reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ból i twardnienie brzucha, skracanie się szyjki macicy, skurcze

No to super 😊 więc nic innego nie pozostaje jak relax i się nie przejmuj bo szyjke masz super!!!!! Moja w 22 miała poniżej centymetra tu to dopiero byl strach ale wszystko jest dobrze jesli chodzi o szyjke .Teraz mi wyszło że córeczka jest za mała ale to już inna bajka.
Ciaza to ciągły stres myslalam ze jak przeżyje 12 tydzien bedzie dobrze a tu tylko gorzej najpierw łożysko na szyjce a teraz lejek
 
reklama
Ja mam napisane Czesc lejkowata wąska a Ty co mialas? Lekarz mowil żebym przyszla dopiero za 3 tyg chyba pojde jeszxze gdzies
Na konsultacje
Ja nie mam żadnych dokumentów jaki lejek bo ze swoim ginem znam się parę lat bo bardzo długo nie mogłam zajść w ciaze, nie wiem jak nazywał się ten lejek ale było naprawdę bardzo kiepsko i dawał mi 50% szans
 
Aaa i jeszcze jedno leżenie z pesserem 24h nic nie można zrobić a teraz żeby jechać do szpitala w piątek na KTG ustawić się w kolejce , czytałam że minimum są to 3 godziny stania to już mogę. Przecież mój lekarz zdaje sobie z tego sprawę wie ile to się czeka pracuje w tym szpitalu. Więc teraz olać pesser martwimy się o wagę małej tak ! ! ! ???
 
Aaa i jeszcze jedno leżenie z pesserem 24h nic nie można zrobić a teraz żeby jechać do szpitala w piątek na KTG ustawić się w kolejce , czytałam że minimum są to 3 godziny stania to już mogę. Przecież mój lekarz zdaje sobie z tego sprawę wie ile to się czeka pracuje w tym szpitalu. Więc teraz olać pesser martwimy się o wagę małej tak ! ! ! ???
Współczuje kolejnych nerwów 😰
 
A tak zapytam nie masz czasem problemów z macica ? Ja mam macice jednorozna i czytałam ze wtedy dzieci mało przybierają na wadze
Nie wszystko jest Oki miałam kiedyś robione takie badanie i sprawdzanie budowy macicy. Nie będę się przejmować bo to szkodzi małej cała ciaze nerwy najpierw podejrzewali zespół downa, potem skrócila się szyjka teraz waga za mała. Więc ciekawa jestem co bedzie za 3/4 tygodnie🤔 głowa już powoli siada. Kurde starałam się o tą ciaze 5lat i nigdy w życiu nie pomyslalabym że mogę wychodzić po drodze takie rzeczy. Chce dotrwac do 34tygodnia i niech się dzieje co chce bo więcej już napewno nie dam rady
 
Nie wszystko jest Oki miałam kiedyś robione takie badanie i sprawdzanie budowy macicy. Nie będę się przejmować bo to szkodzi małej cała ciaze nerwy najpierw podejrzewali zespół downa, potem skrócila się szyjka teraz waga za mała. Więc ciekawa jestem co bedzie za 3/4 tygodnie🤔 głowa już powoli siada. Kurde starałam się o tą ciaze 5lat i nigdy w życiu nie pomyslalabym że mogę wychodzić po drodze takie rzeczy. Chce dotrwac do 34tygodnia i niech się dzieje co chce bo więcej już napewno nie dam rady
Wiem co czujesz starałam sie 3 w tym 2 ciaze stracone
 
Ja ide w piatek do innego lekarza na konsultacje chve zeby ktos mi założył ten pesser a ten moj lekarz nie widzi chyba problemu skoro kazał przyjść za 3 tyg
 
P
Powiedz mi proszę jaj Ty sobie z tym radzisz , z pierwszym dzieckiem problemy teraz tak samo ! Masz naprawdę taka mocna głowę bo ja już nie daje rady serio. Dopiero teraz się ogarnelam przez 3 godziny tak mną trzaslo dostałam wysokiego cisnienia przez te nerwy, teraz zjazd głowa mało nie pęknie!!!

Pierwszą ciążę przepłakałam od 30tyg. Codziennie rano, w obiad, wieczorem i w nocy. Leżałam i zastanawiałam się czemu mi się to przytrafiło i tak jak Ty zrzuciłam, to na fakt iż o siebie nie zadbałam, bo ,,ciąża, to nie choroba". Jak mi się wszystko zaczęło walić łącznie z podejrzeniem hipotrofii tak jak teraz u Ciebie, to przestałam się do ludzi odzywać i przede wszystkim zaczęłam jeść tony słodyczy itp. Ze względu na to, że była to moja pierwsza ciąża, wszystko było dla mnie nienormalne i nowe. A jeszcze jak się leży, to już zupełnie niewiadomo czy coś boli, bo jest to normalne czy coś się dzieje. Ja chyba nigdy się nie dowiem jak to jest normalnie funkcjonować i czuć się jak bogini w ciąży właśnie przez tą szyjkę.

Teraz mogę Ci powiedzieć, że właśnie trochę z doświadczenia mniej się boję. Ze statystyk wynika, że kobiety ze zdiagnozowaną niewydolnością ciśnieniowo-szyjkową raczej częściej donoszą ciążę, często nawet przenoszą jak ja. Oczywiście tylko z tą niewydolnością, bo jak ciąża jest powikłana innymi chorobami jak np: cukrzyca ciążowa, którą mam - może nie jakąś straszną ale jednak, czy łożyskiem przodującym, cholestazą itp no to wiadomo, że szyjka szyjką ale inne choroby też mają wpływ na czas trwania ciąży i czasami szyjka stoi, a i tak trzeba wcześniej kończyć ciążę, bo łożysko jest niewydolne.

Poza tym mam już małe dziecko i nie może widzieć jak mama się załamuje, płacze czy denerwuje każdego dnia i każdej minuty. Trochę mi ta moja Ala nie pozwala myśleć o tym, że będzie źle i nie mam na to aż tyle czasu przy niej hehe
Rzeczywiście planując drugą ciążę liczyłam się z ryzykiem, że ta szyjka znów poleci. Poleciała ale nie sądziłam, że tak szybko. Najciężej jest dzień przed ginekologiem i kilka minut przed wizytą. Trzęsę się jak galareta i nie potrafię nie zapłakać. No my mamy tak już mamy, a tu jeszcze hormony. W niedzielę znowu będę przeżywać, bo w poniedziałek wizyta.

Zobacz mamy już prawie 30tyg skończony. Ile nam jeszcze do bezpiecznego terminu zostało? No niewiele. Nawet w 36tyg dzidzia już ma ooogrooomne szanse ☺ zaraz zaczynamy 31 a celem jest na razie 32, a to już za półtora tyg i będziemy na początku 8 miesiąca. Przy kolejnej ciąży już będziesz wiedziała co jest normalne. Leżymy i nic się nie dzieje czyli musi być ok. I dobrze, że lekarze reagują, bo gdyby zostawili nas bez niczego, żadnych zaleceń, a pieniążki by brali no to ja dziękuję bardzo za takiego lekarza

Kurcze, na jakiś czas przestanę czytać książki, bo weny dostałam i jeszcze tu swoją napiszę 😃
 
reklama
Do góry