reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

****************Bydgoszcz ReAkTyWaCjA ***************

Hej!

A wiecie,ze u nas druga doba bez cyca :szok: normalnie nie mogę uwierzyć,jeszcze w święta Mati miał problem z piciem mleka z butli a tu nagle taka zmiana,w nocy tylko raz robię butlę,jestem dumna z synka!!! Bałam się tego bardzo bo z Wiką prawie do trzech lat na piersi...brakuje mi tego cmokania ale już mam mało pokarmu a mały troszkę jednak potrzebuje,żarłoczek mój jeden...
 
reklama
Hej

Brawo dla dzielnego Matiego :tak:

Izka koło Piotra i Pawła na wyzynach jest duzy sklep z rowerami....ale nie wiem jakie tam są "rozmiary" czy dla dzieci też??


Madziara....ja odstawiłam Frankowi butlę jak miał 3 lata i 1 miesiąc.....w sumie pod presją Superniani, bo "3 latek to już za duzy na butlę". Fran pił z niej ciepłe mleko rano przed przedszkolem.......No i wybrał sobie sam kubeczek, pożegnalismy butlę, papapapa......i co...Wieczorem moje dziecko powiedziało, że z kubeczka to on mleczka nie lubi :no:. I tak przestał pic mleko:-(. Miałam potem wyrzuty sumienia, bo zawsze dzieki niej miał rano coś ciepłego w brzuszku....
 
Witam z porana herbatką :-)
Czytam o tym odstawianiu butki i nie pamietam jak to u nas było, więc chyba dobrze... wiem ze jako przedszkolak to juz nie piła z butli. Ona tak jak ja z chwila odstawienia butli mleka nie ruszyłysmy z kubka :-) Do tej pory nie lubie mleka...
 
U nas odbyło się to tak: Dawid sam wyrzucił butelki do kosza a zamiast tego wybrał sobie super bidon, z niego pił mleko. Dziś pije z kubka, poza tym płatki z mlekiem, jogurty, więc nabiału mu nie brakuje:-)
 
No właśnie moje dziewczyny z momentem odstawienia butli przestały pić mleko. Jedyna Monika, która czasami wypije ale ona była na cycu do 2,5 roku. Ewka i Agata niby jedzą zupki mleczne ale przeważnie wyjadają środek a mleko zostaje.
Próbowałam małemu dawać z kubka i nie chciał pić, wypijał kilka łyków a reszta zostawała, a zwykłego mleka też nie chce. Myślę, że poczekam z tym do wakacji i wtedy mu odstawie bo jednak trochę mi szkoda, żeby przestał pić mleko.
 
My do tej pory mamy poranną butelkę:zawstydzona/y: Ignac wypija jeszcze w łóżku, jak na pewien czas zrezygnowaliśmy to nie chciał zjeść porządnego śniadania, tylko coś tam dziubał a tak to ma jakby nie patrzeć jedną porcję nabiału (wypija 300ml). Wieczorną zabrał mikołaj;-) i zostawił kubeczek z zygzakiem:-) Teraz pije mleko/herbatkę z kubka i potem szuru buru ząbki:tak: Jak marudzi, że chce z butelki, to mówię że będzie rano:tak:
znam wiele dzieci, które odkąd zrezygnowały z butelki mają na siłę wciskany nabiał w postaci actimelów, danonków i bakusiów:eek: mleka nie tkną... nie wiem czy to takie dobre. Niby butelka jest be, bo próchnica butelkowa, ale wszystkie słodkie serki aktimelki są dobre? Ignaś woli twaróg z cebulką:-D i potrafi naprawdę zjeść cała kostkę:szok: zwłaszcza teraz jak pojawia się rzodkiewka czy szczypiorek:tak:
Kaaasiulka, jak ci się to udało? tzn przekonanie Matiego do mleka z butelki:eek: Michaśka pije z butelki soczek, ale jak poczuje mleko to pluje na kilometr i od razu w ryk:baffled: coś czuje, że rozstanie z cycem będzie ciężkie u nas, przerobiliśmy wszystkie smoczki/butelki/mleka/kaszki (kaszki możne z 30ml pociągnie)
 
Martyn w przeciwiństwie do mnie uwielbia nabiał, biały twaróg w makaronem.... ja tego nawet nie próbuje a ona bardzo lubi bo w przedszkolu to dają, jogurt nawet naturalny i to 400ml potrafi zjeść a ja tylko z 3 łyzeczki :-) sery żółte to już wszyscy lubimy.... Co do zebów to bardziej ma znaczenie gen a nie co jemy.... siostry dziewczyny obie dostały pierwsze zabki po roczku a pól roku póxniej już do lekarza poszły, się coś działo.
 
reklama
Dokładnie, z tą próchnicą to nie jest tak, że skoro butla to i próchnica:/
Mojej siostry syn, wstyd się przyznać, ale ma skończone 7 lat i nadal pije mleko z butli, ona nie zabiera mu butli bo właśnie sugeruje się tym, że jak odstawi butle to nie tknie mleka, z kubka nie chce, żadnego innego nabiału też nie ruszy, więc póki co pije z flachy, nikt go nie widzi i nikt wiedzieć nie musi:-D
Mama szczęśliwa, że dziecko idąc do przedszkola (w nim mało co je) ma ciepłe mleko w brzuchu:-)
 
Do góry