reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Butelkowe mamy i dzieciątka

.
A mam takie pytanie: Ile zjadają Wasze dzieci i jak często?
Mój 2,5 miesięczny syn je co 2 godz po ok 70ml Bebilonu pepti. Jak dla mnie to ciut przy mało, zwłaszcza, że je tyle samo już od 1,5 miesiąca. Nie zwiększa ilości zjadanego pokarmu. Kiedyś, kiedyś karmiony jeszcze Enfamilem zjadał 90ml. Nie wiem co z tym fantem zrobić.

moja droga jak to mi lekarz powiedzial "nie zmuszac dziecka jak nie chce. Jesli je mniej tzn ze tyle mu potrzeba. Jesli przybiera na wadze tzn ze jest ok"

Moja to wogole je 100-120 ml 6 posiłków a ma 1,5 miesiaca...tylko czasami zdarzy jej sie ze oprocz 120 ml za 2 godziny wola bo potrzebuje wiecej bo akurat poszlo z kupka...
Je co 3-4 godziny...ale ostatnio mialysmy kryzys przez 2 dni i jadla co 2-2,5 ale przeszlo juz...jest na Bebiku 1 z Nutritionem...
w ciagu 12 dni przytyla 500g czyli wychodzi ze duzo bo przez 6 dni 249g...

Donoszony noworodek średnio przybiera na wadze od 100 do 200 gram tygodniowo. Jeśli jest on większy i dziecko nie ma żadnych dolegliwości układu pokarmowego, to nie ograniczajmy mu jedzenia. Widocznie tyle właśnie potrzebuje. Jeżeli jednak noworodek przybiera na wadze niewiele albo wcale, wtedy wymaga to konsultacji z lekarzem.


w pierwszym kwartale (pierwsze 3 miesiące) zycia minimum ok 150 g/tydzień czyli ok 600g/miesiąc.
W kolejnych miesiacach - ok 400 g/miesiecznie.
 
Ostatnia edycja:
reklama
a mnie sie wydaje ze je za malo,moj Alex jadl porcje 60ml jak sie urodzil w szpitalu

Katy my tez na beb.pepti i standardowa ''dawka'' to 120ml i z tego co sie orientuje wiekszosc mamus z naszego forum tak daje (no sa tez takie co daja wiecej:-):-):-)).Poszlabym na Twoim miejscu do lekarza,mimo wszystko,choc pewnie potwierdzi sie to co pisaly dziewczyny.
 
wcześniej jadł z piersi na żądanie, też tak często. Być może to spowodowało, ze ma nierozepchany brzuszek. Teraz daję mu cyca do bardziej do ciumkania niż do jedzenia. Na następnej wizycie porozmawiam z pediatrą.
Na ostatnie dwa posiłki dosypałam mu odrobinę Enfamilu, zjadł po 80ml, może będzie poprawa.....
 
Ja tak przeleciałam troche ten temat i napisze ze karmie bebilonem zwykłym, w szpitalu mój syn dostawał bebilon HA ale u mnie ciezko było go dostac.. ( teraz jest jak na złosc wszedzie) wiec kupilismy mu comfort i było ok do pierwszego miesiaca bo potem miał straszna biegunke i zmienilismy przez zalecenie lekarza na bebilon pepti czy jakos tak ale po tym mial o wieksza biegunke wiec zmieniłam na ten najzwyklejszy i wszystko wraca do normy a co do jedzenia to szczerze mówiac mój kacper zjada 120 ml za kazdym razem a czasem i 240... a je przewaznie 7 razy dziennie
 
mam pytanie do mam dzieci butelkowych... czy któraś z was nie ma do odsprzedania ręcznego laktatora avent?
jeśli tak to proszę info na pw za ile był by do odkupienia...
 
Ja przy skazie białkowej i innych alergiach używam emolium barierowego zamiennie z maścią z wit A i D(robiona w aptece) ale sączących ran nie mogę wyleczyć:-:)-:)-(

dziękuję ci za informację, a próbowałaś systematycznej, codziennej pielęgnacji kosmetykami jednej serii. Mój dermatolog twierdzi, że używanie do pielęgnacji skóry jednocześnie kilku kosmetyków na raz - do mycia i do smarowania. U mnie to przynosi efekty i odpukać na razie nie pojawiają się sączące rany.
 
Witaski:-) czy moge dołączyc do mamusiek butelkowych? Karmiłam 2 miesiace piersia ale ze wzgledu na diete(synek ma skaze białkowa):-( przeszłam na Bebilon Pepti-mały pije bez oporów,moze dlatego ze karmiac piersia troche go juz dokarmialam tym mlekiem zeby sie przywzyczaił:tak:Wypija 120 ml co 3h-mysle ze to dobrze ale bywa ze czasami po 2h jest juz głodny i niewiem czy dac szybciej czy nie..Co do ulewania to ulewa jak nie odbije i lezy na płasko..nie duzo ulewa ale jednak,myslalam o zageszczaniu mleczka no ale kleikiem chyba jeszcze za wczesnie.Uzywamy butelek i smoczkow Canpol Lovi-rewelacja jak dla nas:tak:Oliver ciagnie na smoczku mini ale od 3 m przejde na slow

Co do skóry Olivera-nie ma nic sączacego anszczescie,tylko sucha ,łuszcząco sie skore a wwczesniej miał krostki jak karmiłam piersia,teraz ma sporadycznie na brzuszku ale mysle ze organizm sie oczyszcza z alergenów i im dluzej bedzie pił to Pepti to powinno byc lepiej..Ja uzywam kosmetykow z serii Nivea Nutri Sensitive ,żelu do mycia,mleczka i kremu do buzi-służa małemu,kąpie w Oilatum co drugi dzien,jednak skórka nadal sucha zwłaszcza nózki,bo buzia gladziutka
 
Ostatnia edycja:
dziewczyny

czy do bebilonu pepti nalezy jescze dodawac probiotyki??na tym opakowaniu niby jest napisane PROBIOTICA cos tam cos tam i przestalam dawac Alusiowi Dicoflor.No i kupy brak od 3dni:zawstydzona/y::zawstydzona/y::zawstydzona/y:
myslalam ze juz nie trzeba.Co sadzicie?czy ta zawartosc jest wystarczajaca?
 
reklama
Do góry