reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ból i twardnienie brzucha, skracanie się szyjki macicy, skurcze

Ja mam do Was pytanko. Otoz bede bede miala dziewoje. Wczoraj pojawila się opcja fajnego wózka ALE w kolorze granatowym. Roznica w cenie pomiedzy tym kolorem a kolorem beżowym to 400zl. Pytanie: czy dziewczynki w wózku o kolorze granatowym to zbrodnia?
Myślę, że jest ok:) Ja też obstawiam przy czarnym albo granatowym dla dziewczynki.
 
reklama
Ale to musial byc koszmar dla Niej. Przy takim zagrożeniu nie powinna w ogole chodzic. Powinni beonac za to. Ja przezylam koszmar z przedwczensym porodem a co dopiero ta dziewczyna.
 
To schemat podania. Podają to od 24 tyg do 33 tyg. Mi podali w 24 dokładnie po tym jak skurcze miałam co 30 min.
Preparat podaje się dożylnie w 3 następujących po sobie fazach: dawkę początkową 6,75 mg (roztwór do wstrzykiwań) podaje się w bezpośrednim, trwającym co najmniej 1 min wstrzyknięciu dożylnym (bolus); zaraz potem stosuje się ciągły wlew dożylny (koncentrat do przygotowania roztworu do wlewu) w dawce 300 µg/min (dawka nasycająca) przez 3 h; po czym kontynuuje się wlew dożylny tego preparatu w dawce 100 µg/min (dawka podtrzymująca) w czasie do 45 h
Tak, zgadza się z opisem na ulotce leku. I u Ciebie to na długo zahamowało skurcze? Tak sobie myślę, że to jednak jakaś nadzieja dla nieskoordynowanych macic, a moja taka jest. Poza tym mój szpital też ma III stopień referencyjności, więc może i też praktykują tam taką procedurę. Myślę tak asekuracyjnie o przyszłości.
 
@Zzzzzz No lekarz pod tym względem jest super, zawsze odbiera telefony, zawsze jest dostępny dla pacjentek, nawet nocą. Jest w tym jednak rzecz trochę przerażająca. Wczoraj odniosłam wrażenie, że zasnął 3 razy podczas wypisywania tej długiej recepty. Tak mu głowa zaczynała zwisać i nagle się wybudzał po kilku sekundach. Na szczęście potem ją jeszcze 2 razy przeczytał, czy się wszystko zgadza.
Granatowy kolor jest super, ja uwielbiam. Plus nie będzie się syfił za bardzo, ja bym brała.
 
Powiem, Ci że było ok - zalowalam tylko ze nie wzielam mojego partnera bo ja sie zdarzylam w internetach wyszkolic a on nie:p
Pamietaj jedną zasadę- szczesliwa mama to szczesliwe dziecko :D
Myślę, ze to musi być super doświadczenie. Mnie to niestety ominie, bo i tak muszę mieć cc. Ale zasadę szczęśliwości można na różne sposoby wprowadzać, choćby za pomocą czekoladek..:)
 
reklama
@Supermami @Zzzzzz ja półtora roku temu byłam na Kopernika operowana, ale na innym oddziale. W tym czasie na patologii ciąży rodziła przez cc moja koleżanka i strasznie jej zazdrościłam warunków, opieki, w ogóle atmosfery na oddziale. Położne super miłe, pełen komfort. W dodatku pędzą tam jakąś taką domową nalewkę, którą przed porodem dają kobietom na stress i wszystkie są zachwycone. Odwiedziłam ją parę razy i byłam zauroczona. Oczywiście w sali 3-4 kobiet, ale kompletny spokój, cieplutko, czysto, przyjemnie.
 
Do góry