reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Butelkowe mamy i dzieciątka

Tosia dzisiaj rano zjadła 100 ml sztucznego. Poczułam ulgę, że nie będzie tak źle:-)

Teraz proszę o poradę co trzeba zakupić karmiąc butlą? Jak sobie poradzić na spacerach? Jakieś termosiki macie?

:sorry: śmieszne pytania ale kompletnie nie wiem co potrzeba....:baffled:

dzięki za pomoc ;-)

Ja osobiscie jak Simu jadala na spacerze to odmierzalam wode 150 (wtedy tak jadala) i w pudeleczku (kupilam w aptece takie sterylene na mocz) odmierzalam miarki mleczka i potem mieszalam...Uzywalam termoopakowanie...teraz mala ne jada na spacerze ale jak gdzies wychodzimy na dluzej to tak jej szykuje
 
reklama
Tosia dzisiaj rano zjadła 100 ml sztucznego. Poczułam ulgę, że nie będzie tak źle:-)

Teraz proszę o poradę co trzeba zakupić karmiąc butlą? Jak sobie poradzić na spacerach? Jakieś termosiki macie?

:sorry: śmieszne pytania ale kompletnie nie wiem co potrzeba....:baffled:

dzięki za pomoc ;-)

Ja osobiscie jak Simu jadala na spacerze to odmierzalam wode 150 (wtedy tak jadala) i w pudeleczku (kupilam w aptece takie sterylene na mocz) odmierzalam miarki mleczka i potem mieszalam...Uzywalam termoopakowanie...teraz mala ne jada na spacerze ale jak gdzies wychodzimy na dluzej to tak jej szykuje.

Moze narazie na nocke jej dawaj przez tydzien a potem raz w ciagu dnia i sie przyzwyczai...
zreszta ja to nie wiem bo moja odrazu na butli
 
Teraz proszę o poradę co trzeba zakupić karmiąc butlą? Jak sobie poradzić na spacerach? Jakieś termosiki macie?
Ja nie wiem co trzeba kupić bo to już zależy od ciebie.
Ja sterylizatora nie używam. Zlewam smoki i butle wrzątkiem po umyciu i już. Podgrzewacza nie mam. Ooo sztuczkę do butelek mam :tak:
Mam 2 małe butle ( po 150ml, jedna do mleka druga do soczku) i jedna duża ( 300ml. jak będzie jadł większe porcje)
Termos mama z Conopola taki zwykły, tyle co na spacer to wytrzyma.
Ja mleka na spacery nie biorę. Jak gdzieś w południe idziemy to słoiczki zupki lub deserku.

Edycja:
Pisałaś na innym wątku ze chciał by zostawić karminie nocne na cycu. To nie podawaj małej butli na noc. Bo potem się jej pomiesza co gdzie kiedy. Staraj się jej podawać butle w dzień. Tak jak już pisałam wcześniej z kaszką lub bez. I jeśli już zdecydowałaś to wprowadź posiłek stały np. zupkę, deserek.
 
Ostatnia edycja:
Ja mam tak :
- 2 butle 300ml NUK szerokie (ze smoczkiem jak cyc rozmiar M) na mleko
- 2 butelki 150 ml na soczki (smoczek rozmiar S)
- na mleczko wieczorne z kleikiem smok rozmiar L
- termos (żeby w nocy nie latać do kuchni) i dzbanek z zimną wodą (wystarczy odpowiednia temperatura w termosie, ale mój jest nieszczelny, więc leję gorąca, do rana stygnie)
- szczotka do butelek
Butle wyparzam gorącą wodą i tyle.
Na spacer zabieram uwaga: cały majdan hehe: 2 butelki, termos z odpowiednią temp., soczek i mleko, i śliniak :)
 
Ja na spacery czy wyjazdy mam butle z TT i do tego jest taki pojemniczek na pokarm gdzie ma odmierzoną ilość pokarmu. O takie o coś: TOMMEE TIPPEE POJEMNIK NA MLEKO do butelek 6SZT!!! (731729065) - Aukcje internetowe Allegro
Bardzo wygodne w użyciu :)
Butla jest w teroopakowaniu więc woda w butelce trzyma temperaturę i nie muszę mieć żadnych termosów, dodatkowych pojemników tylko wszystko jest w butli :)
Sterylizatora żadnego nie posiadam, butle myję pod bierzącą wodą i nie wyparzam nie zalewam gorącą wodą i dzieć żyje.
Ogólnie mamy 2 butle 250ml z TT i jedną 150ml z TT i kubek niekapek 150ml z TT do tego smoczki "2" i na razie nam starcza
 
My poki co nosimy ze soba probki (kupione na allegro i z Akademii zdrowego rozwoju) - dobrze sie sprawdzaja poza domem. A jak sie skoncza pewnie tez bedziemy sobie odmierzac do pojemniczka i mieszac jak zajdzie potrzeba. Mozna tez kupic na allegro bebiko rtf - w buteleczkach i tlyko otwierac butelke przed spozyciem i przelewac do innej lub po porstu nakladac smoczek :)
Jesli chodzi o mieszanie mleczka lub kaszki to generalnie, jesli jest taka mozliwosc - proponuje odwiedzic najblizsza kawiarnie lub restauracje - panie zawsze mozna poprosic o ciepla wode do butelki :)
Ja dzisiaj pierwszy raz gotowalam malej zupke - do tej pory dostawala tlyko pojedyncze warzywa do degustacji. Niestety nad proporcjami musze popracowac - caly zlobek moglby sie tym pozywic :)
 
Ostatnia edycja:
Ja na spacery czy wyjazdy mam butle z TT i do tego jest taki pojemniczek na pokarm gdzie ma odmierzoną ilość pokarmu. O takie o coś: TOMMEE TIPPEE POJEMNIK NA MLEKO do butelek 6SZT!!! (731729065) - Aukcje internetowe Allegro
Bardzo wygodne w użyciu :)
Butla jest w teroopakowaniu więc woda w butelce trzyma temperaturę i nie muszę mieć żadnych termosów, dodatkowych pojemników tylko wszystko jest w butli :)
Sterylizatora żadnego nie posiadam, butle myję pod bierzącą wodą i nie wyparzam nie zalewam gorącą wodą i dzieć żyje.
Ogólnie mamy 2 butle 250ml z TT i jedną 150ml z TT i kubek niekapek 150ml z TT do tego smoczki "2" i na razie nam starcza

dzięki za link :) ja też mam buteleczkę z TT więc dokupię sobie takie opakowanie i te miareczki - fajna sprawa wszystko w jednym:-)

Dzisiaj Tosia też zjadła 100 ml - może z czasem zwiększy sobie tą porcję;-)
Najważniejsze, że wogóle zjada:-)
 
reklama
Do góry