reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ból i twardnienie brzucha, skracanie się szyjki macicy, skurcze

reklama
Będzie dobrze 😉 trzymam kciuki za wizytę ✊ już masz sporo tygodni za sobą, ostatnia prosta przed Tobą 😉
Ps ja się obawiam wyprawy w czwartek do anestezjologa i tej jazdy autem :/
Nospa + buscopan dały radę. Waga poszła do góry, mamy 2500, także +400 gr ufff.
Przepływy ok, łożysko ok.
Skurcze...no cóż są, ale szyjka trzyma pomimo tego, więc muszę to przeżyć. Sklasyfikowane jako przepowiadające. Rozkurczowe wspomagacze odstawić w 37 tc.
Tak mnie ta waga pozytywnie nastawiła, że mniej skurcze czuję. Jednak u mnie to za sporo siły odczuć odpowiadają emocje.
 
Ja wlasnie jestem ciekawa jak to jest, w dniu w krorym mialam polowkowe w 20+3 I tam
Wyszlo 335 gram I wiek 20+1 a u mojego lekarza w tym
Samym dniu 390 gram I 21tc🤦‍♀️
Bierze się pod uwagę usg z początku ciąży (jakoś około 8 tc chyba). Później już dzieci mogą różnie rosnąć też i nie da się tak dokładnie całego dziecka zmierzyć tylko po kawałku
 
Bierze się pod uwagę usg z początku ciąży (jakoś około 8 tc chyba). Później już dzieci mogą różnie rosnąć też i nie da się tak dokładnie całego dziecka zmierzyć tylko po kawałku
Ogólnie chyba powinno się brać z pierwszych prenatalnych wtedy jest najbardziej miarodajne. Później nie powinno się zmianiac terminu porodu u mnie siostrę przesunęła na drugich prenatalnych o 2 tygodnie do tyłu bo mała się nie zgadzała wagą i rozmiarem i przez to do 30 tygodnia nikt nie wiedział że ma hipotrofie i złe przeplywy
 
Dziewczyny non stop leżące, napiszcie mi proszę, jak czesto bierzecie prysznic, myjecie włosy? Ja boję się codziennie 🥺 Prysznic raz na kilka dni (oczywiście podmywanie się kilka razy dziennie, żebyście nie myslaly sobie 😁), włosy raz na półtora tygodnia. Gdy lekarz przychodzi na obchód i wychodząc z pokoju grozi palcem, że mam tylko grzecznie leżeć i pachnieć, to aż mi wstyd 😖 Niby pozwala brać prysznic, ale ja po wstaniu z lozka od razu czuje taki ciężar na dole, ze tylko wtocze sie do lazienki, szybko zrobie co niezbedne i pedze z powrotem sie polozyc 🥺
 
Dziewczyny non stop leżące, napiszcie mi proszę, jak czesto bierzecie prysznic, myjecie włosy? Ja boję się codziennie 🥺 Prysznic raz na kilka dni (oczywiście podmywanie się kilka razy dziennie, żebyście nie myslaly sobie 😁), włosy raz na półtora tygodnia. Gdy lekarz przychodzi na obchód i wychodząc z pokoju grozi palcem, że mam tylko grzecznie leżeć i pachnieć, to aż mi wstyd 😖 Niby pozwala brać prysznic, ale ja po wstaniu z lozka od razu czuje taki ciężar na dole, ze tylko wtocze sie do lazienki, szybko zrobie co niezbedne i pedze z powrotem sie polozyc 🥺
Ja się kapie 2 razy dziennie włosy co 2-3 dzień ale to chyba zależy od sytuacji ja mam szew ale długa szyjke ponad 4 cm
 
reklama
Dziewczyny non stop leżące, napiszcie mi proszę, jak czesto bierzecie prysznic, myjecie włosy? Ja boję się codziennie 🥺 Prysznic raz na kilka dni (oczywiście podmywanie się kilka razy dziennie, żebyście nie myslaly sobie 😁), włosy raz na półtora tygodnia. Gdy lekarz przychodzi na obchód i wychodząc z pokoju grozi palcem, że mam tylko grzecznie leżeć i pachnieć, to aż mi wstyd 😖 Niby pozwala brać prysznic, ale ja po wstaniu z lozka od razu czuje taki ciężar na dole, ze tylko wtocze sie do lazienki, szybko zrobie co niezbedne i pedze z powrotem sie polozyc 🥺
Prysznic biorę co drugi dzień, podmywam się przy pessarze 3-4 razy dziennie, włosy myję (uwaga) dwa razy w miesiącu - mam tak już od kilku lat, że nie potrzebuje myć częściej.
Prysznic biorę rano, żeby jeszcze być "wypoczętą" po nocy, bo potem to czuję takie napięcia i ciężki brzuch, że ustać nie mogę. W ogóle ciężko mi już cokolwiek robić, bo brzuch mi się napina od wszystkiego nawet od tego, jak za dużo mówię 🙈😁
 
Do góry