reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Bóle i różne dolegliwości w ciąży...

Rowniez uwazam ze to niesmaczne wyciagac cycka na srodku ulicy. Nie wiem jak kobiet to nie krepuje ale najwyrazniej nie. Mam nadzieje ze uda mi sie to jakos dobrze zorganizowac gdy ja bede karmila zebym nie musiala przy ludziach malej karmic.
 
reklama
Ja mam problem... Pół nocy nie spałam tak strasznie bolał mnie ząb. Najgorsze jest to że ból się tak rozchodzi że nie wiem który dokładnie. Mam pytanie czy zdjęcie zęba może być szkodliwe dla mojego synka. Wiem że zdjęcia rentgenowskie są zabronione w ciąży ale mój stomatolog ma aparaturę nowoczesną i nie wiem czy te promienie wychodzą poza moją buzie i czy by się to udało...
 
Ja mam problem... Pół nocy nie spałam tak strasznie bolał mnie ząb. Najgorsze jest to że ból się tak rozchodzi że nie wiem który dokładnie. Mam pytanie czy zdjęcie zęba może być szkodliwe dla mojego synka. Wiem że zdjęcia rentgenowskie są zabronione w ciąży ale mój stomatolog ma aparaturę nowoczesną i nie wiem czy te promienie wychodzą poza moją buzie i czy by się to udało...
sylwia ja czytalam ze zdjecia rentgenowskie z obecnym sprzetem sa bezpieczne. Tym bardziej jesli to jest zab a nie np. kosc biodrowa czyli daleko od dziecka. Do tego zakladaja zawsze takie ochraniacze na cialo, zeby sie promienie nie rozprzestrzenialy po ciele wiec nie widze problemu. Na pewno wazne jest zebys zadzwonila do dentysty jesli mozesz i powiedziala mu o tym ze boli Cie zab i ze jestes w ciazy oczywiscie. Moze tez tak byc ze bez robienia zdjecia rentgenowskiego bedzie od razu wiedzial, jak usiadziesz na fotel, co sie dzieje. Rentgenem sie nie martw, lepiej szybko idz do dentysty, bo bardziej niebezpieczne od rentgena jest zapalenie zeba.
 
Ja byłam miesiąc temu u dentysty bo dziąsło w jednym miejscu mam przekrwione, no i dentysta powiedział tak: zrobiłem to co się dało zrobić w "wiejskim gabinecie", nie chcę źle wróżyć jednak może to być zapalenie od kości, tutaj potrzeba stwierdzić to prześwietleniem, ale to wiadomo po ewentualnym rozpakowaniu (urodzeniu). I on ma ok 35 lat więc nie myślę żeby jakieś przestarzałe poglądy miał...
 
Prześwietlenia robią chyba tylko jak muszą, bo raczej nie są w ciąży wskazane, też to słyszałam. Paracetamol można na pewno, mały może się mniej ruszać jak się źle czujesz. a sachol chyba można, przeczytaj na ulotce.
 
Ja tez niedawno bylam 2 razy u dentystki bo mi pol zeba odpadlo i powiedziala ze o rentgenie nie ma mowy.
 
reklama
Ja po wizycie u stomatologa. Powiedziała mi że rentgen to wielka ostateczność i tylko jeśli nie będzie wyjścia. U mnie najgorsze było to że nie potrafiłam zlokalizować bólu. Najpierw bolała mnie 5 potem 4 i nie byłam pewna na 100 %. W konsekwencji mam opatrunek na 6 i zaleczony ząb. Za miesiąc kolejna wizyta chyba że nadal będzie bolało to wtedy rozwierci mi 4, bo nie jest pewna czy z nią wszystko dobrze. Mój Synuś chyba bardzo lubi jak siedzę na fotelu u stomatologa, kopał mnie tak mocno że nawet Pani stomatolog zauważyła i się śmiała :-)
 
Do góry