reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

Ból i twardnienie brzucha, skracanie się szyjki macicy, skurcze

Nie trzeba mi było wiecej na osiem godzin, gdy on byl w pracy. Kanapki, jajka na twardo, kefir, miska orzechow, pomidorki z cebulką, ogoreczki, słodki deserek, kawa zbozowa z mlekiem, herbata... Zreszta moja mama mieszka trzy klatki dalej, jest na emeryturze, pełna energii, nie usiedzi w miejscu, czesto zachodzila z obiadkiem 😊 Ja tylko leżałam - uczciwie, wytrwale, cierpliwie i bez żalu. Cały dzień w pizamie. Zleci ci dziewczyno! 😊
Ja jem 7 razy dziennie😄 Dziękuję😘 Trzymaj kciuki☺ Najpierw oby do 36 tygodnia, a pozniej wlasnie 37 tyg. A wiesz moze jak to jest w szpitalu liczone, np. 35+3, to w szpitalu juz licza 36 czy jeszcze 35?:/
 
reklama
Ja jem 7 razy dziennie😄 Dziękuję😘 Trzymaj kciuki☺ Najpierw oby do 36 tygodnia, a pozniej wlasnie 37 tyg. A wiesz moze jak to jest w szpitalu liczone, np. 35+3, to w szpitalu juz licza 36 czy jeszcze 35?:/
Trzymam kciuki najmocniej jak umiem za ciebie i za każdą z nas ❤ W szpitalu tylko pełne, skończone tygodnie. 35. U mnie np. dziś jest 28+2, więc dla szpitala 28. Bądź dzielna i znajdź sobie jakieś naprawdę wciągające zajęcie, to i czas szybko zleci, bo potem serio... zapomnij o wolnej chwili 😊
 
Dziewczyny, do konca przyszłego tygodnia mam dostać dawkę przypominającą sterydów. Pierwszą dawkę (2 zastrzyki w odstępie 24h) miałam w 24tc, kolejną muszę wziąć do 34tc. Lekarka mi powiedziala, ze mogą byc po niej powikłania i druga dawka juz nie jest obojętna dla dziecka. Byłyście w takiej sytuacji? Jakie moga byc skutki uboczne? Nie wiem czy się godzic na drugą dawkę, szyjka 1,6cm, miękka, ale szew trzyma dobrze. Jestem w 33tc....
 
Ostatnia edycja:
Dziewczyny, do konca przyszłego tygodnia mam dostać dawkę przypominającą sterydów. Pierwszą dawkę (2 zastrzyki w odstępie 24h) miałam w 24tc, kolejną muszę wziąć do 34tc. Lekarka mi powiedziala, ze mogą byc po niej powikłania i druga dawka juz nie jest obojętna dla dziecka. Byłyście w takiej sytuacji? Jakie moga byc skutki uboczne? Nie wiem czy się godzic na drugą dawkę, szyjka 1,6cm, miękka, ale szew trzyma dobrze. Jestem w 33tc....
Hej. No ja spotkałam się z różnymi opiniami tu w szpitalu, ale większość lekarzy jednak sugerowało, że druga dawka sterydów nie jest wskazana i niektóre badania dowodzą ze może zaszkodzić... dowiedziałam się tego pytając czy dostanę druga dawkę (pierwsza miałam w 25tc a teraz jestem w 31tc). Także no ciężko powiedzieć.. ja raczej jej nie dostanę.
 
Dziewczyny, do konca przyszłego tygodnia mam dostać dawkę przypominającą sterydów. Pierwszą dawkę (2 zastrzyki w odstępie 24h) miałam w 24tc, kolejną muszę wziąć do 34tc. Lekarka mi powiedziala, ze mogą byc po niej powikłania i druga dawka juz nie jest obojętna dla dziecka. Byłyście w takiej sytuacji? Jakie moga byc skutki uboczne? Nie wiem czy się godzic na drugą dawkę, szyjka 1,6cm, miękka, ale szew trzyma dobrze. Jestem w 33tc....
A lekarka co Ci sugeruje?
 
A lekarka co Ci sugeruje?
Powiedziała, że decyzja nalezy tutaj do rodziców. Dała na wszelki wypadek skierowanie do szpitala na podanie sterydów, w razie rozkrecenia się czynności skurczowej przed 34tc. Umówiłam się z nią na wizytę w ostatnim możliwym dniu podania sterydów, gdyby się okazało, że np. szyjka jest zgładzona. Niestety u mnie leci szyjka zupełnie bezobjawowo, więc trudno cokolwiek przewidzieć.
 
reklama
Powiedziała, że decyzja nalezy tutaj do rodziców. Dała na wszelki wypadek skierowanie do szpitala na podanie sterydów, w razie rozkrecenia się czynności skurczowej przed 34tc. Umówiłam się z nią na wizytę w ostatnim możliwym dniu podania sterydów, gdyby się okazało, że np. szyjka jest zgładzona. Niestety u mnie leci szyjka zupełnie bezobjawowo, więc trudno cokolwiek przewidzieć.
Ja w okolicach 32tc praktycznie nie miałam szyjki, do tego miałam rozwarcie 1-1.5cm. Nikt mi nawet nie mówił aby podać drugi raz sterydy (miałam podane w 26tc). Ponadto nie byłam niczym zabezpieczona - jedynie luteina, magnez i leżenie w domu.
Myślę, że twoje działanie jest rozsądne i nie biegłabym na tą drugą dawkę :)
 
Do góry