reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Bóle i różne dolegliwości w ciąży...

ellsi i mnie chyba dopadła alergia, nos raz zatkany, raz leje się z niego ciurkiem, kicham niemiłosiernie, sezon pylenia się zaczął, teraz jest lepiej bo pochmurno i wilgotne powietrze.
Poza tym strasznie swędzi mnie skóra rąk i nóg.Na początku myślałam że to problem przesuszonej skóry ale chyba moja zmora powróciła. Męczę się od wiosny zeszłego roku, jesienią i zimą był spokój, a teraz powtórka z rozrywki. Chodziłam do dermatologa ale nie za wiele pomógł, przyczyny też nie znalazł, brałam leki na alergię i smarowałam się różnymi specyfikami, względnie pomagało, ale teraz w moim stanie niestety te leki są zakazane. Za tydzień mam wizytę u mojej ginki i dermatologa zobaczymy co powiedzą. W tym roku nie odpuszczę niech znajdą przyczynę bo się zadrapię :-)
Czytałam też o cholestazie ciążowej, która objawia się swędzeniem skóry, no nic zobaczymy co powie ginka w środę.
 
reklama
ellsi i mnie chyba dopadła alergia, nos raz zatkany, raz leje się z niego ciurkiem, kicham niemiłosiernie, sezon pylenia się zaczął, teraz jest lepiej bo pochmurno i wilgotne powietrze.
Poza tym strasznie swędzi mnie skóra rąk i nóg.Na początku myślałam że to problem przesuszonej skóry ale chyba moja zmora powróciła. Męczę się od wiosny zeszłego roku, jesienią i zimą był spokój, a teraz powtórka z rozrywki. Chodziłam do dermatologa ale nie za wiele pomógł, przyczyny też nie znalazł, brałam leki na alergię i smarowałam się różnymi specyfikami, względnie pomagało, ale teraz w moim stanie niestety te leki są zakazane. Za tydzień mam wizytę u mojej ginki i dermatologa zobaczymy co powiedzą. W tym roku nie odpuszczę niech znajdą przyczynę bo się zadrapię :-)
Czytałam też o cholestazie ciążowej, która objawia się swędzeniem skóry, no nic zobaczymy co powie ginka w środę.

Ja mam podobny problem, jestem alergikiem i objawia się u mnie przede wszystkim swędzeniem skóry nóg i rąk. Byłam już u alergologa, leki musiałam odstawić dała mi jakąś maść robioną na zamówienie ale zastrzegła, że tylko w wyjątkowych sytuacjach bo to steroidy więc w ogóle tego nie używam. Także męczę się. Do dermatologa się wybieram ale nie spodziewam się niczego bo w poprzedniej ciąży powiedziała, że nic z tym nie zrobimy:baffled:
 
Mnie strasznie wciazy swedzialy łydki (teraz juz duuuzo mniej )zrobilam proby watrobowe i okazalo sie ze wszystko jest ok. Lekarz stwierdzil ze to efekt 10000 warstw ktore zakladamy na siebie zima (no tak chora byc nie chcialam to pod spodniami getry nosilam :D ) no i moglo mnie uczulic. Do tego mialam strasznie wysuszona skore. Teraz smaruje sobie lydki grubo balsamem i problem niemal zniknal, czasmai tylko zaswedzi :p
 
Dziuba mi też dokucza drętwienie rąk. Ale tak dziwnie, czasami cały tydzień dzień w dzień, a czasem co 3 dni, co 5 dni. Dziwne. Przymujesz coś na to? Bo ja przyznam, że dopiero na najbliższej wizycie będe pytać lekarza co z tym zrobić, i czy wogóle coś można.
 
nic nie biorę, już staram się w miare możl. olewać wszystkie bolączki, bo to jak bym miała brać coś na wszystko co mi dolega to bym miała w domu prywatną aptekę, np. dodatkowo wieczorami regularnie męczy mnie zgaga, nie działa ani mleko ani migdały, a w cholere z tymi dolegliwościami
 
A ja się wystraszyłam bo bardzo z M poszaleliśmy :zawstydzona/y: i trochę mnie brzuch bolał (stwardniał). Więc chyba musi nastąpić zmiana pozycji. Kurcze tydzień temu to mi brzuch jeszcze nie przeszkadzał. Niesamowite jak szybko się zmieniamy. Krwawienia żadnego nie miałam więc chyba ok. Teraz niekiedy czuję kucie w bok ale myślę że to nic poważnego (szczególnie po lewej stronie przy biodrze). Już mi ciężko jakąś wygodną pozycję do spania znaleźć - teraz kładę sobie poduszkę pod nogę i śpię na boku.
 
Dziuba słyszałam, że na zgagę pomaga herbata miętowa. Ja raz dziennie piję i nie wiem nawet co to uczucie zgagi. Spróbuj może poskutkuje.

Ellsi u mnie ze spaniem jest podobnie. Co noc gorzej, trudniej znaleźć wygodną pozycję. Mimo, że śpię tyle co zawsze, czuję się niewypoczęta.
A jeszcze wczoraj męczył mnie ból w dole brzucha, pierwszy raz takie coś czułam. Tak jakby ciągnięcie, promieniowało mi nawet na lewą nogę. Dziwne uczucie. Nawet jak brałam wieczorem prysznic i myłam głowę to odczuwałam dyskomfort przez wyciągnięte ręce do góry. Dziś jest ok. Mam nadzieję, że to się nie powtórzy. Mąż mówi, że może się rozrasta wszystko. Sama nie wiem...
 
reklama
Do góry