reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

Ból i twardnienie brzucha, skracanie się szyjki macicy, skurcze

Hej!
tak czytam i się zastanawiam ;) jak to jest, ze jednym lekarze każą leżeć plackiem a innym pozwalaj normalnie funkcjonować.
mam pessar i lekarka powiedział, ze mogę normalnie funkcjonować, a widzie, ze dziewczyny ze szwami leżą. Z czego takie rozbieżności mogą wynikać?
A jaka masz długość szyjki w jakim tyg?
 
reklama
Nie mam pojęcia. Ja przy pessarze leżałam 6 m-cy...
Hej!
tak czytam i się zastanawiam ;) jak to jest, ze jednym lekarze każą leżeć plackiem a innym pozwalaj normalnie funkcjonować.
mam pessar i lekarka powiedział, ze mogę normalnie funkcjonować, a widzie, ze dziewczyny ze szwami leżą. Z czego takie rozbieżności mogą wynikać?
 
Tez bałam się tych infekcji ale na szczęście mnie nie dopadła , profilaktycznie jakiś miesiąc od założenia szwu lekarz przepisał mi macmiror 2 razy po 6 globulek z odstępem tygodniowym między jednym a drugim opakowaniem . No niestety żadne spacery nie wchodzą w grę nawet do tej pory i tak już do końca , jedynie wyjazd do lekarza na wizytę i tyle świata widziałam 😊 mycie włosów i siebie normalnie tylko oczywiście prysznic szybki , nie kąpiel . Odczuwałam kłucie w pochwie przed szwem i po również , z czasem to minęło ale pobolewanie w podbrzuszu bardzo często wiec No spy zażywałam nawet do 3 x2 tab a teraz 3x1 tab i duże ilości magnezu i oczywiście luteina
Jakbym czytała moją historię ze szwem ... powodzenia!!!, ja finalnie urodziłam w 40+4🥰
 
Dzięki dziewczyny! A ten magnez to same z siebie bralyscie? Mi lekarz nic nie zalecał takiego i biorę tylko te standardowe witaminy ciążowe i luteinę a co do luteiny to stwierdził ze nie wydłuży mi to szyjki wiec mogę brać ale to nic nie da..
Ja brałam sama z siebie 4 tabletki dziennie.
 
Cześć dziewczyny, przekopałam dzisiaj różne fora i w końcu znalazłam coś dla siebie😄
Obecnie 30+1, szyjka 15mm. Mam leki i mam leżeć. Brzuch robi się twardy i boli jakieś 10x dziennie. Szyjka w ciągu 2 tygodni skróciła się 5 mm😕 14.04 mam wizytę i jeżeli się okaże że szyjka dalej się skraca, to 15.04 idę na oddział. Lekarz w środę powiedział, że jeszcze 5 tygodni muszę wytrzymać. Mały waży 1800g.

Mąż w delegacjach, córki 11 i 4 lata, 2 psy w domu- musiałam przenieść się na jakiś czas do mamy. Wracam do domu jak mąż wraca z delegacji- na szczęście mam całe 5 km.
Jak was trochę poczytałam to tak jakoś zrobiło mi się lepiej. Liczę, że szyjka przestanie się skracać i spokojnie doczekamy terminu...
 
Pessar miałam zakładany w 22 tc na szyjkę około 3 cm. Odkąd mam założony pessar nie mam mierzonej szyjki. Teraz 29 tc.
A leżysz czy możesz normalnie funkcjonować oczywiście bez szaleństwa?;) bo ja jutro wizyta i po raz kolejny bede podejmować temat pessara zeby wrocic jakos do świata żywych;)
 
Dzięki dziewczyny! A ten magnez to same z siebie bralyscie? Mi lekarz nic nie zalecał takiego i biorę tylko te standardowe witaminy ciążowe i luteinę a co do luteiny to stwierdził ze nie wydłuży mi to szyjki wiec mogę brać ale to nic nie da..
Mi lekarz zlecił magnez 3x2 tabl magne b6 a co do luteiny to mój lekarz twierdzi ze luteina wspomaga szyjkę , robi się twardsza i bardziej wytrzymała wiec chyba tak nie do końca nic nie daje 😉
 
reklama
A leżysz czy możesz normalnie funkcjonować oczywiście bez szaleństwa?;) bo ja jutro wizyta i po raz kolejny bede podejmować temat pessara zeby wrocic jakos do świata żywych;)
Gotuje, chodzę na krótkie spacery 20-30 minut. Czasem z dzieckiem na płac zabaw. W międzyczasie leżę. Lekarka pozwoliła mi normalnie funkcjonować, ale z tego co czytam to większość z pessarem jednak lezy ☹️
byłam na wizycie 2 tygodnie temu i lekarka stwierdziła, ze pessar dobrze trzyma a dziecko jest wysoko. Zobaczę co powie na kolejnej wizycie.
 
Do góry