reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ból i twardnienie brzucha, skracanie się szyjki macicy, skurcze

Witajcie
Pessar założony w 30 tygodniu na szyjke 31mm. W szpitalu skurcze na ktg, niewyczuwalne dla mnie. Wczoraj wizyta kontrolna, skończony 33 tydzień, pessar ładnie się trzyma, córka 1895g. Teraz przede mną najważniejszy tydzień oszczędzania, potem będzie lżej. Na początku lipca, czyli w 36 tygodniu zaplanowane zdjęcie pessara w szpitalu, jeśli dziecko osiągnie 2500g. Doraźnie biorę nospe, a dwa razy dziennie luteine dopochwowo.
Trzymam za Was i za siebie kciuki

Jejku, w 30 tygodniu 31mm to orzeciez dluga szyjka! moge zapytac dlaczego zalozyli pessar? Ja w 27 tc miala 26mm i pessar nie byl wskazany w zwiazku z mozliwascia zakazen. Zastanawiam sie czym lekarze sie kieruja dokladnie..
 
reklama
@Aneth001 przeciez 31 to długa szyjka na tym etapie dlaczego założyli Ci pessar? Mialas rozwarcie? Ja w 20 tyg miałam szyjkę 30 i nic mi nie zalecali nawet reżimu łóżkowego teraz mam 34 tydz i przy badaniu lekarz stwierdził że jest krótsza ale zamknięta i mogę dalej funkcjonować
 
Mój dzisiejszy dzień nie należy do najlepszych. Czuję ciągnięcie do dołu i klucie w dole brzucha. Mam nadzieję, że nie jest to nic złego i,że może jest to związane z tym, że Mała rośnie i się rozpycha,ale oczywiście niepokój jest.
 
Ja też się dzisiaj czuję fatalnie. Od 5 rano nie śpię bo tak mnie brzuch boli, sciska mnie, twardnieje. Dodatkowo wydaje mi sie ze mam mega wzdęcia to wszystko pogarsza. Jix mam dosyć:(
 
Cześć dziewczyny na wczorajszej wizycie na szczęście jeszcze mi nie ściągnęła pessara mam przyjść w czwartek do innego lekarza. Szyjki już mi wczoraj nie sprawdzała bo stwierdziła za tydzień temu było wszystko dobrze to nie ma potrzeby już tam grzebać żeby nie zaszkodzić, sprawdziła tylko wody i przepływy. Wszystko w normie.
Od wczoraj wieczorem mam znowu ciągnięcia w dół i jak mały się rusza to kluje mnie od dołu ....mam nadzieję że się noc tam nie dzieje i do czwartku spokojnie dotrwam wtedy będzie już 36+5 taki sam termin jak urodziłam córeczkę także zobaczymy ......
 
Dziewczyny w tych późniejszych tygodniach też mialyscie inny śluz? Ja mam od wczoraj tak dużo takiego mlecznego ... dzisiaj to się przestraszyłam ze wody mi sie sacza tak zaczal wypływać ...

Zapobiegawczo biorę Fluomizin 2 razy w tygodniu
 
Dziewczyny w tych późniejszych tygodniach też mialyscie inny śluz? Ja mam od wczoraj tak dużo takiego mlecznego ... dzisiaj to się przestraszyłam ze wody mi sie sacza tak zaczal wypływać ...

Zapobiegawczo biorę Fluomizin 2 razy w tygodniu
Tak, mam bardziej gesty śluz tak od ok 2 tyg i lekarz powiedzial, że to normalne.
 
reklama
Do góry