reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

Ból i twardnienie brzucha, skracanie się szyjki macicy, skurcze

reklama
A heparyny nie masz? Karowa owiana jest dość kiepską sławą niestety. To taka enklawa, do której bardzo ciężko się dostać z ulicy, preferują tylko Panie z lekarzami stamtąd. A położne są ponoć okropne. (Kiedyś) był postrzegany jako elitarny (jak jeszcze nie było Medicaveru i Centrum Damiana to tam rodziły celebryty) i może części personelu się wydaje, że nadal są dla elit.
Nie nie dostalam zastrzykow.
 
Część dziewczyny ;)
Ja po wizycie, pessar bez zmian. Co do szyjki to nie wiem, bo już nie jest mierzona. Pobrał mi posiew na moją prośbę. No i we wtorek i środę mam się stawić na Izbę Przyjęć na podanie sterydów, bo u mnie ta szyjka była i jest naprawdę mega krótka, zaledwie 1cm, więc na wszelki wypadek lepiej je podać.
Kolejna wizyta za 2 tygodnie. Oby do przodu!

Ale mam taką zagwozdke, powiedźcie mi jak to wogole jest jeśli np. teraz robiłoby mi się rozwarcie wewnętrzne. Lekarz jest w stanie ręcznie to wybadać, tak jak mnie teraz za każdym razem z tym pessarem bada? Bo dla mnie logiczne, żeby zobaczyć co się dzieje od środka szyjki pasuje chyba użyć USG, no chyba że jak mi młodego bada to może ta głowica niżej najechać i wtedy widzi?
Czyli kolejna wizyta na +, super :) Ja muszę też swoją ginkę zapytać o te sterydy bo wcześniej coś wspominała że koło 29 tc chciałaby mi podać a teraz jestem w 30 i cisza

Jeśli chodzi o rozwarcie wewnętrzne to ręcznie raczej nie są w stanie tego zbadać, na pewno przez USG dowcipne, tak jak u mnie sprawdza co wizytę. Ale ostatnio miałam USG 3 trym u innego lekarza i dojrzał lejek wewnętrzny na USG przezbrzusznym i w opisie podał mi też długość szyjki. Także chyba wszystko zależy od lekarza ale na ile takie przezbrzuszne jest miarodajne w tej kwestii to nie mam pojęcia. Bo dlaczego w takim razie lekarze nie mierzą w ogóle szyjki z dodatkowym zabezpieczeniem, chociażby przez brzuch ???
 
Troszkę mnie to dziwi, ja mam mierzona za każdym razem, tylko w moim przypadku mam założony szew I jakoś lekarze nie mają problemu z pomiarem. Może to zależy od klasy aparatu usg jakim dysponują?
 
Ja tez dziewczyny jestem po wizycie, syzjka bez zmian - zamknieta,w miare twarda, wyszla dzis 23,5mm choc lekarz mowi znow ze moglaby wyjsc i krotsza i dluzsza pokazywal rozne opcje jak moglby ja pomierzyc hehe ale mala niestety glowka na nia napiera dosc mocno nawet na usg widzialam wiec zaleca pessar jednak zalozyc. Takze koncze ten antybiotyk w niedz, za tydz pojade do spzitala na posiew to jak wyjdzie dobry za jeszcze tydz zaloze ten pessar o ile w szpitalu nie powiedza jeszcze czegos innego bo co lekarz to inna opinia co do mojej sytuacji.
 
Ja tez dziewczyny jestem po wizycie, syzjka bez zmian - zamknieta,w miare twarda, wyszla dzis 23,5mm choc lekarz mowi znow ze moglaby wyjsc i krotsza i dluzsza pokazywal rozne opcje jak moglby ja pomierzyc hehe ale mala niestety glowka na nia napiera dosc mocno nawet na usg widzialam wiec zaleca pessar jednak zalozyc. Takze koncze ten antybiotyk w niedz, za tydz pojade do spzitala na posiew to jak wyjdzie dobry za jeszcze tydz zaloze ten pessar o ile w szpitalu nie powiedza jeszcze czegos innego bo co lekarz to inna opinia co do mojej sytuacji.
[/QUOTE

Zobaczysz będzie dobrze 😉 najważniejsze że lekarz czuwa 👍trzymam kciuki za to żeby szyjka nadal miała taką długość jak najdłużej 😘
 
reklama
Dziekuje bardzo! Gdyby ta moja mala tak nisko tej glowki nie trzymsla to bym byla spokojna :( ale poddjrzewam ze wiekszosc z Was pewnie tez ma dosc nisko no bo z czego te skracajace sie szyjki biora? Pewnie maluchy naciskają to i szyjki leca
 
Do góry