reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Butelkowe mamy i dzieciątka

Zuzia miała bardzo sucha skórę a później wyprysk alergiczny . Zeszło wszystko po kąpielach w emolium Emulsja do kąpieli i 3x dziennie smarowanie emulsja specjalna do ciała emolium a na buzie krem specjalny też emolium. Teraz skórka mięciutka , gładziutka jak pupcia niemowlaka.
 
reklama
Codziennie kąpiemy się w Oillanie, smarujemy oliwką, myślę, że to skaza białkowa bo policzki i za uszami sucho... :eek:
Aaaaa no i kolki mamy odkąd pijemy to mleko...
 
Ostatnia edycja:
Kamile na brzuszek goraco polecam probiotyk -my stosujemy zapobiegawczo dicoflor30 i z tego co wiem wiekszosc naszych forumowych mamus uzywa jakiegos.
 
wiecie co zastanawiam sie czy ja nie za malo daje Alexowi jesc bo jego porcja to wciaz 125ml ok 7-8 razy.Ale za kazdym razem jak juz koniec butli to on zawsze jeszcze robi usteczkami jak rybka,jakby jeszcze chcial.CZY Wy robicie zawsze np 180ml i dzieci pija ile chca?widze ze Alus zjadlby cos co ok 2h ale ja daje mu wtedy herbatke bo boje sie przekarmic.Co sadzicie?
ja swojej leje 120 ml wodz i 4 miarki mleka czyli 130 ml.
po spacerze i kapieli zjada cale 130 ml a normalnie z 20 ml zostawia...
Je co 3-4 godziny
ostatni posilek kolo max 22 zageszczam Nutritionem (zostal mi jeszcze jak leczylam jej ulewanie)
 
Ostatnia edycja:
hej dziewczyny
moja Zuzia tez juz więcej je butli niz cyca, cyc - głównie w nocy a w dzień jako przekąska:-D
no i zaczęły sie problemy z kupami, potrafi 3 dni nie robic, byłam u lekarza i stwierdziła ze po dwóch pełnych dobach mam jej termometrem wywoływac:szok::szok::szok::szok:
na dodatek zaczyna mieć kolki.
ja swoją lekarke bardzo lubie, leczy mi tez juniora, ale nie wydaje mi sie ze to co zaleciła tym razem nie jest ok

pomóżcie :-( jak to wygląda u was? są problemy z brzuszkiem?:-:)-:)-:)-(

czy można coś kupic bez recepty? (esputicon nie pomaga:-( a może za mało go daje, daje tak jak piszą w ulotce - 1 krople)
 
Ostatnia edycja:
Zuziuniaesputikon podaję 2 krople czasami wkropi się 3;-),no i przepajam herbatką uspokajającą Hippa.Tylko,że ja karmię tylko butlą.Jeżeli te problemy pokazały się od momentu wprowadzenia przez ciebie "dokarmiania" to może zmień mleczko na inne.Emilka nie może Nan ani bebilonu comfort,a zwykły bebilon lub bebiko jast super.Teraz zaczęłam podawać małej mleko z Rossmanna,Babydream,jest dobre i nic się na razie nie dzieje niepokojącego.
A jeszcze ten termometr.To dobry sposób,naprawdę.Najpierw wykąp dziecko by było rozluźnione i delikatnie podrażnij odbyt termometrem(nie głęboko).Lepiej to niż czopek glicerynowy.
 
Ostatnia edycja:
dotmar3- dokarmiam małą od dłuższego czasu- najpierw bebilon, po jakims czasie zaczęły sie delikatne problemy z brzuszkiem, wiec zmieniłam na comfort, i było coraz gorzej wiec wróciłam do zwykłego bebilonu, nie pomógł, a od dwóch dni bebiko
lekarka twierdzi zeby nie kombinowac juz z mlekiem bo to nie ma wpływu
sama juz nie wiem
 
ja slyszalam ze nawet 7 dni moga nie robic ale ja mojego ''przetrzymalam''tylko 2 dni i poszedl czopek w ruch.Po jakims czasie sie zalatwil i to byl nasz ostatni problem teg typu.Teraz staram sie go duzo przepajac tez herbatka uspokajajaca hippa albo woda.Problem zniknal.Im wiecej picia tym czestsza kupa-tak to wyglada
 
reklama
a co z tym przepajaniem??? kiedy moznazaczac??? jaraz probowalam woda ale mloda sie obrazila wyplula i w ryk, nie dosc ze nie cycek to jeszcze i nie mleko
 
Do góry