reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Butelkowe mamy i dzieciątka

Gosha24 a przy skazie możesz tak zmieniac mleczko? moj mały co prawda skazy potwierdzonej nie ma ale pije Bebilon pepti bo jego starszy braciszek alergik,jak dalam raz Oliverowi inne mleko niz pepti to troche go wysypało ale wtedy był na piersi i był młodszy ..dlatego przeszlam na Pepti bo bałam sie wysypek:-(,skóre ma troche sucha,czasami jakies krostki ma na buzi ale to jak za mocno przyula sie do pieluszki i jest cieplo w pokoju.Tez bym wolala dac inne mleczko np.ten Nan Active(słyszalam dobre opinie) ale niewiem czy np.teraz mogłabym spróbowac czy toleruje bo a nóz widelec to nie żadna alergia:dry::baffled:
 
reklama
Gosha24 a przy skazie możesz tak zmieniac mleczko? moj mały co prawda skazy potwierdzonej nie ma ale pije Bebilon pepti bo jego starszy braciszek alergik,jak dalam raz Oliverowi inne mleko niz pepti to troche go wysypało ale wtedy był na piersi i był młodszy ..dlatego przeszlam na Pepti bo bałam sie wysypek:-(,skóre ma troche sucha,czasami jakies krostki ma na buzi ale to jak za mocno przyula sie do pieluszki i jest cieplo w pokoju.Tez bym wolala dac inne mleczko np.ten Nan Active(słyszalam dobre opinie) ale niewiem czy np.teraz mogłabym spróbowac czy toleruje bo a nóz widelec to nie żadna alergia:dry::baffled:
Wiesz moja córa też potwierdzonej skazy nie ma... ale ze względu na to, że ja za młodych lat miałam, tatuś też alergik, a małej przez ponad miesiąc utrzymywał sie ropny katar, to taka decyzja była podjęta (żeby wprowadzić bebilon pepti). Ale... Gaja na antybiotyk zareagowała prawidłowo, wydzielina z noska zaczęła schodzić i tydzień po odstawieniu antybiotyku było już lepiej, więc, ze względu na dziecko (bo nienawidziła bebilonu pepti) postanowiłam wrócić na własną rękę do nan active. I tak kataru nie ma (czasem pojedyncze kozuchy się pojawiają, ale to nie to co było), a wysypka na buźce zniknęła po smarowianiu emolientem. Nie chce doradzać nikomu, bo lekarzem nie jestem, robie poprostu wszystko na wyczucie i obserwuję dzieciaczka, i u nas nic niepokojącego się nie dzieje, więc jest ok. Każda mama potrafi najlepiej wysłuchać swojego dzieciaczka i czasem to co jej rozum podpowiada jest lepsze od tego co podpowiadają lekarze.
 
a więc tak... wczoraj wieczorem dałam Zuzi zwykły bebilon 1 pół na pół z bebilonem Pepti + jedna miarka do mleka kleiku ryżowego na 150 ml mleka . Zuzia zjadła ze smakiem i pewnie jeszcze by chciała :-D nie było prężenia wypluwania smoka i płaczu. Na poczatku po kapaniu jak zobaczyła butle to płacz i wyginanie ale jak zasmakowała to juz sama radosć:-D Obudziła sie standardowo 10 po 4 i zjadła juz samo mleczko bez kleiku ryzowego to znaczy pół na pół z bebilonem pepti i tez spokój. Na razie nie ma wysypki ani zadnych innych dolegliwosci. bede obserwowała i dawała znac:tak:
Za tydzień juz będzie prawie miała skonczone 4 miesiace to bede dawał powoli jabuszko i marchewke:) soczek . Kleik kukurydziany na zmiane z ryzowym ale z tego co wiem jak było przy marlence to ryzowy jest smaczniejszy i marlenka wolała ryzowy na noc i kaszki ryzowe malinowa morelowa banabowej nie lubiała ciekawe jak zuzia?
 
Zuzia jest jak na 3 miesiące duża a wiec pediatra mówiła że już kleiki można wprowadzać i powoli rożne nowości tak po łyżeczce. zaczynając przez tydzień od jednego składnika. za tydzień będzie miała 3 miesiące i 3 tygodnie i dam jej jabłuszko a po ok 5 dniach słodka marchewkę ( na początek słoiczki gerbera będę dawała te bio a pózniej to i bobo vity i hippa:-)
 
caro_s jak u Was z ze zmiana mleka? toleruje Zuzia? mieszasz jeszcze z pepti czy juz nie?oj mały pije pepti ale zauważylam ze mniej chetnie jak kiedys,tzn.zawsze cos tam an dnie zostawi:confused:,moze to sie zbieglo ze zmiana butelki od dzis ,bo przerzucamy sie na butle TT,wczesniej był Canpol Lovi ale smoczki były za miekkie i jakos sie zasysały:dry:wiec z TT ciagnie ,bo np.z Nuka szerokiego nie chciał pic wcale i był krzyk:angry:,zastanawiam sie czy nie zmienic mu mleka skoro mały nie ma objawow alergii,jedynie troszeczke sucha skóre na nóżkach.Jakie butle używacie??
 
A kiedy Twój maluch się urodził?
Danielek urodzil sie 15.04 probowalam mu podac kaszke ale dostal uczulenia wiec ja odstawilam i dosypuje do ostatniego posilku kleik kukurdziany i jest ok:) ale i tak budzi sie o 3 na karmienie wiec duzo to ie zmienilo od dzis zaczynam pdawac soczki zgodnie z zaleceniem pediatry:)
 
Wow, szybko!!! A ja się cykam... Dwa dni temu podałam małej kaszkę bananową (ryżowa z bananami) i trochę ją wysypało, ale tylko dookoła ust, więc podejrzewam plastikową łyżeczkę, dlatego dziś zrobiłam powtórkę i czekam na rezultat, narazie spokój. Kończy nam się nutriton i zastanawiam się nad wprowadzeniem kleiku ryżowego. Z chęcią podałabym coś jeszcze, ale nie wiem jak się do tego zabrać. Moja mała waży już 6300 (waga z zeszłego czwartku), wczoraj na noc wciągnęła 210 mleka i wyrasta juz z ciuszków 68... Może też mogłabym spróbować z soczkami?:confused:
 
sylwiakk303 mój Oliver jest z 16 kwietnia ale ja kleik wprowadze dopiero jak mały skończy 4 m,kaszke pewnie w 5 podam.Uważam ze nie ma sie co spieszcy z podawaniem nowości:tak:bo pozniej sa sensacje brzuszkowe i rozne wysypki-tak myśle;-)

gosha24 mozliwe ze to od łyzeczki ale moze tez byc od kaszki,moze daj na poczatek jabłkową,bananowa niby jest od 4 ale może uczulać:baffled: jak u was z mlekiem nan Activ?toleruje mała ładnie? nie ma krostek?powiem ci szczerze ze zakupiłam dzis bebilon 1 zwykły i mieszam z pepti,jak robie 150 ml to daje 3 miarki pepti i 2 miarki tego nowego-przez ajki czas mam tak mieszac? skórka jak narazie ładna,nie bede sie przejmowac parom krostkami jak wyjdą-mam nadzieje ze Oliver bedzie to mleczko tolerował i ze nie była żadna skaza:no:
 
Wow, szybko!!! A ja się cykam... Dwa dni temu podałam małej kaszkę bananową (ryżowa z bananami) i trochę ją wysypało, ale tylko dookoła ust, więc podejrzewam plastikową łyżeczkę, dlatego dziś zrobiłam powtórkę i czekam na rezultat, narazie spokój. Kończy nam się nutriton i zastanawiam się nad wprowadzeniem kleiku ryżowego. Z chęcią podałabym coś jeszcze, ale nie wiem jak się do tego zabrać. Moja mała waży już 6300 (waga z zeszłego czwartku), wczoraj na noc wciągnęła 210 mleka i wyrasta juz z ciuszków 68... Może też mogłabym spróbować z soczkami?:confused:

u mnie po kleiku kukurydzianym sie nic nie dzieje na 120 ml mleka daje 2 miarki i jest spoko:) ale po kaszce tak jak pisalam bylo uczulenie:)
 
reklama
gosha24 mozliwe ze to od łyzeczki ale moze tez byc od kaszki,moze daj na poczatek jabłkową,bananowa niby jest od 4 ale może uczulać:baffled: jak u was z mlekiem nan Activ?toleruje mała ładnie? nie ma krostek?powiem ci szczerze ze zakupiłam dzis bebilon 1 zwykły i mieszam z pepti,jak robie 150 ml to daje 3 miarki pepti i 2 miarki tego nowego-przez ajki czas mam tak mieszac? skórka jak narazie ładna,nie bede sie przejmowac parom krostkami jak wyjdą-mam nadzieje ze Oliver bedzie to mleczko tolerował i ze nie była żadna skaza:no:
Wysypka była raczej od łyżeczki, bo od wczoraj nic się nie pojawiło, a wczoraj też dałam troszkę kaszki, dziś znów powtórzymy :-D Dziś pójdę kupoić jakiś komplecik z atestem, może aventa, albo coś w tym stylu... Nan Active Gaja toleruje super, tak jak pisałam, w smaku mleczko przypominało moje naturalne jak jeszcze karmiłam. Nie ma żadnych wysypek, może czasem coś pojawi się na buzi, ale raczej nie od mleka tylko z gorąca, krem z emolium daje sobie z tym radę. Na brzuszku też było z gorąca od pieluszki, ale już schodzi. Ja tak mieszałam przez około dwa tygodnie, ale to ze względu na to, że Gaja pluła bebilonem pepti dalej niż widziała a ryk był nie z tej ziemi, tak bardzo jej nie smakowało... Teraz żeby zużyć ten bebilon dodaję po jednej miarce do każdego mleczka, tak żeby nie czuła :dry:
u mnie po kleiku kukurydzianym sie nic nie dzieje na 120 ml mleka daje 2 miarki i jest spoko:) ale po kaszce tak jak pisalam bylo uczulenie:)
U nas kaszka ryżowa chyba się przyjmie dlatego zastanawiam się nad zagęszczaniem mleczka kleikiem ryżowym zamiast nutritonem, ale sama nie wiem... Może macie jakieś doświadczenia, to proszę o poradę:sorry2: Bo ja jak narazie idę na wyczucie, lekarze się strasznie cykają i cały czas lekarka nasza gada żeby dopiero po 4 miesiącu wprowadzać cokolwiek.
 
Do góry