reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ból i twardnienie brzucha, skracanie się szyjki macicy, skurcze

reklama
A który to był tydzień? Bo się tak zastanawiam, czy on działa tylko opóźniając poród czy można nim też wyciszyć skurcze na wcześniejszych etapach ciąży.
To schemat podania. Podają to od 24 tyg do 33 tyg. Mi podali w 24 dokładnie po tym jak skurcze miałam co 30 min.
Preparat podaje się dożylnie w 3 następujących po sobie fazach: dawkę początkową 6,75 mg (roztwór do wstrzykiwań) podaje się w bezpośrednim, trwającym co najmniej 1 min wstrzyknięciu dożylnym (bolus); zaraz potem stosuje się ciągły wlew dożylny (koncentrat do przygotowania roztworu do wlewu) w dawce 300 µg/min (dawka nasycająca) przez 3 h; po czym kontynuuje się wlew dożylny tego preparatu w dawce 100 µg/min (dawka podtrzymująca) w czasie do 45 h
 
Dziewczyny moj brzuchol. Zdjecie to miniaturka jeszcze nieobrobiona przez fotografa stad takie zabezpieczenie.
 

Załączniki

  • Capture+_2018-12-18-07-48-16.png
    Capture+_2018-12-18-07-48-16.png
    123,8 KB · Wyświetleń: 103
@Supermami to gdzie leżałas ze mialas tak fachową opiekę?
@izaiv1985 jak szew, jak nocka?
@Naysan masz lekarza ze złota że tak szybko reaguje. Serio nie stresuj się- z doświadczenia wiem, że nie warto.
Co do szkoly rodzenia to nie łudzę sie, że bede mogła jezdzic na spotkania. Myślę o 2 opcjach: online lub oplace położna żeby przyszla.
@BaskaW pokazny brzusio, wrzucisz fote z prenatalnych?
 
Ja mam do Was pytanko. Otoz bede bede miala dziewoje. Wczoraj pojawila się opcja fajnego wózka ALE w kolorze granatowym. Roznica w cenie pomiedzy tym kolorem a kolorem beżowym to 400zl. Pytanie: czy dziewczynki w wózku o kolorze granatowym to zbrodnia?
 
Ja mam do Was pytanko. Otoz bede bede miala dziewoje. Wczoraj pojawila się opcja fajnego wózka ALE w kolorze granatowym. Roznica w cenie pomiedzy tym kolorem a kolorem beżowym to 400zl. Pytanie: czy dziewczynki w wózku o kolorze granatowym to zbrodnia?

Przestań :p teraz kazdy ma granatowe albo i czarne :-) ja czarnego bym nie kupila ale granatowy super :) kolderki i te inne rzeczy do srodka kupisz rozowe i bedzie pieknie <3
 
@Supermami to gdzie leżałas ze mialas tak fachową opiekę?
@izaiv1985 jak szew, jak nocka?
@Naysan masz lekarza ze złota że tak szybko reaguje. Serio nie stresuj się- z doświadczenia wiem, że nie warto.
Co do szkoly rodzenia to nie łudzę sie, że bede mogła jezdzic na spotkania. Myślę o 2 opcjach: online lub oplace położna żeby przyszla.
@BaskaW pokazny brzusio, wrzucisz fote z prenatalnych?
Leżałam w 3 szpitalach
Brzesko
Bochnia
Kraków na Kopernika
Ale uważam że to mój ostatni ginekolog dr Górczewski (ginekolog roku województwa małopolskiego) nas uratował od wcześniactwa, dołożył mi pessar w 28 tyg. Od naporu dziecka na kanał nawet przez chwilę nie mogłam usiąść. Szef Kliniki na Kopernika uznał że jeśli się szew utrzyma to się utrzyma. Tam były gorsze przypadki więc wykopali mnie do domu nawet bez badania na fotelu.
Dr Górczewski z Bocheńskiego Szpitala sam pisał mi SMS jak się czuje i zatrzymał nas w szpitalu już na dobre żeby mieć nas na oku.
 
Ostatnia edycja:
reklama
Ja mam do Was pytanko. Otoz bede bede miala dziewoje. Wczoraj pojawila się opcja fajnego wózka ALE w kolorze granatowym. Roznica w cenie pomiedzy tym kolorem a kolorem beżowym to 400zl. Pytanie: czy dziewczynki w wózku o kolorze granatowym to zbrodnia?
Moj syn ma po corce pomaranczowy wozek
 

Załączniki

  • i-tako-alive-9-pomaranczowy-gleboko-spacerowy.jpg
    i-tako-alive-9-pomaranczowy-gleboko-spacerowy.jpg
    22,4 KB · Wyświetleń: 40
Do góry