reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ból i twardnienie brzucha, skracanie się szyjki macicy, skurcze

Hej ja dziś po wizycie, lekarz powiedział ze szyjka sie trzyma moze nieznacznie sie skróciła , mial zapisane ze miala wcześniej 33mm a teraz tak ma 30 lub 31 mm
Dostałam luteine ale powiedział ze nie panikuje bo myśli ze dotrwam do 37 tyg i mam sie krzątać ale nie leżeć plackiem :)
Powiedzial ze panikowalby przy szyjce 2cm i ze tak poprostu mam ze sie skraca i jest slaba :)
 
reklama
Cześć, moja aktualizacja po wczorajszej wizycie jest pozytywna bo bez zmian 🙂 - 31+3 tc, szyjka miękka i w badaniu manualnym wydaje się bardzo krotka ale wg usg trzyma na ok. 3cm. Pessar nie będzie potrzebny, wymazu z szyjki nie robiliśmy bo nie ma już takiej potrzeby. Układ moczowy się wyregulował na fitolizynie i soku z żurawiny, od kilku dobrych dni nie wracają bole menstruacyjne, moja głowa się zluzowała i twardnień od kilku dni nie odczuwam żadnych. Dalej poleguję chociaż powolutku już zaczynam głowę zajmować innymi kwestiami😉

Miałabym takie pobożne życzenie o aktualizacje od dziewczyn, które dawno nie pisały. Ja się powoli usuwam w kąt ale moja głowa wciąż pamięta o dziewczynach, które opisywały tu różne swoje sytuacje a teraz milczą... Już tu kiedyś pisałam, że wywoływać po nickach nie będę ale dziś to zmieniam - bardzo Was proszę o informację co u Was🙂

@Kornelia96 co u Was? Nadal w dwupaku?

@Hanu co u Was? Jak Ci mija czas w szpitalu?

@Paula.wo.29 co u Was?

"Dziewczyna mieszkająca w Norwegii" co u Was? Przepraszam ale nie pamiętam Twojego nicku😕

To zapewne nie wszystkie dziewczyny, od których dawno wieści nie było.... Nawet jeżeli na forum akurat trwa jakaś dyskusja to proszę o aktualizacje co jakiś czas, bo musicie wiedzieć milczące brzuchatki - my tu czekamy na info od Was😍
Melduje się ❤ Bylam na kontroli szyjka nadal bez zmian 17-20 mm .Jest krotka ,ale długość jest stabilna i zamknięta to duzy plus. Leże w łóżku plackiem, tylko siusiu i wracam. Staram się myslec pozytywnie i nie wariować. Bylam na usg połówkowym, maluszek zdrowy .Miło było patrzeć jak sobie rusza rączkami, nóżkami. MArtwi mnie trochę ze ruchy odczuwam w dole brzucha czy to normalne.? Położenie dziecka główkowe, przeraziłam się ze juz tak do porodu położna powiedziała ze to normalne. Nie jest nisko i to jest najważniejsze. Caluje
 
Hej dziewczyny, muszę się was poradzić, tydzień temu we wtorek byłam na wizycie i moja szyjka wynosiła 4.17mm, a wczoraj na wizycie była już 2.88 czy To możliwe, żeby się skróciła przez tydzień tak mocno?
 
Hej dziewczyny, muszę się was poradzić, tydzień temu we wtorek byłam na wizycie i moja szyjka wynosiła 4.17mm, a wczoraj na wizycie była już 2.88 czy To możliwe, żeby się skróciła przez tydzień tak mocno?
A mierzył ten sam lekarz, na tym samym sprzęcie?
Niestety, z szyjką jest tak, że jest ona nieprzewidywalna. Co na to lekarz prowadzący?
Miałaś robione posiewy - moczu i z pochwy/szyjki?
 
to super wieści 😊 a bierzesz coś na rozluźnienie brzucha ? U mnie tez narazie trzyma z tym ze jest twarda, ale boje się ze wkoncu te twardnienia co mam moja ja zrujnowa
No powiem szczerze że mam okropne twardnienia brzucha. Lekarz pozwolił mi normalnie funkcjonować. Mam brać leki tak jak do tej pory. Tylko jak zaczynam chodzić to brzuch mega kamień
Masz nospe i magnez na to ?
 
Hej dziewczyny, muszę się was poradzić, tydzień temu we wtorek byłam na wizycie i moja szyjka wynosiła 4.17mm, a wczoraj na wizycie była już 2.88 czy To możliwe, żeby się skróciła przez tydzień tak mocno?
Który tc ? Niestety różne rzeczy mogą się zdarzyć. U mnie w 1 ciąży w 30 tc szyjka długa twarda zamknięta a w 34 już nic z niej nie było .. miękka rozwarcie na 2 cm i długość 1 cm ...
 
Melduje się ❤ Bylam na kontroli szyjka nadal bez zmian 17-20 mm .Jest krotka ,ale długość jest stabilna i zamknięta to duzy plus. Leże w łóżku plackiem, tylko siusiu i wracam. Staram się myslec pozytywnie i nie wariować. Bylam na usg połówkowym, maluszek zdrowy .Miło było patrzeć jak sobie rusza rączkami, nóżkami. MArtwi mnie trochę ze ruchy odczuwam w dole brzucha czy to normalne.? Położenie dziecka główkowe, przeraziłam się ze juz tak do porodu położna powiedziała ze to normalne. Nie jest nisko i to jest najważniejsze. Caluje
Który tydzień ?
 
A mierzył ten sam lekarz, na tym samym sprzęcie?
Niestety, z szyjką jest tak, że jest ona nieprzewidywalna. Co na to lekarz prowadzący?
Miałaś robione posiewy - moczu i z pochwy/szyjki?
Lekarz kazał mi się oszczędzać, ale nie leżeć i wizytę wyznaczył mi dopiero na 5 lutego. Szyjka była mierzona przez tego samego lekarza, ale na dwóch różnych aparatach. Miałam robiony posiew z szyjki jak miała 4.1mm i wyszła bakteria, wzięłam lęki i po lekach wyszło 2.88mm.
 
reklama
Lekarz kazał mi się oszczędzać, ale nie leżeć i wizytę wyznaczył mi dopiero na 5 lutego. Szyjka była mierzona przez tego samego lekarza, ale na dwóch różnych aparatach. Miałam robiony posiew z szyjki jak miała 4.1mm i wyszła bakteria, wzięłam lęki i po lekach wyszło 2.88mm.
Szyjka mogła się tak skrócić w przeciągu tygodnia. Staraj się bardzo oszczędzać i leżeć.
 
Do góry