reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ból i twardnienie brzucha, skracanie się szyjki macicy, skurcze

Kurcze, to ja też już nie wiem. Woda mi zostanie.
Cześć dziewczyny;) jestem po wizycie u lekarza. Wczoraj na badaniu szyjka miała 30mm a 3 tyg temu 35mm. Obecnie skończony 32tc. Trochę się skrocila, ale niby jest zamknieta. Mój gin mówi, że po 30tyg ma prawo się skracac. Nie mam szwu ani krążka a też nic nie mówił że mam się jakoś szczególnie oszczędzać, nie mówiąc o lezeniu. Stąd moje pyt. Wasi lekarze też mówią, że po 30 tyg może się szyjka skrócić? Nie wiem czy ta długość jest ok. Następna wizyta za 3 tyg.
Zapomniałam zapytać, czy mogę spacerować a z moja 2,5 latka nie mam za bardzo jak zwolnić tempa

Mój mówi to samo. Bez żadnej asekuracji w poprzedniej ciąży dostałam do 41tyg i szyjka 2,5 w 32tyg to długa szyjka. Ja już potem nie leżałam rozwarcie na na 3cm też nic nie dało heh 😊
 
reklama
@Ola2017 wiem, ze sie martwisz. Ja w 17 tc miałam 26 mm, a tydzien pozniej 30. Przy tych 26 mm byla mowa, ze jeszcze milimetr i będzie pessar. Dostałam leki i lezalam. Oszczędny tryb życia nie zaszkodzi, nawet w ciąży zdrowej. Nie dźwigaj, duzo odpoczywaj i sie nie stresuj, bo stres moze zaszkodzić bardziej niz sama skracająca się szyjka. Kiedy masz następna wizyte?

Dziewczyny, czy prawda jest, ze po 30 tc nie zakłada sie szwu ani pessara?
Szew tylko do 26 lub 28 tygodnia potem passar ale i tego czasami uparty lekarz nie chce założyć 🙂
 
@Monikacyganiocha serdeczne gratulacje i bardzo się cieszę Twoim szczęściem. Teraz już z górki! 😊 tak jak mówiłam, poród przedwczesny z tą niewydolnością jest rzadki. Ile dobrych wiadomości ostatnio tutaj jest. Trzymam kciuki za Was wszystkie i za te, które są na początku swojej drogi i za te, które zaraz zaczną przygodę z maluszkiem. Nawet nie wiecie ile jest tu już zapisanych takich historii, które napawają kolejne kobiety ogromną nadzieją, a teraz są i nasze. Brawo dla Was za wytrwałość i przede wszystkim ogromną miłość, bo gdyby nie ona to nie było by mowy o poświęceniu. Wasze dzieci mają lub będą mieć wspaniałe mamy! 🙂
 
@Monikacyganiocha serdeczne gratulacje i bardzo się cieszę Twoim szczęściem. Teraz już z górki! 😊 tak jak mówiłam, poród przedwczesny z tą niewydolnością jest rzadki. Ile dobrych wiadomości ostatnio tutaj jest. Trzymam kciuki za Was wszystkie i za te, które są na początku swojej drogi i za te, które zaraz zaczną przygodę z maluszkiem. Nawet nie wiecie ile jest tu już zapisanych takich historii, które napawają kolejne kobiety ogromną nadzieją, a teraz są i nasze. Brawo dla Was za wytrwałość i przede wszystkim ogromną miłość, bo gdyby nie ona to nie było by mowy o poświęceniu. Wasze dzieci mają lub będą mieć wspaniałe mamy! 🙂
❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤
 
Moja szyjka w 30 tyg byla 1.88cm a w 24 tyg byla 3cm nie martw sie twoja szyjka jest idealna a że sie skraca to normalne
Miałaś założony szew lub krążek? Z taką szyjka w 30tyg musiałaś leżeć albo jakoś mocno się oszczędzać? Gin nic nie wspominał o leczeniu. Wiadomo, że jakoś się nie forsuje, nie dźwigaj, ale z takim mocnym oszczedzaniem też u mnie średnio, bo muszę się zająć dzieckiem
 
Miałaś założony szew lub krążek? Z taką szyjka w 30tyg musiałaś leżeć albo jakoś mocno się oszczędzać? Gin nic nie wspominał o leczeniu. Wiadomo, że jakoś się nie forsuje, nie dźwigaj, ale z takim mocnym oszczedzaniem też u mnie średnio, bo muszę się zająć dzieckiem
Nie mam nic założone miało byc passer ale miałam jakąś bakterie i nie założył mi tylko leże biore leki i już jestem w 33tyg 3 dni tak że dużo wypoczywaj i będzie dobrze twoja szyjka jest naprawde spoko
 
Miałaś założony szew lub krążek? Z taką szyjka w 30tyg musiałaś leżeć albo jakoś mocno się oszczędzać? Gin nic nie wspominał o leczeniu. Wiadomo, że jakoś się nie forsuje, nie dźwigaj, ale z takim mocnym oszczedzaniem też u mnie średnio, bo muszę się zająć dzieckiem
@dzuliana95
To masz tydz więcej niż ja. Ja mam wizytę za 3 tyg, ale może przyspiesze o tydz żeby zobaczyć jak się ma ta moja szyjka
 
reklama
Dziewczyny ja jiz przyjęta na oddziale jakos dziwnie mnie zbadali we wtorek u mojego lekarza szyjka miała 3,54 a nagle ma po 2 dniach 3 cm to możliwe ?
 
Do góry