reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ból i twardnienie brzucha, skracanie się szyjki macicy, skurcze

u mnie dzisiaj takie ładne sloneczko, bylam u znajomej na herbatce, pozniej jak paw taka dumna wracałam z brzuszkiem odslonietym :D hihi..musialam zrobic pare przerw bo Córcia kopała w pęcherz :sorry: no ale cóz :))
jutro idę na 8.30 do szkoly z samego rana bo duzo osob i zalapalam sie niestety tylko na taka godzinę.. zastanawiam sie nad kupnem juz lozeczka.. w przyszlym tyg wkraczam w III trymestr i juz powoli rozgladam sie, zastanawiam sie no wlasnie nad materacykiem bo są do wyboru jakis kokosowy gryczany piankowy, może zapytam sie położnej i fizjoterapeutki.. a szkola rodzenia to fajna rzecz, za darmo to też plus:) jak juz nie bede dała rady człapać to zrezygnuje, ale narazie dam rade :) no i fajnie sie nauczyć oddychać przeponą..narazie mam położenie głowkowe a jakiego psikusa mi zrobi to nie wiem ;)

fajnie i ze Ty jesteś!:)))p.s Imię dla Córci ładne Wiktoria!:-):-)
 
reklama
wiki daj znać co nowego w szkole rodzenia.ja już łóżeczko kupiłam przez allegro ale szczerze Ci powiem,że nie wiem nawet jaki ma materac;-) ja dziś na 17 do mojej Pani ginekolog i już nie mogę się doczekać:tak: pogoda nareszcie ładna i aż żyć się chce. a na kiedy masz termin porodu? długo staraliście się o córcię?:-)
 
witaj:-) w szkole ciekawie, lekkie cwiczenia na pilce, tylko lezec na plecach nie dam rady bo gwiazda bije mamusie:-) :-)
termin mam a 27 lipca. wiec jeszcze troszke..ale szybko minie. a staralismy sie niedlugo ale nerwowo, ale odpusciwszy bo mialam dostac awans to córa wyszla hihi
a nie wiem jak zrobic taki paseczek ktory to tydzien..

a jak po lekarzu? hop hop, mam nadzieje ze wszystko dobrse, pozdrawiam z białegostoku:-) :-)
 
witam.Tak tak na szczęście wszystko ok.nie wiem niestety ile Mała waży bo Pani doktor stwierdziła że usg lepiej zrobić za 2 tygodnie na wizycie czyli 6 maja.w chwili obecnej szyjka nie skraca się i jest zamknięta:-) jak będę na kolejnej wizycie to mamy ustalić termic cesarki,czyli to będzie ostatnia wizyta przed powitaniem Córci:-) Pani doktor mówiła,że najlepiej cc robić w 38 tygodniu i pytała czy mam jakiś wymarzony dzień na cc...stwierdziłam,że chciałabym 14 maja...:-) więc jeśli doczekam to wtedy pewnie będę miała cc,a jak okaże się 6 maja,że Mała się szykuje już na świat,to może nawet cc być wcześniej:-)
 
dziewczynki musze sie poradzic... jestem w 37 tygodniu i od wczorajszego wieczora mam silne bóle podbrzusza identyczne jak miesiaczkowe... tylko czuje je caly czas...boli na okraglo,a co pare minut jest to wyrazny skurcz,ktory boli bardziej.dodam ze dwa dni temu bylam na wizycie u mojej Pani Doktor i szyjkę mam gotowa do porodu,tylko nie mam rozwarcia,wiec Pani Doktor kazala czekac i przyjsc na wizyte w poniedzialek 13 maja...tylko ciezko bedzie mi doczekac z takim nieustajacym bólem...myslicie ze to minie? czy moze porod tuz tuz? ehh...ciężko...
 
Hej dziewczyny!
Podczytałam Was trochę i postanowiłam dołączyć. Mam na imię Agnieszka, jestem w upragnionej ciąży i od prawie dwóch tygodni mam założony pessar - z mojej szyjki zrobił się lejek. I to potężny. W czwartek mam kontrolę - jak się krążek sprawuje... mam nadzieję,że dobrze - bo jeszcze dużo czasu zostało mi do terminu porodu..
Oto jak wyglądała moja szyjka 4 tyg temu - coś się zaczęło dziać - zaczęłam się bardzo oszczędzać - praktycznie 90% leżałam
IMAG1203.jpg
a tak wyglądała niecałe 2 tyg temu i z miejsca założono mi krążek
IMAG1205.jpg

Teraz mam niesamowitą ilość upławów - od dwóch dni .. W większości rozciągliwa wydzielina - bezbarwna - jak śluz płodny i czasami zabarwiona na mleczno. Czy to norma? Bo tego nie wiem...
Mam nadzieję, że uda mi się donosić dzidziusia i będę bardzoo szczęśliwą mamusią - czego sobie i Wam życzę!
 

Załączniki

  • IMAG1203.jpg
    IMAG1203.jpg
    14,4 KB · Wyświetleń: 300
  • IMAG1205.jpg
    IMAG1205.jpg
    21,3 KB · Wyświetleń: 299
_pietrucha_ przy krążku upławy to normalka i mogą wystąpić też częstsze infekcje co musisz zgłosić w razie co lekarzowi. W mojej drugiej ciąży (urodziłam w 09.2011r) też miałam założony krążek bo szyjka mi się skracała i dotrwałam do 36 t.c. więc głowa do góry bo będzie dobrze:)
 
reklama
hello
podczytałam troszkę i mam nadzieje, że będzie u mnie jak u większości, czyli donoszę szczęśliwie.
Mam założony pesar od 21/22t, niestety na ostatniej wizycie okazało się, że szyjka jest zewnętrznie w fatalnym stanie (przy trzeciej ciąży, po 2sn ponoć to nic nadzwyczajnego) i ujście na palec się zrobiło. Byłam tydzień w szpitalu, na wszelki wypadek dostałam celeston, wyniki na szczęście wyszły w normie, więc wypuścili mnie do domu i mam leżeć przez najbliższe 6 tygodni, żeby wytrzymać do skończonego 35tyg.
Pietrucha przy krążku upławy to norma, dostałaś zapobiegawczo globulki?
 
Do góry