reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Brak kupki u niemowlaka

Właśnie takie ćwiczenia też stosujemy plus masaż brzuszka i jak narazie nic. Pierdzioszki puszcza, ale kupki zrobić nie może choć widać że chce.
W takim razie podaj czopek, który sprawi, że stolec będzie miękki. jak dla mnie mleko dziecku nie pasuje. Mój ma 10 MSC i jak wyjątkowo poda mu ktoś mleko, to zaraz bujamy się z zatwardzeniem.
 
reklama
Moja mama jest położna "starej daty" i mówiła że za jej czasów właśnie takim sposobem pozbywali się zatwardzenia u niemowlakow. Chciałam spróbować, jednak znowu moja położna odradziła mówiąc że dziecko może się uzależnić od tego. Myślę sobie że kolejnym razem jeżeli zajdzie taka potrzeba to też chyba tak zrobię, jak piszesz 😊
 
Moja mama jest położna "starej daty" i mówiła że za jej czasów właśnie takim sposobem pozbywali się zatwardzenia u niemowlakow. Chciałam spróbować, jednak znowu moja położna odradziła mówiąc że dziecko może się uzależnić od tego. Myślę sobie że kolejnym razem jeżeli zajdzie taka potrzeba to też chyba tak zrobię, jak piszesz 😊
Moja siostra przez półtora roku musiała dawać czopki i "miodek do pupy" za każdym razem jak miała być kupa i nie przyzwyczaił się do tego , moja starsza córka też nie
 
Ja tez bym pomyślała o zmianie mleka.. Może to ma jakiś składnik, który dziecku szkodzi? Na rynku jest tyle mm do wyboru, że chyba nie będzie problemu z wyborem innego. W rossmanie mają nawet takie próbki, żeby nie kupować od razu całej paki..
Trzymam kciuki, żeby sytuacja się poprawiła!
 
Lepsze i szybsze działanie mają od czopków. Jak już zrobi to kupkę to śmiało można podawać dicopeg lub coś na makrogolu przez pewien czas i warto by było zmienić mleko po konsultacji z lekarzem , u nas właśnie mleko było winowajcą
Też tak właśnie myślimy że mleko może być problemem mimo że już raz zmienialiśmy. Wiem jednak że wielu rodziców przeżywa katusze i kilka razy zmieniają mleko dopóki nie trafia na właściwe. Tak miała moja siostra z córką. Szukała, szukała aż w końcu okazało się że cora musi jeść mleko które jest na receptę.
 
reklama
Też tak właśnie myślimy że mleko może być problemem mimo że już raz zmienialiśmy. Wiem jednak że wielu rodziców przeżywa katusze i kilka razy zmieniają mleko dopóki nie trafia na właściwe. Tak miała moja siostra z córką. Szukała, szukała aż w końcu okazało się że cora musi jeść mleko które jest na receptę.
To mój siostrzeniec musiał jeść mleko na receptę, i to jeszcze takie które występuje tylko w wariancie 1. Nam się Bebilon comfort sprawdził u obu córek i obie tylko do pół roku jadły go, a potem już zwykły. Jak zaczniesz rozszerzać dietę to też to dużo zmieni, bo soczki i deserki śliwkowe duża robotę zrobią przy tych problemach
 
Do góry