reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ból i twardnienie brzucha, skracanie się szyjki macicy, skurcze

reklama
no właśnie z tym wierzyć to różnie bywa, bo ja bardziej z tych strachliwych 😔 no nic muszę zaufać swojemu lekarzowi i poczekać do środy na kontrole

Ja tez jestem strachliwa, coś mnie za boli albo kłuje to zaraz się denerwuje i płacze, ze na pewno szyjka mi się skraca i zaraz urodzę ale za chwile staram się ogarnąć albo raczej mój mąż mnie ogarnie i porozmawia 😉 a jak coś mocno mnie nie pokoi to pisze do mojego ginekologa, on już mnie zna i wie jaka jestem ale sam mówi, ze nieraz lepiej coś sprawdzić niż przegapić jakiś moment 😉
 
no właśnie z tym wierzyć to różnie bywa, bo ja bardziej z tych strachliwych 😔 no nic muszę zaufać swojemu lekarzowi i poczekać do środy na kontrole
Ja też miałam miękką szyjkę. Teraz jest troszkę twardsza, ale nie jakoś super. W dodatku dziecko napiera na nią główką i jest już nisko ułożone. Nie mam żadnych krążków, ani szwów. Prowadzę głównie leżący tryb życia i od 5 tygodni nie zmieniła swojego stanu (a jest krótsza od Twojej, bo ma ok 2,5 cm). Luteina ją troszkę wzmocni, bo ja jak zaczęłam ją przyjmować to się dużo poprawiło. Wszystko będzie dobrze, tylko musisz się więcej oszczędzać 😊
 
Dzień doberek,

Wczoraj po wizycie się trochę załamałam
Jestem w 30+6 i doktorek wczoraj powiedział,ze szyjka długa (koło 3,5) cm, bez rozwarcia,ale miękka - nie mówił,ze to coś złego,ale,ze chce za tydzień skontrolować czy wszystko oki
A ja się oczywiście martwię 😔 czy któraś z Was tez tak miała,ze miała miękka szyjkę?
Ja tak miałam. Ginekolog wysłał mnie do szpitala, lekarka zbadała i powiedziała, że szyjka 3.15 cm, miękka, wręcz "kapciowata" jak u wielorodki. Leżałam 3 dni w szpitalu na kroplówkach z nospy, mimo, że powiedziała, że nic się nie dzieje. Do domu wypisali mnie z nospą i luteiną, której nie brałam. 10 dni później u innego lekarza, moja szyjka miała 4 cm, była twarda i wysoko 🤔 Nie jestem pewna, co się zadziało, moim zdaniem przeforsowałam się trochę, za dużo wysiłku, ale wszystko wróciło do normy.
 
Ja tak miałam. Ginekolog wysłał mnie do szpitala, lekarka zbadała i powiedziała, że szyjka 3.15 cm, miękka, wręcz "kapciowata" jak u wielorodki. Leżałam 3 dni w szpitalu na kroplówkach z nospy, mimo, że powiedziała, że nic się nie dzieje. Do domu wypisali mnie z nospą i luteiną, której nie brałam. 10 dni później u innego lekarza, moja szyjka miała 4 cm, była twarda i wysoko 🤔 Nie jestem pewna, co się zadziało, moim zdaniem przeforsowałam się trochę, za dużo wysiłku, ale wszystko wróciło do normy.
to jest możliwe,ze szyjka po wysiłku mięknie? 😄
 
Nie wiem 😅 mogę jedynie przypuszczać, że od dźwigania naciągnęłam brzuch, dziecko się obniżyło, szyjka skróciła i rozluźniła 🤷‍♀️ innego czynnika nie było, a skądś się to wzięło 🤷‍♀️😉
Za każdym razem teraz, kiedy robię zbyt dużo i ciężej niż powinnam, mój brzuch reaguje na to twardnieniem i muszę dzień odleżeć, odpocząć. Biorę wtedy nospę i jest ok.
 
Ja mam szanse na wyjscie ale przy kazdym KTG sie tak stersuje itp..wczoraj mialam takze USG i zmartwil mnie ze glowka jest troche plaska i nie woem czy to normalnie🤷‍♀️ bo jak zapytalam czy wszytko w pozadku powiedzial ze tak🤷‍♀️ szyjka mowi ze tez ok...
Kochana, to trudne, ale trzeba spróbować sie nie przejmować tym, co oni tam gadają. Czasem nie pomyślą nawet i coś chlapną, a potem się okazuje, że wszystko w porządku i tak sobie tylko powiedzieli. Najważniejsze teraz, żebyś wróciła do domu odpocząć jeśli tylko to będzie możliwe. Twój lekarz prowadzący na pewno sprawdzi główkę i będzie ok 🙂
 
no właśnie z tym wierzyć to różnie bywa, bo ja bardziej z tych strachliwych 😔 no nic muszę zaufać swojemu lekarzowi i poczekać do środy na kontrole
Luteina powinna trochę wzmocnić szyjkę 🙂 Dobrze, że szyjka jest długa i zamknięta. My tu często dajemy radę z krótkimi, miękkimi i rozwarciami 😵‍💫 Odpoczywaj ❤️ Trzymamy kciuki.
 
reklama
Do góry