reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Butelkowe mamy i dzieciątka

Zuzia tez je bebilon pepti i na początku tez były kupy zielone, śmierdzące i co 2 dni a nawet 3. Przy nutramigenie kupy były codziennie a nawet 2 razy dziennie o konsystencji pasty do zębów. Po przejściu na bebilon te kupy się zmieniły na rzadkie o konsystencji musztardy i własnie były zielonkawe.
Po ok 2 tygodniach na bebilonie zuzia robi codziennie kupy nadal o konsystencji musztardy ale juz kolor jest żółty i nie smierdzi tak.
Zjada 5 razy dziennie mleczko , w dzień tak ok 130-140ml a o 20tej zjada ok 180ml i budzi sie dopiero o 4 nad ranem. Nie ma kolek ani wzdec . Kolki ustaly po odstawieniu wszystkich specyfików na kolki i zmienie mleka z nutramigenu na bebilon. Do picia podaje jej tylko wode przegotowana .
 
reklama
wiecie co zastanawiam sie czy ja nie za malo daje Alexowi jesc bo jego porcja to wciaz 125ml ok 7-8 razy.Ale za kazdym razem jak juz koniec butli to on zawsze jeszcze robi usteczkami jak rybka,jakby jeszcze chcial.CZY Wy robicie zawsze np 180ml i dzieci pija ile chca?widze ze Alus zjadlby cos co ok 2h ale ja daje mu wtedy herbatke bo boje sie przekarmic.Co sadzicie?
 
bluebell to mój je jeszcze mniej, bo dla niego 100ml to max. Nie moge powiedziec ile razy je bo raz ma dzien że zajada co 3 godziny po 100ml, innym razem jest głodny co1,5 godziny ale zjada tylko ok.60ml. Ale chyba nie mam się co martwić bo przybiera na wadze. Dzis byłam po recepte na mleko to go zważyłam - 5500g, a przy wypisie miał 3300g, no to mając 2m-ce i tydzien przybyło mu 2200g to chyba ok?
 
Zuzia je równo co 4h . Robię jej mleczko z 5 miarek czyli wychodzi w sumie 170ml. W dzień zjada ok 130-140 a wieczorem na noc zjada cała butle 170ml i w sumie to więcej by nie chciała bo przy końcu już wypluwa smoczek i nie da rady dać więcej.Je 5 razy no nieraz się zdarzy ze obudzi się o 2 w nocy i zje ale wtedy to max 60ml. Nasz plan jedzenia to 4-5, 8-9, 12-13, 16 - 16,30 i 20 no i nieraz o 2 zje trochę ale pewnie jak bym dała jej pić to do 4 by wytrzymała ( muszę tak spróbować).
Przybiera na wadze aż za ładnie:-D
Waga wyjściowa 3380 i 57cm teraz ma 62cm i wazy 5800:-D urosła 5 cm i przytyła przez prawie 3 miesiące ok 2500g ( pisze tak w zaokragleniu bo do 3 miesięcy brakuje trochę i przytyje tak ok z 200g to będzie w sumie 2500-2600g.)
Taka mała pusia jest:-D
 
Ja z kolei mojemu Alusiowi robię 120ml mleczka i nie za każdym razem zje całość, czasem wystarczy Mu tylko 90ml ale wtedy szybciej jest ponownie głodny.
Na wadze też przybiera dobrze, teraz waży około 6500, ale dokładnie się dowiemy za tydzień u pediatry na kolejnym szczepieniu.
 
a moj zawsze zjada 125 a jak wyciagam u z buzi butelke to dalej tak smiesznie robi usteczkami jakby jeszcze chcial czyli chyba musze zakupic wieksza butelke i wiecej mu dawac a w szczegolnosci wieczorem to moze ominie nas jedna pobudka choc ta o 2-giej
 
no i się zaczyna... Jak wróciliśmy ze szpitala, to maly był cały w skórkach, takich kwadracikach, które mu schodziły ze 3 tygodnie. wszyscy twierdzili, że to od tego, że był bez wód. No to czemu wrócilo?? W zpitalu wcinał NAN HA, teraz zaczęłam mu podawać NAN1, więc to chyba od tego mleka?? Ale co to powoduje? Na samej piersi tego nie było... :baffled: Reszta normalna, tylko skóra sucha coraz bardziej... Jutro idziemy do lekarza, może on coś będzie wiedział :eek:
 
Ja polecam na suchą skórkę Oilatum, ewentualnie Linomag- olejek do kąpieli.Spróbuj najpierw natłuścić Mu skórke od zewnątrz, dopiero jak to nie pomoże to wtedy może faktycznie będziesz musiała skonsultować to z lekarzem i może zmienić mleczko.
 
reklama
popieram,tez uzywalismy Oilatum na sucha skorke a teraz olejek linomagu--cena nizsza a dzialanie rownie dobre,oliwki tez linomagu uzywamy
 
Do góry