reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ból i twardnienie brzucha, skracanie się szyjki macicy, skurcze

reklama
Dziewczyny nie ma co bagatelizoeać zaleceń lekarzy, lepiej leżeć. Jestem na to żywym przykładem. Lekarz już na wizycie w 34tc powiedział że gdybym nie leżała to bym dawno była po porodzie (leżałam od 26tc) Kazał mi przyjść na wizyte w 36tc o ile wcześniej nie urodze. Potem powiedział mi że w razie jakbym nie urodziła żebym przyszła w 38tygodniu, więc napewno się zdziwi jak mnie dzisiaj zobaczy. Konsekwentne leżenie działa cuda. Wierze że Wam również uda się dotrwać tak jak mi. Trzymam za Was kciuki! :*
Leżenie jest bardzo ważne, w domu niby też na siebie uważałam, większość czasu leżałam a szyjka się skróciła. W szpitalu uczciwie leżę, wstaje tylko do WC i szyjka bez zmian.
 
@Paula_12345 Lekarz ktory mnie zszywal i sie mna opiekował w szpitalu mowil ze mam lezec non stop. Bylam tez u Niego na wizycie bo jest moim drugim lekarzem po wyjsciu ze szpitala. Na zaleceniu kazali zjawic sie u gin w ciagu 7 dni od wyjscia. Ale w spzitalu przy wypisie tez mnie badali. Teraz mam do lekarza prowadzacego na 28 listopada. Czyli 3 tyg od wizyty do wizyty. I powiem Ci ze lepiej nie jest tam czesto grzebac. Ja strasznie sie mecze po wizycie 3 dni do siebie dochodzilam w nocy caly czas skurcze byly. I lekarz mowil ze nie ma sensu czesto grzebac i kazał sie pojawic za 3 tyg.

A powiedz bo mi nie mowili to jak masz siadac i sie schylac?? Bo ja unikam schylania nawet maz mnie wyciera po myciu. Kazali tylko nie dzwigac i skakac i firan nie wieszac.
 
@Paula_12345 ja mam 23+2 :D

@Oczekujaca123 leżę w Bytomiu bo tu mają dobry oddział neonatologiczny, oby się nie przydal.
Ok rozumiem, ze w Rudzie ;p
Fakt opinie maja dobre....pamietam jak ka rozwazalam czy maja mnir przewozic czy nie... ale inne czynniki przemowily za tym, ze nie. U.mnie.porod byl w trakcie i to byl 23tc wiec gdziekolwiek bym byla to jesli moj syn by przezyl to bylby kaleka.
Mam nadzieje, ze Tobie sie ich pomoc i doświadczenie w ratowaniu wczesniakow nie przyda.
Cos mowia u wypisie ?
 
@Paula_12345 Lekarz ktory mnie zszywal i sie mna opiekował w szpitalu mowil ze mam lezec non stop. Bylam tez u Niego na wizycie bo jest moim drugim lekarzem po wyjsciu ze szpitala. Na zaleceniu kazali zjawic sie u gin w ciagu 7 dni od wyjscia. Ale w spzitalu przy wypisie tez mnie badali. Teraz mam do lekarza prowadzacego na 28 listopada. Czyli 3 tyg od wizyty do wizyty. I powiem Ci ze lepiej nie jest tam czesto grzebac. Ja strasznie sie mecze po wizycie 3 dni do siebie dochodzilam w nocy caly czas skurcze byly. I lekarz mowil ze nie ma sensu czesto grzebac i kazał sie pojawic za 3 tyg.

A powiedz bo mi nie mowili to jak masz siadac i sie schylac?? Bo ja unikam schylania nawet maz mnie wyciera po myciu. Kazali tylko nie dzwigac i skakac i firan nie wieszac.
Chodzi o to żeby siedziec z nogami na prosto, nie po turecku ani w ogole nie z rozszerzonymi nogami. Jak bardzo trzeba się schylic(najlepiej tego nie robić oczywiście) to w pozycji lekkiego telemarku :p wtedy szyjka się nie rozwiera.
Wizyty mam na razie 2 co tydzień, potem tak bym chciała co 3 tyg też. Po wizytach czuję sie w miarę ok, czasem coś zakluje. Skurcze mam krótkie i rzadko, ale jest problem z twardnieniem macicy, jak tylko leżę na wznak to w kilka min już się robi twarda. Zostało mi tylko leżenie na boku :(
 
Mi wlasnie nie twardnieje. Moze bierz wiecej magnezu. Kup magne b6 forte. Szyjka i macica tez musza dojsc do siebie wiec duzo odpoczywaj. Mnie po wizycie strasznie skurcze meczyly mysle ze przez to usg dopochwowe.
 
Mi wlasnie nie twardnieje. Moze bierz wiecej magnezu. Kup magne b6 forte. Szyjka i macica tez musza dojsc do siebie wiec duzo odpoczywaj. Mnie po wizycie strasznie skurcze meczyly mysle ze przez to usg dopochwowe.
Biore magnez 3x2, duphaston 3x2 i spasmoline 3x1. Kupuję raczej taki tanszy magnez w wiekszej dawce, bo już przeraża mnie ile wydaję tygodniowo na leki.. kazali mi nie brac juz Luteiny, też ją brałas wcześniej? Podobno jest lepsza niz duphaston, ale nie wiem czy przy szwie można brać
 
reklama
To blad ze oszczedzasz na magnezie on jest bardzo wazny na skurcze a magne by forte kosztuje ok 20 zl a jest 60 tabletek. Bierzesz go 3 tab dziennie.
Ja biore luteine od 14 tc. Po zalozeniu szwu lekarz zwiekszyl dawke. Luteina 2x2 i duphaston 2x1. Do tego globulki dopochwowe przeciwko infekcja co drugi dzien. Nospa forte 3x1. I dodatkowo swoje leki. Kasy idzie na bie bardzo duzo. Jak sie czujesz ze szwem? Ja Najabardziej nie lubie sikac mam takie dziwne odczucia. I uwazaj na zaparcia. Nie mozna przec mocno przy kupie lepiej by byla luzna.
 
Do góry