reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ból i twardnienie brzucha, skracanie się szyjki macicy, skurcze

reklama
A jakie leki brałaś? Bo z tego, co mi się wydaje, to chyba nie miałaś takiej stricte tokolizy - ja mam salbutamol + isoptin, to trzeba odstawić maksymalnie w 34 tygodniu, bo przynajmniej salbutamol powoduje atonię. Przy zakładanym porodzie naturalnym można wydłużyć do 37 tygodnia, ale u mnie planowana cesarka, więc min. miesiąc przed przyjęciem do szpitala juz tego nie wolno brać.
Isoptin jest w tab dostępny w PL? Myślałam, że nie. A 8 lat temu z synem właśnie brałam.
 
Dziewczyny mam pytanie odnośnie pampersów bo kompletnie nie pamiętam- rozmiar 1 czy 2? Mam małą paczkę tych 1 newborn i większą ilość tych 2. Teraz myślę, że te będą za duże... sama już nie wiem
Jak masz jakiekolwiek pampersy to sie wstrzymaj do momentu pojawienia się dzidziusia. Zobaczysz ile wazy i dokupisz odpowiedni rozmiar. Rozne firmy maja rizna rozmiarowke to napewno dibierzesz odpowiednie. U mnie w szpitalu dawali w rozmiarze 2 i ja takich uzywam, młody ma 2 tygodnie., Wazy koło 4 kg.
 
Ja wczoraj odwalilam numer. Starszy syn ma owsiki. Całą rodzinką sie odrobaczylismy. Zapomnialam, ze karmię. Zadzwoniłam do apteki o rade, farmaceuta kazal przestac karmic. Poczytałam na necie, to niby ten lek nie przenika do pokarmu ufff. W nocy meczylam sie z butla, malutki nie umiał pić, krztusił sie, ulewal. Rano zadzwonilam do szpitala i powiedzieli mi że spokojnie po 12 godzinach moge znowu karmić. Ale byłam wściekła na siebie, ze nie pomyslalam i wypilam ten cholerny syrop. Ale juz karmie malego:-)
 
Ja isoptinu nie uzywalam ale ogolnie duphaston i luteine do samego konca. Isoptin jest lekiem ogolnie dostępnym moja babcia go bierze na codzien. Fenetrol wycofali i cordafen ( chyba tak sie to pisze). To moze


Co do rozmiarow pieluch moj syn nadal tonie w rozm 1. Wiec poczekaj na dzidziusia zobaczysz.
 
reklama
Ja isoptinu nie uzywalam ale ogolnie duphaston i luteine do samego konca. Isoptin jest lekiem ogolnie dostępnym moja babcia go bierze na codzien. Fenetrol wycofali i cordafen ( chyba tak sie to pisze). To moze


Co do rozmiarow pieluch moj syn nadal tonie w rozm 1. Wiec poczekaj na dzidziusia zobaczysz.
Moja gin chce mi odstawić luteinę w 35-36tc, trochę się tego boję :( Nawet jeśli miałaby być tylko placebo, to czuję się z nią bezpieczniej...
 
Do góry