reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ból i twardnienie brzucha, skracanie się szyjki macicy, skurcze

reklama
Dziś przeczytalam post na stronie mamaginekolog, ze całkowite lezenie nie poprawia rokowania w zagrazajacym porodzie przedwczesnym, a nawet szkodzi.

Jak byłam w szpitalu na Żelaznej w 25tc przed założeniem pessara dokładnie tak samo mówili lekarze (NIE MA BADAN POTWIERDZAJACYCH TO ŻE LEZENIE WYDŁUZA CIĄŻĘ), że ma być oszczędzający tryb życia, najważniejsze żeby nie pracować nie chodzic po schodach i nie stresować się. Jak brzuszek boli lezec na boku oraz nie masowac brzucha!

@Emika88 staraj się zająć czymś innym żeby nie myślec o tym. Pamietaj że jesli bolesci przechodzą po nospie to nie skurcze, oraz że do 29 tygodnia macica bardzo intentsywnie rosnie i moze kłuc, ciągnąc i pobolewać. TO NORMALNE, wszystkie kobiety które mają 'normalną' ciążę ci to potwierdzą.
Ja też strasznie się nakręcałam i bardzo 'wsłuchiwałam' się w każdy ból, panikowałam. Nie można tak, to nie służy maleństwu.
Przepraszam że tak się wymądrzam, ale jakby ktos mi tak napisał 3-4 tygodnie temu byłoby mi o wiele lepiej.

Pozdrawiam gorąco.

Mam jeszcze pytanko, jak robicie suwaczki z terminem ciązy???
 
esli bolesci przechodzą po nospie to nie skurcze, oraz że do 29 tygodnia macica bardzo intentsywnie rosnie i moze kłuc, ciągnąc i pobolewać. TO NORMALNE, wszystkie kobiety które mają 'normalną' ciążę ci to potwierdzą.
Ja też strasznie się nakręcałam i bardzo 'wsłuchiwałam' się w każdy ból, panikowałam.

Czasami trudno odróżnić co jest NORMALNE od tego, co jest NIENORMALNE. Szczególnie, jak już się wie, że jest się w ciąży wysokiego ryzyka, a potem w ciąży zagrożonej. Ja już tyle razy zadawałam lekarzowi pytanie przy konkretnych objawach - "czy to normalne?" albo "czy powinnam się tym przejmować?". Szczególnie jak jest się w domu, ma się zalecone leżenie (gro lekarzy je zaleca, mi to zaleciło niezależnie od siebie trzech), to człowiek wariuje....

@Emika88 - trzymam kciuki, by skurcze się nie pojawiały!
@hanus85 - suwaczki ustawiasz w opcji swojego konta, jako sygnatura, sam suwaczek tworzysz np. https://www.suwaczki.com/ i kopiujesz kod źródłowy w miejsce sygnatury
 
Suwaczek
9392fe7a8935be507c764039f175de34.jpg
fa0997581b5948bf07b343fe2d5f84c2.jpg
184aa44556987cb033183dd8fcfec43e.jpg
dae1abe0ace4eba5e473f0b4e3b936bf.jpg
39251a202ada17a4db3386c2bbdd22c9.jpg



 
reklama
Jak byłam w szpitalu na Żelaznej w 25tc przed założeniem pessara dokładnie tak samo mówili lekarze (NIE MA BADAN POTWIERDZAJACYCH TO ŻE LEZENIE WYDŁUZA CIĄŻĘ), że ma być oszczędzający tryb życia, najważniejsze żeby nie pracować nie chodzic po schodach i nie stresować się. Jak brzuszek boli lezec na boku oraz nie masowac brzucha!

@Emika88 staraj się zająć czymś innym żeby nie myślec o tym. Pamietaj że jesli bolesci przechodzą po nospie to nie skurcze, oraz że do 29 tygodnia macica bardzo intentsywnie rosnie i moze kłuc, ciągnąc i pobolewać. TO NORMALNE, wszystkie kobiety które mają 'normalną' ciążę ci to potwierdzą.
Ja też strasznie się nakręcałam i bardzo 'wsłuchiwałam' się w każdy ból, panikowałam. Nie można tak, to nie służy maleństwu.
Przepraszam że tak się wymądrzam, ale jakby ktos mi tak napisał 3-4 tygodnie temu byłoby mi o wiele lepiej.

Pozdrawiam gorąco.

Mam jeszcze pytanko, jak robicie suwaczki z terminem ciązy???

Dziękuję.staram sie nie stresować ale mala czuje nisko dzis bardzo i w dodatku jak wkladalam luteine to czulam pessar a ostatnio czulam jednak szyjke. Wiec pewnie sie skrocila. Raz sie wydluza, raz skraca. W którym jestes tyg?
 
Do góry