reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Butelkowe mamy i dzieciątka

reklama
Niestety nic nie mogę pomóc- my mamy skazę i dupa.W środę szczepienie i rozmowa z lekarzem...jak zobaczy tyłek małej to mi urwie głowę:no::no::no::no:
 
ja też podawałam kaszek glutenowa po 2 łyżeczki małe do 1 mleka na dzień( na poczatku do nocnego ale pózniej do śniadaniowego mleczka) kaszka to nestle zdrowy brzuszek suszona śliwka przez 2 miesiące a teraz daje jej na deser kasze mann zrobiona na 50 ml wody czyli jest tak z 5 łyzeczek kaszy manny bobo vita i do tego jabłuszko dodaje albo inny owoc i wychodzi deserek z kasza manna:tak:ale i pozoztawiłam do śniadaniowego mleka kaszke zdrowy brzuszek na razie nadal 2 łyzeczki bo dobra kupe po nim robi:-D
 
deserek z kasza manna:tak:ale i pozostawiłam do śniadaniowego mleka kaszkę zdrowy brzuszek na razie nadal 2 łyżeczki bo dobra kupe po nim robi:-D
Ja jak robię sama owoce to tez dodaje manną. A ten zdrowy brzuszek to i u nas sprawdza się na kupki :-) A zresztą zawsze to inna kaszka niż te ryżowe.

My zmieniliśmy od jakiegoś czasu jadłospis.
na śniadanie kaszka ryżowa o smaku jakiś owoców
2 śniadanie misiowy jogurcik
obiadek zupka z mięskiem
podwieczorek owoce
kolacja kaszka zdrowy brzuszek
 
Ja jak robię sama owoce to tez dodaje manną. A ten zdrowy brzuszek to i u nas sprawdza się na kupki :-) A zresztą zawsze to inna kaszka niż te ryżowe.

My zmieniliśmy od jakiegoś czasu jadłospis.
na śniadanie kaszka ryżowa o smaku jakiś owoców
2 śniadanie misiowy jogurcik
obiadek zupka z mięskiem
podwieczorek owoce
kolacja kaszka zdrowy brzuszek

a jak z godzinami ci to wychodzi?
 
Kupiłam mleczna kaszę mannę po 6 miesiącu z bobovity. Czy dodajecie jej tylko 1 łyżeczkę czy robicie wg przepisu na opakowaniu?

OOO...o to samo chciałam zapytać. Kupiłam kaszę 5 zbóż Nestlle i nie wiem czy też podawać płąską łyżeczkę tak jak kaszę mannę czy więcej / mniej? Czy też łyżeczka tej kaszki to 2,3 gramy jak manny?


I chciałam zapytać jak teraz jedzą Wasze szkraby? Moja niestety nadal co 3 godziny i dwa razy w nocy - nasz rozkład wygląda tak:

ok. 8 - kaszka gęsta z ok. 50 g musu owocowego wychodzi ok. 170 g ale zjada tak ok. 120
ok. 11 - mleko 110 - 130 ml
ok. 14 - obiadek z mięskiem słoiczek mały 130 g.
czasami ok. 15-16 - deserek reszta musu 50 g
ok. 17 - mleko 110 - 130 ml
20 - mleko 140 ml
ok. 1-2 - mleko 140 ml
ok. 5 - mleko 100 - 140 ml.
rzadko ale zdarza się , że w nocy budzi się tylko raz na jedzenie. ok. 3
Wypija słabej herbatki Hippa ok. 130 - 150 ml. na dzień.
Średnio na dzień zjada ok 800 ml mleka, obiadków.

A jak u Was?
 
U nas to tak:

na śniadanie kaszka ryżowa o smaku jakiś owoców ( ze 150ml mleka robię gęstą kaszkę)
2 śniadanie misiowy jogurcik ( zjada cały)
obiadek zupka z mięskiem ( z 200 do 300ml) ja robię sama, jak podaje mu kupione to 2 słoiczki.
podwieczorek owoce słoiczek lub pojemnik musu, jak robię sama to tez tak ok 150ml
kolacja kaszka zdrowy brzuszek ( ze 150ml mleka robię taka gęstą kaszkę)

ok. 1-2 - mleko 140 ml
ok. 5 - mleko 100 - 140 ml.
rzadko ale zdarza się , że w nocy budzi się tylko raz na jedzenie. ok. 3
Jak chcesz odzwyczaić od nocnego jedzenia to możesz spróbować zamiast mleka podać wody do picia. Najpierw zamiast jednego posiłku. Tak radzą w rożnych poradnikach.
U mnie mały sam przestał chcieć mleka w nocy, ale on po prostu nie lubi mleka.
A budzi sie dalej kilka razy i pije w nocy wodę.
 
Ostatnia edycja:
Godziny to tak mniej więcej bo wszystko zależy od drzemek, bo czasem dłuższe a czasem po 1,5h.
7:30 śniadanie
11 drugie śniadanie
13:30 obiadek
16:30 podwieczorek
19 kolacja

u nas tak samo

6:30 - 7:00 śniadanie
200 ml mleka nastepnego z kleikiem kukurydzianym 3 miarki mlekowe

9:30 - 10:00 drugie śniadanie
Obowiazkowo przed kaszka polowa bułeczki i zjedzony srodek ;)
170 ml kaszki ryzowej jablkowo-gruszkowej Nestle na mleku nastepnym z dodatkiem pokruszonych ciasteczek dla dzieci (nie zje papki)

13:30 -14:00 obiadek
250-300 ml zupki na indyczku z 2 lyzkami stolowymi ryzu (marchewka, ziemniak, por, seler, kalafior, pietruszka, kopereczek; raz w tyg szpinak, burak; 2x w tyg pół łyżeczki pomidorkow)
Zupka nie papka, rozgnieciona widelcem

15:30-16:00 podwieczorek
starte jabłko lub ugnieciony banan lub ugnieciona brzoskwinia

19-20 kolacja
250 ml mleka nastepnego z 2 miarki kleiku kukurydzianego + kasza manna

w miedzy czasie dopajam woda

w niedziele chce dac jej Misiowy jogurcik
 
Ostatnia edycja:
reklama
Madzia_SinghGratuluję apetytu :tak::tak::tak:.Naprawdę.U nas sprawa wygląda tak:
  • 9-śniadanie.120 gęstej kaszki z 1/3 owoców ze słoiczka
    13-14 obiadek 150-180 zupki (z grudkami je mniej ok 120)
    17- owoce mały banan i mała gruszka zmiksowane
    20- kaszka 180 mleka+4 miarki kaszki
    2-3 150 mleka
W między czasie wypija 120 soku i 120 herbatki

Teraz jesteśmy na diecie mlecznej i za każdy posiłek jest kaszka na bebilonie pepti.Kaszki są bezglutenowe!!!!
 
Do góry