reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ból i twardnienie brzucha, skracanie się szyjki macicy, skurcze

nie straszę:-) tylko ostrzegam, że nawet jak się jest pod opieką lekarzy warto kontrolować wyniki badań (w necie jest dużo informacji na ten temat, jaki wynik jest prawidłowy, jaki powinno się powtórzyć itp).

W każdym bądź razie czuwaj. Leczona i kontrolowana cukrzyca ciążowa nie ma żadnych konsekwencji, więc spokojnie :-)
 
reklama
agrawa, widzę, że jesteś ciągle na necie, niemniej jednak już trzymam kciuki za szcześliwy poród!

maqnio, nie wiem, czy te majty trzeba prać, jednak mam na tym punkcie hopla, z nowych ciuchów nie piorę tylko zimowych kurtek i butów ;-).

Dzisiaj wybił 32 tydzień na suwaczku, czyli na dobrą sprawę weszłam w 33! Tak na to czekałam, a teraz jeszcze troszkę - do 37-38 ... Ale i tak kamień z serca mi spadł!
Zamówiłam sobie dziś dodatkowo ozdoby do pokoiku dla Maluszka, żeby nie był taki sterylnie jasny (pokoik, nie synuś ...:)), teraz gdy mam wszystko gotowe bez stresu oddaję się oczekiwaniu na przyjście na świat naszego Słoneczka!
No i biorę się za oglądanie ponad 3 godzinnego DVD z poradami Zawitkowskiego dotyczącymi opieki nad noworodkiem.
Czekam też tradycyjnie z listą pytań na piątkową wizytę.

Uściski!
 
mój mały jakoś się nie zbiera :-( już myślałam że będzie chciał zrobić rodzicom niespodziankę na dzień dziecka, ale jakoś się nie zapowiada. Mam dziwne przeczucie, że codziennie będę myślała, że to już, a w efekcie końcowym przenoszę ciążę :-(

mondy zobaczysz jak to szybko mija. Mi już leci 39 tydzień, a pamiętam jak byłam na badaniu połówkowym i cieszyłam się, że połowa za mną:p
 
w końcu znalazłam ten temat... wlaśnie niepokoi mnie twardnienie brzucha.. jestem w 26 t.c i od kilku dni co jakiś czas twardnieje mi brzuch a do tego mam ból po prawej stronie brzucha mniejwiecej na srodkowej wysokosci, bol bardzo przypomina kolkę (taką jak np złapie przy bieganiu) tyle że kolka nie przechodzi, po 2 dniach bulu udałam sie do Gin. zrobila badania i stwierdzila ze wszystko ok a co do bulu to nie wie czemu.. i ze brzuch rzeczywiscie twardy.. kazala brac no-spe forte. biore dokladnie tydzien. ból ustapił, twardnienie chyba tez, tylko zastanawiam sie co było przyczyną ( czy to mozliwe ze wiekszy wysilek? duzo ostatnio chodzilam) i czy no-spę bede musilala ciagle brac..? któras z was tak miala?
 
kochana jak brzuch ci twardnieje znaczy ze masz skurcze, ale nie martw sie to sa tylko przepowiadajace, nie wywolaja porodu :-) jesli sa bolesne to tak jak lekarz ci kazal bierz nospe, ale moim zdaniem jesli nie sa bolesne, to nie ma co sie podtruwac lakami - nieprzyjemne uczucie jest do wyczymania :-)
tez mialam taki bol z prawej strony, juz myslalam ze cos nie tak z wyrostkiem. Pojechalam do szpitala na badania, nic oczywiscie nie bylo. Widocznie twoj maluch jest spory i uciska ci na jakies narzady. Mi ten bol sie zawsze nasila jak za duzo sie ruszam (np sprzatam).
 
Cześć Brzucholki!

Mondy a te majtki w praniu się nie zniszczą??? Bo ja nawet nie pomyślałam o tym, żeby je wyprać!!!

Maqnio ja mam już też dość upałów. Jestem cały czas koszmarnie spocona. Pocą mi się nawet stopy- chodzę w japonkach tak mokrych jakbym przed chwilą wyszła z wody. Powoduje to też dość mało przyjemne aromaty! Dzisiaj w nocy spałam z przerwami od 23 do 3.30. Potem rzucałam się w łóżku jak ryba bez wody!!!!Przysnęłam ok 7. O 8.18 już miałam pobudkę. Masakra!

agrawa trzymam kciuki za szybki i łatwy poród!

Dziewczyny a co się dzieje z Wyczekany. Taka cisza u niej!!!!

U nas zbliża sie burza. Będzie chłodniej!!!! Hip hip huraaa!!!!
 
No właśnie, Oleńka, nie wiem, czy je można prać czy nie :-(. Ale w sklepie było napisane, ze są wielorazowe. Chyba sobie przepiorę i dam znać.

Też się martwię, co u Wyczekanego, może niebawem się odezwie....

U nas chyba też znowu będzie burza, duchota straszna. Na szczęście mam tylko lekko uchylone okna i w domu jest całkiem przyjemnie.

BabyLola, każdy przypadek jest inny, najlepiej zaufać lekarzowi. Jeśli twardnienie nie powtarza się za często, to raczej nie ma powodu do zmartwień. Gorzej, jeśli często masz skurcze, wtedy może sama no-spa nie pomóc. No i raczej są powiązane z wysiłkiem fizycznym ...
 
u mnie też coś grzmi, ale na deszcz się nie zapowiada. Co prawda w nocy podało, więc teraz może obejść nas bokiem. Jest znacznie przyjemniej pomimo, że i tak jest gorąco :-)

dziewczyny trzymajcie mocniej te kciuki, bo nadal nic :-(
 
Hej Pileczki!!!

Wszystkiego najlepszego dla Maluszków w brzuszku!!!

mondy na gratki wielkie, 33 tydzien wow, kochana na dobra sprawe Maleństwo jest bezpieczne!!!
olenka, mondy ja tez nie pomyslalam, zeby te gaciochy prac, a poza tym sa zapakowane hermetycznie, wiec chyba sobie odpuszcze. ja tez mam dosc goraca, leze na pol nago a i tak jestem cala mokra.wrr...
jak ja wam tej burzy zazdroszcze, u nas wogole sie nie zapowiada

mam nadzieje, ze u Wyczekanej wszystko dobrze!!!

baby &&& zeby wszystko sie ulożylo:)
 
reklama
agrawa, wózeczek już Ci prawie całkiem wyjechał za suwaczek :-).

Dziewczyny, macie coś takiego jak rożek usztywniany dla dzieciaka? Mama namawia mnie na kupno, u niej się sprawdziło, gdy przyszłam na świat (36 lat temu, gdy nie było nosidłek i innych udogodnień), ale wg mnie to zbędne ...

Hurrrra, właśnie mama zakończyła prasować rzeczy Młodego, do porodu temat zamknięty :). A ja leżę i męczę się od samego patrzenia na deskę i żelazko ;-).
 
Do góry