do góry