reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

****************Bydgoszcz ReAkTyWaCjA ***************

no własnie - dziewczynki! moze znacie jakiegos dobrego alergologa??? bo chyba najpierw trzeba wykluczyc alergię a potem zając sie kolką - jeśli to w ogóle jest kolka a nie alergia... miki katar ma od samego początku, sapkę tez, kupy są wodniste ale nie spienione...

byłabym wdzieczna gdybyście popytały o namiary na jakiegoś dobrego lekarza.

buziaki i miłego dnia zycze
 
reklama
Jeśli chodzi o alergologa to polecam Prof. dr hab. n. med. Mieczysława Czerwionka-Szaflarska przyjmuje chyba na Gdyńskiej prywatnie a tak to jest ordynatorem oddzialu dzieciecego w Juraszu.
A jeśli chodzi o pediatrę to polecam dr Monike Parzęcką, przyjmuje na Marcinkowskiego i również pracuje na tym oddziale.
 
Dzień Dobry,

Reniferku współczuję bardzo Mikołajkowi problemów brzuszkowych, poradź się czym prędzej lekarza, bo taka sytuacja męczy na pewno nie tylko maluszka, ale i ciebie.
Ściskam Was mocno, życzę zdrówka:-)
 
Renifer na maluszka z kolkami zawsze można znaleźć sposób. Moja Maja miała straszne napady placzu uspokajała ją suszarka i delikatne ogrzewanie brzuszka z masażem.
Oprócz suszarki: herbatka koperkowa, ladcidofil co jakiś czas dla Maja, przy bardzo mocnym płaczu Viburcol - czopki. Pomocy termometru unikaj, bo nie jest to najlepszy sposób na pomoc. Ulga moze jest dla maluszka, ale możesz więcej problemów sobie na głowę ściągnąć.

Witam nową bydgoszczankę.
 
dzień dobry!!!

WOMEN trzymam mocno kciuki!!!

witam nową koleżanke!!

u mnie znowu cuda, aż sie nie chce pisac... od drugiej w nocy męczyłam sie z termometrem... chciałam pomóc tez mikiemu czopkami ale dobrze ze tego nie zrobilam bo termometr starczył... były 4 kupy i pełno popierdywan ale jestem bardzo szczesliwa bo ulżyłam maluszkowi... teraz znów coś jest nie tak, bo miki popłakuje przez sen... pewnie bedzie trzeba walke zaczac od nowa...nie wiem od czego mu sie to zrobiło, przeciez przez pierwsze 2 tygodnie robił piękne regularne kupki... ja nic innego nie jem niz wtedy, wiec skąd to wszystko?
podobno wzdęcia mijają jak kolka- pod koniec 3 miesiaca... super :wściekła/y::wściekła/y::wściekła/y::wściekła/y::wściekła/y::wściekła/y:

buziaki dla wszystkich mamuś!
Renifer bardzo Ci współczuje, wiem dokładnie co przechodzisz bo jak przeczytałam Twojego posta to normalnie miałam wrażenie ,że ja go napisałam. U nas było identycznie, na początku normalnie kupki były , a później nagle koniec. Równiż pomagaliśmy Weronisi termometrem, bo innego wyjścia nie było, nie mogłam patzreć jak się męczy. Stosowaliśmy herbatki koperkowe, ręczniki na brzuszek, suszarkę i owszem pomagało ale na krótką metę. Wylądowałam nawet z Weroniką w szpitalu wojskowym, bo nie chciało mi się wierzyć, że kolki mogą być tak intensywne, zwłaszcza biorąc pod uwage fakt iż jadłam tylko chleb z masłem, rosół i popijałam leciutką herbatką. Także zależało mi aby sprawdzić czy to faktycznie kolki, czy może jakaś infekcja dróg moczowych, bo podobno objawy bardzo podobne ( radziłabym zrobić posiew). W szpitalu spędziłyśmy 5 dni. Były to najgorsze dni w moim życiu, bo byłam tam 24h z prawie non stop płaczącym i cierpiącym dzieckiem, a słowa lekarzy dzień w dzień były takie same :"obserwować".:angry: I tak obserowałam moją córcie, męcząc się razem z nią. Fakt faktem zrobili nam dokładne posiewy moczu i na sam koniec usg brzuszka, które do potwierdziło, że są to kolki, bo wyraźnie było widać zagazowane jelitka. Jeżeli chodzi o specyfiki, to my używaliśmy róznych, ale jeden , który z całą pewnością pomógł mojej córci to była "WODA KOPERKOWA", efekt był naprawdę bardzo szybki i z dnia na dzień widać było poprawę. Wiadomo, że nie od razu kolki minęły, ale córcia męczyła się coraz rzadziej i krócej. Generalnie u Nas problem kolkowy trwał 1,5 m-ca. Mam nadzieję, że moim postem w jakiś sposób Ci pomogłam. Życzę szybkiego zdiagnozowania problemów synka:tak:
 
dzieki WRONKA mieliśmy juz badanie moczu i zadnych bakterii nie było na szczescie... my tez stosujemy suszarke, termoforek, masaze, noszenie i sto innych rzeczy a moja dieta jest taka jak i Twoja była takze w sumie nic...

czy ta woda koperkowa to jest cos innego niz herbatka koperkowa? i mozna to dostac w aptece?
lece bo ryczy
 
Nazwa: Gripe Water woda koperkowa 150ml

Producent: Woodward's

Opakowanie: 150ml

Opis działania: Dzieci cierpiące na kolkę pępkową powinny otrzymywać napar z kopru włoskiego, lub z dodatkiem rumianku. Koper włoski ma przede wszystkim właściwości wiatropędne. Przetwory z kopru działają rozkurczowo na mięśnie gładkie przewodu pokarmowego, a w mniejszym stopniu także dróg żółciowych i moczowych. Pobudzają jednocześnie wydzielanie soku żołądkowego i poprawiają przyswajanie składników pokarmowych, a ponadto hamują rozwój drobnoustrojów w jelitach. Woda koperkowa WOODWARD'S GRIPE WATER zawiera olejek z kopru. Woda ta podawana jest w ilościach tylko 5 ml, co jest bardzo korzystne u dzieci karmionych piersią.

Dawkowanie: Nie stosuje się preparatu u niemowląt poniżej jednego miesiąca życia. Od jednego do sześciu miesięcy życia — 5 ml (łyżeczka od herbaty) 6 razy w ciągu doby. Ód sześciu miesięcy do jednego roku życia - 10 ml (dwie łyżeczki od herbaty) 6 razy w ciągu doby. Niewskazane jest podawanie preparatu w większych dawkach. W przypadku braku skuteczności działania preparatu konieczna jest konsultacja lekarska.
 

Załączniki

  • gripe_water.jpg
    gripe_water.jpg
    19,9 KB · Wyświetleń: 11
reklama
Renifer proszę
Czerwionka-Szaflarska Mieczysława
Pediatria St. II , Alergologia St. II , Gastroenterologia St. II
miejsce wykonywania praktyki: 85-006 Bydgoszcz Gdyńska 8c
3422287​
profilaktyka, leczenie dzieci

Parzęcka Monika
Pediatria St. I
miejsce przechowywania dokumentacji medycznej: 85-056 Bydgoszcz Marcinkowskiego 7c / 8
3457368
Telefoniczne przyjmowanie wezwań
Badanie lekarskie pediatryczne​
 
Do góry