reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ból i twardnienie brzucha, skracanie się szyjki macicy, skurcze

Z mydlem to tak jak w wiekszosci szpitali :D
A pielęgniarki? Położne ok?
W Chorzowie opieka jest super, rodzilam tam syna w 23tc i musze przyznac , ze komfort psychiczny jaki mi tam zapewnili i jak o mnoe dbali to szok.
Jedzenie w.szpitalu mi nie grozi ;p nie jem miesa , wedlin wiec i tak musze miec swoje :D
Większość położnych jest super, co 2 h ktoś zagląda do sali, kilka razy dziennie i w nocy też sprawdzaja tętno dzieci i zawsze można coś zgłosić. Reagują na każde zgłoszenie bólu, skurczu czy twardnienia macicy, jak coś ci wypadnie na podłogę to podnoszą i każą sie nie schylac. Były tylko 2 mniej sympatyczne położne, ale do przezycia.

Nie martw się, mięsa czy wędliny to tam malo dają :p duzo chleba, czasem miod, twaróg, maly dzemik czy pasta jajeczna, obiady to zupy, raz byl schabowy, ziemniaki z gotowanym jajkiem i tego typu rzeczy :p
 
reklama
Dobrze wiedzieć że w Bytomiu jest ok. Ja leżę w Rudzie i tez jestem zadowolona :)
@Paula_12345 który to tydzień?

Ja macice mam miękka, szyjka z poniedziałku 3cm.
Półki co zwalaja na moja anatomię...
 
@Paula_12345 witaj. Mam podobna historie tez ostatnio trafilam do szpitala w 22+6 tc z szyjka 14mm i wewnątrz juz sie rozwarcie zrobilo. Szybko zszyli i 9 dni w szpitalu. Tez mialam fajna opieke. Co do wskazowek po szwie ja dalej leze wstaajc tylko do wc i pod prysznic bo potragia meczyc skurcze np jka bylam u gin to pozniej cierpial moj brzuch. W szpitalu mowili ze oszczedny tryb zycia ale moj gin mowi ze kategorycznie lezec. Jego zona tez byla szyta i tez caly czas lezala.
 
Dziewczyny nie ma co bagatelizoeać zaleceń lekarzy, lepiej leżeć. Jestem na to żywym przykładem. Lekarz już na wizycie w 34tc powiedział że gdybym nie leżała to bym dawno była po porodzie (leżałam od 26tc) Kazał mi przyjść na wizyte w 36tc o ile wcześniej nie urodze. Potem powiedział mi że w razie jakbym nie urodziła żebym przyszła w 38tygodniu, więc napewno się zdziwi jak mnie dzisiaj zobaczy. Konsekwentne leżenie działa cuda. Wierze że Wam również uda się dotrwać tak jak mi. Trzymam za Was kciuki! :*
 
Tak lezenie to podstawa. Ja lezalam przed szwem i leze teraz.

A Ty Paulina mialas cos zakładane bo ja juz sie gubie?
 
@Zzzzzz jestem w 23+1. Bardzo czekam na święta i nowy rok, kiedy to będzie juz po 30 tyg, takie dzieciaki już wyciągają z wczesniactwa.
@BaskaW czytałam Twoje posty, historia dość podobna tylko u mnie jak na razie to skracanie bylo wolne. Od 18 tyg ciąży do teraz, czyli 23 szyjka miała między 38mm a 23mm. A wcześniej nie lezalam plackiem, bardziej polegiwalam. Też szyjka miękka i jak to już kilku lekarzy powiedziało 'jakaś dziwna'. Miewam bóle i skurcze, ale Spasmolina i kilo magnezu mam nadzieję zrobią robotę...
 
Ostatnia edycja:
@Paula_12345 u mnie szyjak od 14 tyg ciazy byla 38mm. Pozniej bylam w 20 tc na polowkowych i miala 34 mm wiec tez sie nic nie dzialo. 2 tyg pozniej zauważyłam sluz i mialam jakis bol chwilowy poslzam szybciej do lekarza a tam juz 14 mm. Wiec lezenie pomagalo do czasu.
 
reklama
@Paula_12345 u mnie szyjak od 14 tyg ciazy byla 38mm. Pozniej bylam w 20 tc na polowkowych i miala 34 mm wiec tez sie nic nie dzialo. 2 tyg pozniej zauważyłam sluz i mialam jakis bol chwilowy poslzam szybciej do lekarza a tam juz 14 mm. Wiec lezenie pomagalo do czasu.
Ja jeszcze tak plackiem nie leżałam, w szpitalu jeden lekarz mi mowił ze mam chodzić tylko do toalety, a drugi ze przede wszystkim leżeć, ale mogę po domu pochodzić. Najgorsze ze czuję się dobrze fizycznie, mam dużo energii i ciężko mi się nie ruszać :( w szpitalu mi tez powiedzieli w jaki sposob się schylac jak bardzo muszę, jak siadać itd. Najgorsze ze nie wiem ile ma szyjka po zabiegu, dowiem się za tydzień na kontroli dopiero :( jak często chodzisz na kontrolę? Mi mówili że nie można za często.
 
Do góry