reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

Ból i twardnienie brzucha, skracanie się szyjki macicy, skurcze

No i pomóżcie rozwikłać mi zagadkę ... otóż:
- badanie ogólne moczu: bakterie bardzo liczne, mocz o odczynie obojętnym reszta w normie
- posiew moczu: ujemny
Jakim cudem ja sie pytam? Oba badania z tej samej próbki moczu
Miałam dokaldnie to samo ☺ i to norma bakteri była coś ponad 300 a ja miałam ponad 3000. A wynik posiewu ok ☺
Też tego nie ogarniam.
 
reklama
Miałam dokaldnie to samo ☺ i to norma bakteri była coś ponad 300 a ja miałam ponad 3000. A wynik posiewu ok ☺
Też tego nie ogarniam.
Ja spróbuję jeszcze po antybiotyku zrobić badanie tak jak pisały dziewczyny z tym tamponem. Ale żeby mieć porównanie ... oddam do badania i z tamponem i bez tamponu bo tak to nigdy nie dojdę co jest
 
Miałam dokaldnie to samo ☺ i to norma bakteri była coś ponad 300 a ja miałam ponad 3000. A wynik posiewu ok ☺
Też tego nie ogarniam.
A jak do tego samego to ok 😉. Też bym się wprost zapytała, z czego wynika to, że wizyty są ustalane co 5 tyg , skoro są rzeczy, które trzeba obserwować. To lekarz prywatny czy na NFZ?
Ciężko jest porównywać lekarzy i sposób prowadzenia ciąży, ale ja wizyty miałam co 2 tyg., a potem już co tydzień kontrolne KTG w szpitalu. Z tym, że u mnie wywiad ogromnie obciążony. Minimalny odstęp między USG to 2 tygodnie (uznaje się, że tygodniowy przyrost dziecka to 250, a błąd USG 500 gr). Więc tyle minimum powinnaś odczekać. W międzyczasie zmierz sobie parę razy ciśnienie też dla własnego spokoju, czy nic się nie zaczyna dziać.
Czy Ty albo mąż paliliscie papierosy przed ciążą? A sami duzi się urodziliście? Pierwsza ciąża nie była niczym powikłana?
 
Tyle że ja nie chce isc do innego lekarza tylko do tego samego. Chodzi mi o to żeby iść wcześniej niż po 5 tygodniach a tak mi się kazał lekarz zapisać. Jak dla mnie w ostatnich miesiącach ciąży to trochę za dlugi odstęp pomiędzy wizytami a jeszcze jak ona stwierdzila że trzeba obserwować. W ostatnich tygodniach bardzo dużo się zmienia jeśli chodzi o wagę więc łatwiej jest to zaobserwować z częstszymi wizytami.

Jeśli masz być spokojniejsza to jak najbardziej idź, nie zaszkodzi przecież :) Lepiej iść o raz za dużo i być nadgorliwą niż coś przegapić i żałować. Wiem po sobie, że dla mnie wizyty co dwa tygodnie to był optymalny czas aby mieć spokojną głowę i poczucie kontroli a przy szyjkowych problemach i nie tylko to wręcz wskazane by się nie denerwować i częściej pokazywać.
 
Kurcze Kasia szczypanie to nie wiem może lepiej zbadaj?
Ja tez tak mam. Mialam spokój tydzien i od dziś znów mnie kłuje tam tam nisko. Włożyłam poduszkę między nogi ,wzielam nospe i leżę. Czasem czuje jakby takie szczypanie taki dziwny ból. Ale mialam dziś badany mocz i wszystko jest w porzadku .Tak więc chyba to nic złego.
 
A czy któraś z was miała zakładany pessar późno tj w okolicach 28 tygodnia? Ja niestety znowu szpital. Czekam na przyjęcie. Tydzień temu szyjka 28 mm a dziś 22... wczoraj poleciała przez te popołudniowe i wieczorne twardnienia. Leżałam plackiem tylko wc i niestety. Może wkoncu założą ten krążek bo dotychczas nie chcieli ze szyjka jeszcze dobra..

Mnie w szpitalu w 28 + 3 jeszcze szew założyli 😂
 
Ja tez tak mam. Mialam spokój tydzien i od dziś znów mnie kłuje tam tam nisko. Włożyłam poduszkę między nogi ,wzielam nospe i leżę. Czasem czuje jakby takie szczypanie taki dziwny ból. Ale mialam dziś badany mocz i wszystko jest w porzadku .Tak więc chyba to nic złego.

Ja na takie coś biorę fluomizin, bo to u mnie oznaka rozpoczynającej się infekcji. Taki to ani to ból, ani sama nie wiem co.
 
reklama
Zgadzam się, że lekarz może się mylić. Ale jeśli prowadzimy od x tygodni ciążę u jednego lekarza, to on ma historię badań, zna nasz wywiad. Idąc do przypadkowego lekarza nie nadrobimy dodatkowych informacji, wiec 1 badania jest wyjęte z kontekstu. Może hamować oczywiście, ale tutaj pomiar na USG niczego nie zmieni. Podstawą jest liczenie ruchów dziecka, kontrola glikemii jeśli jest CC i ciśnienia. Jeśli nie występuje ani CC ani nadciśnienie, to zapewne lekarz idzie słuszną drogą "małego dziecka" - nie ma podstaw np. do regularnych badań KTG, które trzeba by wykonywać w przypadku złych przepływów, CC lub nadciśnienia.
Wybacz, ale o hipotrofii przeczytałam wiele przez 6 lat dorobiłam się dwójki. Nie ma żadnych badań naukowych udowadniających, że od witamin ciążowych dziecko rośnie. Tzn że jest bezpośrednia korelacja na zasadzie: zażywam = dziecko urodzi się z wagą na 50 pc. To samo dotyczy białka/protein. Witaminy to suplementy diety bez badań klinicznych o potwierdzonym działaniu, a w UE nie można przeprowadzać badań jakichkolwiek a tym bardziej witamin na ciężarnych. Można jedynie domniemać, że suplementacja wspiera organizm, ciąża jest bowiem okresu niedoborów i np. brak jodu mógłby wpłynąć na działanie tarczycy a to z kolei na rozwój dziecka. W przypadku białek/protein poszłabym jeszcze dalej - to jest już bardziej myślenie na zasadzie- białko zwiększa masę, wpłynie pozytywnie na masę dziecka. Są osoby uczulone na bmk, to ich dzieci powinny zawsze być mikrusami. Są osoby wyłączające laktozę.
Zdrowa zbilansowana dieta zapewnia i podaż białka, węglowodanów i tłuszczów. To widać w wynikach naszej krwi, a to oznacza, że dziecko przez łożysko otrzymuje to, co powinno. A jeżeli przepływ przez łożysko jest upośledzony, to żadna witamina czy białko nie zadziała na zwiększebie masy dziecka.
Zapobiegawczo w kolejnej ciąży po urodzeniu hipptrofika podaje się Acard, który ma na celu zwiększenie ukrwienia macicy i podwojenie powiązań naczyniowych między łożyskiem a macicą.
😊
Nie powiedziałam, że od witamin i białka dziecko rośnie😒 Ale zdecydowanie mają wpływ na prawidłowy rozwój dziecka, a także kondycję mamy. Po prostu dostarczanie witamin, minerałów jest bardzo ważne w okresie ciąży. Suplementy też powinno się wybierać z dobrym składem, niestety większość to g**** i wchłanianie jest słabe, a te lepsze niestety kosztują.. A jeśli chodzi o białko to jego najlepszym źródłem jest czerwone mięso, ryby, rośliny strączkowe..a nie produkty z mleka krowiego - ale wiem, że wiele osób myśli w ten mylny sposób. Ponadto białko dostarcza aminokwasy niezbędne do budowania tkanek i narządów rozwijającego się dziecka, reguluje jego prawidłowy wzrost, natomiast niedobór białka może prowadzić do zahamowania procesu rozwojowego dziecka.
Każdy wierzy w co chce, u mnie akurat zwiększenie białka w diecie się sprawdziło (mimo że wcześniej wyniki miałam książkowe). Nie urodziłam kulturysty, ale dziecko rozwijało się prawidłowo i przez cały czas przyrost masy (zarówno dziecka jak i mój) był równomierny, pomimo zażywania tony leków i podstarzalego łożyska w ok 32tc.
 
Ostatnia edycja:
Do góry