reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ból i twardnienie brzucha, skracanie się szyjki macicy, skurcze

Musi, bynajmniej nie może pęknąć. Czytałam na forum gdzies że dziewczyna miała podobnie i donosiła, mam taką nadzieje.
Cześć, mi też uwypuklił się pęcherz, podejrzewam, że ok 18-19 tc. Stwierdzono to na badaniu w 22 tc prz szyjce ok 10 mm i rozwarcia na 5 mm. W 23 tc po wyleczonej infekcji założony szew. Później leżenie w domu, szyjka od 5 mm do 17 mm, pęcherz czasami się cofał. Wytrwałam do 34 tc, pękł mi pęcherz. Ale miałam zagrożenie wcześniejszego pękniecia pęcherza, tak urodziłam wcześniej dwoje dzieci. Życzę Ci wytrwania conajmniej ro 37 tc.
 
reklama
Cześć, mi też uwypuklił się pęcherz, podejrzewam, że ok 18-19 tc. Stwierdzono to na badaniu w 22 tc prz szyjce ok 10 mm i rozwarcia na 5 mm. W 23 tc po wyleczonej infekcji założony szew. Później leżenie w domu, szyjka od 5 mm do 17 mm, pęcherz czasami się cofał. Wytrwałam do 34 tc, pękł mi pęcherz. Ale miałam zagrożenie wcześniejszego pękniecia pęcherza, tak urodziłam wcześniej dwoje dzieci. Życzę Ci wytrwania conajmniej ro 37 tc.

Dzięki! takie wiadomości podnoszą bardzo na duchu 💞🥰 trzymam się tego, dążę żeby było ponad 30 tygodni. Pozdrawiam!
 
Dzięki! takie wiadomości podnoszą bardzo na duchu 💞🥰 trzymam się tego, dążę żeby było ponad 30 tygodni. Pozdrawiam!
Ten pęcherz zawsze może pęknąć, w każdej chwili ale ważne że problem jest zdiagnozowany i pod kontrolą, można wtedy przynajmniej podjąć środki ostrożności i dotrwać do bezpiecznego termin dla dziecka. Jak miałam pessar a pęcherz byl uwypuklony za nim założono mi szew, lekarz mówił, że owszem możemy tak czekać i nic nie robić a pęcherz może pęknąć za dwa dni za trzy za kilka tygodni albo możemy tak dotrwać do końca, na dwoje babka wróżyła. Przy szwie nawet przy uwypuklenie jest mniejsza (chyba) szansa na zakażenie a tego już należy się bać. Także głową do góry, a właściwi e to chyba tylek do góry 😂pisze tak a sama się boję bo w sobotę mam kontroli i już się boję co usłyszę 🤔🙄
 
Tak jutro i najgorzej, że nie wiem o której 😝 Przed chwilą jakaś babeczka rodziła, bo było ja słychać na całej porodówce 😋

Mi najwygodniej było wylegiwać się na bokach z podłożona między nogami pod brzuszek i za plecy poduszka typu C dla ciężarnych.
Tak jutro i najgorzej, że nie wiem o której 😝
Ale emocje!!! Czekamy na info :D
 
Ja mam wizytę u ginekologa we czwartek i juz się martwię co mi powie.. aj ten strach,ze szyjka się skróciła albo co gorsza że pęcherz się uwypuklił !
 
U mnie po dzisiejszym badaniu aktualnie 31 tydzień ciazy, szew założony profilaktycznie w 14 tygodniu, długość szyjki 38 mm. Kolejne dziecko ułożone miednicowo.
Ładna długość szyjki :) u mnie 32 tydzień i też ułożenie miednicowe. Powoli tracę nadzieję, że się obróci..
 
reklama
Do góry