reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Bóle i różne dolegliwości w ciąży...

Wczoraj pod brzuchem pojawiła mi się swędząca wysypka, dziś juz nie ma po niej śladu, ale teraz wysypało mnie z boku, wygląda to jak jakiś rumień i swędzi strasznie. Nie wiem co to jest, ale może znacie jakieś specyfiki, na wysypki, które można stosować w ciąży?

Ja taka wysypka mam jak sie truskawek najem (chodzi o chemie w nich) moze u Ciebie to tez na jakis owoc.
 
reklama
Ja nie wiem, ale mnie te siatki wkurzały. miałam je tylko na dachowych oknach i jak juz nakleiłam to nie było jak otwierać okna, bo klamka jest pod siatką, trzeba było od. Inaczej nie da rady nakleić. No ale pewnie lepsze to niż osa w pokoju..bo ja tego się najbardziej boję.klejać trochę siatki od dołu, otwierać okna i znowu przyklejać.
 
Ja nie wiem, ale mnie te siatki wkurzały. miałam je tylko na dachowych oknach i jak juz nakleiłam to nie było jak otwierać okna, bo klamka jest pod siatką, trzeba było od. Inaczej nie da rady nakleić. No ale pewnie lepsze to niż osa w pokoju..bo ja tego się najbardziej boję.klejać trochę siatki od dołu, otwierać okna i znowu przyklejać.

To jakoś dziwnie tak, u nas jest siatka wklejona od zewnątrz, a okno otwiera się do środka, siatka jest zamontowana na stałe, cały rok sobie wisi, nikomu nie wadzi, jak dla mnie bardzo dobre rozwiązanie.
 
Możliwe, choć ciągle jem owoce od tego samego dostawcy i wczesniej nic nie było. No nic dziś muszę isć do apteki po wapno, choć bardzo nie lubię tego specyfiku ( odruch wymiotny gwarantowany)

można kupić wapno w tabletkach, albo w syropie.
Ja tego musującego nie zabrdzo lubie to pije sobie w syropie.
 
No u mnie siatka też jest zamontowana od zewnątrz, do ramy okna (tej na stałe wbetonowanej w ścianę). Ale ja mam na parterze więc mogłam spokojnie od zewnątrz tą siatkę zamontować. A jak ktoś może wysoko, czy gdzieć w bloku to ciężko.
 
Goska bo chyba w zwykłych oknach tak to wygląda, ale nie w dachowych, bo je sie otwiera do góry. Może rzeczywiście w tym roku założę na zwykłe okno a dachowego nie będę w ogóle otwierać w sezonie komarów i os...
 
dziewczyny w netto będą takie siatki do okien za 8 i 14 zł.

u mniena szczęście nie ma problemu z komarami.
Za to coś do smarowania na dziełkę i wypady nad morze bedzie trzeba zakupić.
 
Już do dwóch dni mnie strasznie głowa boli. Dzisiaj nawrót alergii. Chyba zwariuję. Teraz piję wapno. Krople do nosa (sól morska) to już prawie całe wypstrykałam. Kicham i kicham aż brzuch mnie boli (szczególnie więzadło przy łonie - te na dole).
 
reklama
Bluetooth[FONT=&quot] dopiero odpisuję na pytanie co do oczu, bo właściwie prawie cały kwiecień mnie tu nie było – rozwarstwienie siatkówki nie jest widoczne jak patrzysz na oko, okulista widzi to badając dokładnie dno oka. Ja mam wysoką krótkowzroczność i na bieżąco od lat kontroluję stan oczu. Od podstawówki już wiedziałam, ze przy zwiększonym wysiłku może się dziać coś takiego, więc teraz w ciąży nie jest to jakimś wielkim zaskoczeniem. Także myślę, że nie masz co się dodatkowo zamartwiać.[/FONT]

[FONT=&quot]Aniawos –[/FONT]
[FONT=&quot] tak, ze względu na problemy z oczami na pewno będę miała cesarkę… oczywiście mogę na żądanie rodzić naturalnie, tylko jak oczy nie wytrzymają to nigdy nie zobaczę maleństwa, więc nie zamierzam ryzykować.[/FONT]

[FONT=&quot]Szczerze boję się tego zabiegu… a to już 5 maja więc nie długo, chciałabym mieć to już za sobą… i boję się co będzie się działo dalej w tym temacie… [/FONT]

[FONT=&quot]Mononoke – [/FONT]
[FONT=&quot]ja też jeszcze nie czuję ruchów dzidzi, wyczytałam w jedynej książce jaką mam, że w pierwszej ciąży pierwsze ruchy pojawiają się między 20 a 24 tygodniem i póki co tego się staram trzymać… nic mi innego nie zostaje, choć często kładę rękę na brzuch i czekam… [/FONT]

[FONT=&quot]Też mamy siatki na oknach – założone od zewnątrz takie na rzepy, ze samą siatkę można zdjąć i wyprać. [/FONT]
 
Ostatnia edycja:
Do góry