reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ból i twardnienie brzucha, skracanie się szyjki macicy, skurcze

mi też brzuch zaczął twardnieć ok 26 a nawet 28 tygodnia ale niestety bylo to coraz częstsze i do tego skróciła się szyjka,więc jakby częstotliwość się zmieniła to nie lekceważ tego. lekarz Cię zbadał i wszystko ok to wydzieliną się nie martw..ja też miałam coś podobnego,a właściwie to cały czas mam i to teraz jest jej nawet więcej i nic złego się nie dzieje.
 
reklama
i co dostajesz jakies leki na ta skróconą szyjkę?..27 kwietnia ide do lekarza wiec wspomne mu jeszcze raz, niech zerknie :))mam nadzieje ze jest dalej wsio ok..
 
w tej chwili na skróconą szyjkę biorę magnez 6 tabletek dziennie,no-spa forte 3 tabletki dziennie,luteinę dopochwowo 4 tabletki dziennie i kwasy omega 2 tabletki dziennie...więc dość sporo tego...ale od kiedy mam taki zestaw leków szyjka się nie skróciła... teraz w piątek (tj.19.04) mam wizytę kontrolną,więc zobaczę co z moją szyjką... na szczęście już 34 tydzień,a lekarz powiedział że do 36 mam wytrzymać a później w razie czego można spokojnie rodzić...ale liczę wytrzymać dłużej:-)
 
zapewne twoja lekarka miala na mysli wlasnie fenoterol. bo on zawyza cukier. ja tez mam cukrzyce. no i cukry rzeczywiscie potrafią szalec ale jakos panuje. mysle ze dociągniesz bez niego spokojnie:-) ja w srode chcialabym juz go odstawic. i najlepiej urodzic..
 
ja poszłam wczoraj do lekarza z tym twardnieniem brzuszka i ze zwiekszoną wydzieliną bo jednak cos mnie niepokoilo....i okazało sie ze szyjka twarda, zamknieta 3.73 mam wogole sie nic nie zmienilo od ostatniego razu.. kazał mi brac nospe ale ta zwykla, mozna do 3x dziennie, i jak stwardnieje brzuszek to sie polozyc lub usiasc w zaleznosci gdzie jestem :) a wydzielina czysto ciążowa.. ja juz zaczelam 26 tydzień i moja kruszynka rośnie jak na drozdzach :)

anet213
trzymam kciuki :) jak juz wytrzymaliscie troszke to i dacie rade ciut dluzej :D
 
wiki dobrze że poszłaś do lekarza,bo zawsze lepiej rozwiewać takie obawy niż się niepotrzebnie martwić:tak: ja mam wizytę w ten piątek i już nie mogę się doczekać,bo dawno nie widziałam mojej Małej na usg,no i ciekawe czy ta szyjka się uspokoiła...
syla daj znać czy odstawiłaś fenoterol i co nowego u Ciebie;-)
 
moja siostra to mówiła mi ze jej nigdy ginekolog nie sprawdzał i wydawalo jej sie ze to normalne ze brzuch twardnieje w ciazy..
a mnie to martwiło, wiec wolę pójść i spać spokojnie i nie martwic sie, niż płakać..:) Moja Kruszynka opkopuje Mamusi pęcherz niestety i gdzieś wyjśc to tragedia :p hehee
a Imie anet213 macie już wybrane? u mnie Emilia :)) i lekarz mówi ze zdrowa dziewczynka na 26 tydzien 1048 g hi hi pewnie i tak +/- ..

P.S DAJ KONIECZNIE ZNAĆ JAK U cIEBIE Z SZYJKĄ!
 
wiesz imie mamy Wiki tzn Wiktoria:-) miałam Ci to juz wczesniej napisać jak zauważyłam Twój nick:tak: a powiedz mi to Twoje pierwsze dziecko? bo moje tak:tak: Moja Mała też do tej pory miewała się bardzo dobrze i rosła pożądnie.ciekawa jestem ile teraz +/- waży,bo ostatnio chyba w 28 tygodniu miała1403g:tak: dam znać po wizycie co u mnie nowego
 
no to moje pierwsze dzieciątko!:) wyczekane..
wczoraj bylam w szkole rodzenia 1 dzień, fajnie.. pani fizjoterapeutka polecila mi na bol kregosłupa jak np leze albo polleżąco podłożyc pod posladki poduszke, naprawdę pomaga.. :)) popytalam sie tez innych rzeczy więc jestem spokojna ze to w ciazy normalne, np ból pachwin gdzie moja znajoma miala przed samym porodem ..no i najwazniejsze mozna uslyszec bicie serduszka :D
mam pytanko a ginekolog mówil Tobie coś o liczeniu ruchów dziecka?? mój nic nie wspomniał, moze wspomni na nastepnej wizycie..
a u Ciebie jutro wizytya i zobaczysz swoją gwiazdeczkę..milego dnia :)
 
reklama
wiesz co wiki mnie lekarz też nie mówił o liczeniu ruchów nigdy...zawsze pyta czy czuję ruchy i tyle.a moja siostra mówiła,że to lcizenie ruchów wcale nie wychodzi na dobre,bo tylko stres niepotrzebny jak dzidziuś kopnie o dwa razy za mało czy coś...ważne żeby czuć ruchy codziennie i jest ok(przynajmniej ja tak myśle);-) no nie mogę się doczekać jutra,żeby Małą zobaczyć:tak: zaczęłam wreszcie pranie ciuszków i rzeczy dla Małej,dziś mam prasować:tak: mnie szkoła rodzenia niestety ominęła,bo nie miałam dojazdu przez zimę...a właściwie i tak mam mieć cc więc nie było to konieczne;-)
dziel się nowościami ze szkoły rodzenia i wogóle:) fajnie,że jesteś.Miłego dnia:)
 
Do góry