reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ból i twardnienie brzucha, skracanie się szyjki macicy, skurcze

Ja jak miałam mieć zakładany szew też mówiłam, że nie będziemy mieli więcej dzieci, ale bardzo nie chciałam żeby córka była jedynaczka i po 2 latach postanowiłam, że nawet gdybym znowu miała leżeć poświęcę się dla jeszcze jednego malucha;) Damy radę kobietki, kto jak nie my. Mamy mają w sobie moc:)
Ja zawsze chciałam mieć duża rodzinę bo sama jestem jedynaczką.. A mąż ma 6 rodzeństwa i naprawdę mu zazdroszczę. Ze wszystkim można na nich liczyć zawsze ktoś coś pomoże. A ja jestem samotna tak naprawdę 🤷🏻‍♀️
Może jakbym nie straciła bliźniaków i nie było by zabiegu to ta szyjka by jakoś się trzymała lepiej i by ta ciąża inaczej wyglądała.. No cóż można sobie gdybac. Ale za jakiś czas napewno będziemy się starać o rodzeństwo dla maleństwa.. Będzie co będzie ❤️
 
reklama
No Ja właśnie teraz powtarzam to co chwilę, że nigdy więcej 😏 czy mi się kiedyś odmieni nie wiem, może ale póki co tyle co już przepłakałam z bezsilności to chyba nigdy w życiu tyle nie ryczalam ...
W pierwszej ciazy tak bywa. Ja też ciągle płakałam i wszyscy łącznie że mną mieli tego dość. Jak będziesz miała za sobą szczęśliwe zakończenie, to być może za jakiś czas zmienisz zdanie. W rodzinie mam dziewczyne, ktora liczac wszystkie 3 ciaze lezala ponad rok. Co prawda 4 ciazy nie planuje, ale tych mies w łóżku nie żałuję. Nam też się uda:)
 
Tak sobie myślę, że lekarze mają z nami ciężko heh. Nie fizycznie ale psychicznie taka pacjentka podwyższonego ryzyka, to ciężar. Czasami mam wrażenie, że mój lekarz się modli jak mnie widzi hehe

O tak, mój mąż też kupił kiedyś inne książki tego autora ale ja wolę kryminały i thrillery. W ciąży nie polecam. Raczej coś spokojnego.

Słyszałyście o szwie ,,tac"? To jakaś nowa metoda zapobiegania, bo chyba nie leczenia skracania się szyjki macicy. Jakiś artykuł z 2017 znalazłam. Podobno z nim nie trzeba leżeć i martwić się, że szyjka zniknie. Muszę więcej poczytać. Ale jeżeli jest nową metodą, to pewnie uczą jej dopiero lekarzy. Eh świetnie by było gdyby okazało się, to dostępne dla każdej kobiety z niewydolnością.
Przepraszam że tak późno odpisuje Taśma Tac jest już robiona np w Łodzi, czy Poznaniu I jest to dla osób które mają problem z szyjką i np nie mogą.miec założonego szwu okrężnego Robi się to operacyjnie przed zajściem w ciążę ale wtedy już rozwiązanie musi nastąpić przez cc i taka taśma może już zostać na dluzej
 
Wybeczałam się ile tylko mogłam i trochę mi lepiej. Mam nadzieję, że w poniedziałek lekarz powie, że nie jest najgorzej i nie będzie kolejnego powodu do załamania. 26maja jest dzień matki i moje urodziny i szkoda, że spędzę ten dzień w stresie tak jak te.. aż nie mam ochoty na świętowanie. Dobrze jest Was tutaj móc o wszystko zapytać. Różne historie, różne sytuacje, a na końcu wielkie szczęście. Jesteście tutaj jak chodzące szyjkowe encyklopedie hehe 😊
 
No właśnie, to skąd wiadomo czy jest ok? Ja tak strasznie się boję, że on uciekł z szyjki, a mi się tylko wydaje, że jest ok 😲
Mi lekarz przez tel powtarza że jeśli ide do łazienki lub leżę i go nie czuje jest wszystko dobrze. Bo gdyby tylko spadł z szyki będzie napierala na ścianki mocniej i będzie czuć.
 
Wybeczałam się ile tylko mogłam i trochę mi lepiej. Mam nadzieję, że w poniedziałek lekarz powie, że nie jest najgorzej i nie będzie kolejnego powodu do załamania. 26maja jest dzień matki i moje urodziny i szkoda, że spędzę ten dzień w stresie tak jak te.. aż nie mam ochoty na świętowanie. Dobrze jest Was tutaj móc o wszystko zapytać. Różne historie, różne sytuacje, a na końcu wielkie szczęście. Jesteście tutaj jak chodzące szyjkowe encyklopedie hehe 😊
Ja dziś też mam kiepski dzień , było wszystko dobrze do momentu kiedy mój gin zadzwonił pogadać sobie czy wszystko Oki i takie tam. Więc mówię że mam bóle brzucha a on że jak nie krwawie to jest wszystko ok 😔 przecież gdybym krwawila .... chyba wolę jak się do mnie nie odzywa!!! Już sama nie wiem ten brzuch boli po bokach od jelit czy od czego....
 
Ja dziś też mam kiepski dzień , było wszystko dobrze do momentu kiedy mój gin zadzwonił pogadać sobie czy wszystko Oki i takie tam. Więc mówię że mam bóle brzucha a on że jak nie krwawie to jest wszystko ok 😔 przecież gdybym krwawila .... chyba wolę jak się do mnie nie odzywa!!! Już sama nie wiem ten brzuch boli po bokach od jelit czy od czego....

Wiesz, mi też jelita dokuczają i dzidzia mi je tak upchała w różne miejsca, że czuję jak mi się czasami przesuwa to, co trafiłam heh i czasami kolki od gazów, bo np ja mam problemy z wypróżnianiem i też mnie przez to po bokach boli. Albo też dzidzia kopie i się rozpycha 🙂

Ale tak to Cię nic nie boli?
 
Ja dziś też mam kiepski dzień , było wszystko dobrze do momentu kiedy mój gin zadzwonił pogadać sobie czy wszystko Oki i takie tam. Więc mówię że mam bóle brzucha a on że jak nie krwawie to jest wszystko ok [emoji17] przecież gdybym krwawila .... chyba wolę jak się do mnie nie odzywa!!! Już sama nie wiem ten brzuch boli po bokach od jelit czy od czego....
A masz zaparcia? Ja nie zapomne jak mnie napieprzal brzuch na wysokości pępka po bokach[emoji2356] Kupiłam syrop i espumisan brałam... Mialam kilka takich akcji ehh... A co się strachu na jadłam to moje[emoji2356]
 
reklama
Ja swojego zmieniłam w 30tyg w pierwszej ciąży i to była super decyzja 🙂

Jutro zaczynam 4 tydzień leżenia. JUPI! 😭
Tak sobie myślałam, że może jeszcze przytyję przez to leżenie. Ja w pierwszej ciąży przytyłam 30kg i leżenie oraz zajadanie swojego trudnego położenia dało taki skutek. Na szczęście mozolnie mi to szło ale udało się pozbyć zbędnego balastu. Wyglądałam jak pączek 😁

Nudzę się... Nie chce mi się już czytać, rozwiązywać łamigłówki, patrzeć w tv... Mój mąż mi powiedział, że inteligentni ludzie się nie nudzą. To sobie w sufit popatrzę. 😒
ja za 2 dni zaczynam 4 tydzień!!! Mam to samo co Ty , telewizora nie oglądam już z 4 dni mam go dość. Ja jak wstaje do łazienki też mi słabo i do tego latają mi przed oczami iskierki 😔
 
Do góry