reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

Ból i twardnienie brzucha, skracanie się szyjki macicy, skurcze

takie skoki krótkotrwałe raczej, nie wiem, jak to określić. U mnie ktg nigdy nikt nie komentuje, położna zanosi lekarzowi do sprawdzenia, ten zazwyczaj jest zajęty, więc tylko rzuca okiem na pół sekundy i jeśli nie widzi nic złego, to przybija pieczątkę.
Wczoraj miałam pierwsze ktg. Po zakończeniu program wygenerował analizę, w tym ilość skurczy, no ale jeśli położna nie dała Ci tego do ręki... ;/ Miałam takie impulsy do 30, ale wynikały one z brania głębokiego oddechu. Porodowe to nie impuls, tylko skok i powolne spadanie.
 
Ostatnia edycja:
reklama
Dziewczyny, mam pytanie czy mieliście tak, że czułyście szew przy aplikowaniu luteiny? Ja do tej pory nie czułam, spanikowałam i pojechałam na izbę, okazuje się że wszystko bez zmian. Lekarz stwierdził, że możliwe, że cała macica się obniżyła, że do puki nie ma krwawienia i skurczy to nie ma powodu do nie pokoju, ale to dopiero 25 tydz. dużo za wcześnie na obniżenie macicy. Do wizyty w poniedziałek osiwieje.
Ja też czułam prawie za każdym razem jak aplikowałam luteinę.Pierwszy raz jak poczułam o mało zawału nie dostałam.Ale to też zależy czy nie chce się za przeproszeniem kupy:)Po załatwieniu się już najczęściej go nie czułam.I też w 25 tyg.zaczęłam go czuć.Myślę,że nie ma się czym martwić.Wszystkie znane mi dziewczyny ze szwem go czuły.
 
Ja nie podejrzewam, że te skurcze to już porodowe, przede wszystkim dlatego, że ich nie czuję. Dostałam na koniec tylko tą kartkę z zapisem, nic więcej. Raczej to były takie krótkie impulsy, szybko do góry i szybko w dół. Nie wiedziałam, że to może wynikać z wzięcia oddechu. U mnie są średnio co 8-10 min. Może też faktycznie macica się przygotowuje. W każdym razie, tydzień wcześniej były o 10 niższe, to za tydzień się spodziewam, że będą dochodzić do 60.
 
@izaiv1985 a ile ma dzidzia juz? Podobno kolki od 6 tyg dopiero sie zaczynaja tak nam dzis pediatra powiedział. My mamy ba gazy bobotik i delicol na trawienie cukrow jak juz ktos pisał i poki co jest lepiej, a i tatko jak maly ma twardy brzuch to aplikuje krateter windi do dupki ;p i narazie jest dobrze :) tylko ze maly ma krotkie drzemki bo spi po 1,5 godziny i wstaje na cyca to mnie najbardziej meczy :(
 
@izaiv1985 a ile ma dzidzia juz? Podobno kolki od 6 tyg dopiero sie zaczynaja tak nam dzis pediatra powiedział. My mamy ba gazy bobotik i delicol na trawienie cukrow jak juz ktos pisał i poki co jest lepiej, a i tatko jak maly ma twardy brzuch to aplikuje krateter windi do dupki ;p i narazie jest dobrze :) tylko ze maly ma krotkie drzemki bo spi po 1,5 godziny i wstaje na cyca to mnie najbardziej meczy :(
Dawidek wczoraj skończył 3 tygodnie. U mnie w dzień śpi ładnie, po 3 godz, gorzej z nocami, bo ok 3 przez sen zaczyna jeczec i wiercic sie. On śpi dalej, ale u mnie już jest pospane. Tak się napina jakby nie mógł puścić bąka.
 
Dawidek wczoraj skończył 3 tygodnie. U mnie w dzień śpi ładnie, po 3 godz, gorzej z nocami, bo ok 3 przez sen zaczyna jeczec i wiercic sie. On śpi dalej, ale u mnie już jest pospane. Tak się napina jakby nie mógł puścić bąka.

Mamy to samo o 19 i 3 jest kryzys, ale to nie jest kolka, kolka to placz nie do uspokojenia przez 3 godziny non stop :)
Sprobuj bobotik dac, to jest na gazy wlasnie
 
Dziewczyny a stosujecie probiotyk tak asekuracyjnie od kiedy się pojawia dolegliwości czy tylko jak pojawia się jakieś objawy (gazy, ból brzuszka) ? Biogaia polecają probiotyk
 
Ostatnia edycja:
@izaiv1985 a ile ma dzidzia juz? Podobno kolki od 6 tyg dopiero sie zaczynaja tak nam dzis pediatra powiedział. My mamy ba gazy bobotik i delicol na trawienie cukrow jak juz ktos pisał i poki co jest lepiej, a i tatko jak maly ma twardy brzuch to aplikuje krateter windi do dupki ;p i narazie jest dobrze :) tylko ze maly ma krotkie drzemki bo spi po 1,5 godziny i wstaje na cyca to mnie najbardziej meczy :(
Poltora godz drzemki? Zazdroszcze. Moj w dzien spi tylko po 30 min nawet na spacerze jest ciezko. A do tego usypia na rękach bujany. Nie da sie go odlozyc. A moj raczej kolek nie ma. Puszcza bardzo duzo bakow. Jest ciezko nic nie moge zrobic w domu ani przy sobie maly calyczasna mnie.b
 
U mnie też kryzys około 19 najgorszy. Wiążę to raczej ze zmęczeniem i problemem z zaśnięciem niż kolką. Ok 16 syn wraca z przedszkola i wtedy robi się u nas strasznie głośno.
 
reklama
U mnie Szymuś spi po ok 2 godziny. W dzien ma takie dwa okresy, ze nie śpi przez około 2 godziny. Nocki tez jest dobrze, 3 karmienia i w miarę zasypia.
 
Do góry