reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ból i twardnienie brzucha, skracanie się szyjki macicy, skurcze

reklama
A ja już po wizycie kontrolnej i nie wiem co mam myśleć. Szew niby trzyma ale szyjka ma jedynie 13mm. Mam na jutro skierowanie do szpitala na podanie sterydow. Ogólnie jestem przerażona bo szyjka jednak wciąż się skraca :(
I po tej wizycie nie wiem już sama co mam myśleć o wpuklaniu pęcherza. Bo 2 tyg. temu w szpitalu po założeniu szwu lekarz mówił że pęcherz ok, tydzień temu na kontroli w poradnii też a specjalnie pytałam czy się pęcherz nie wpukla to lekarka mówiła że nie. A mój lekarz dziś mówi że pęcherz jak był tak jest w szyjke cały czas. Więc zgłupialam już. A tu jeszcze czytam że supermami nawet do toalety nie wstaje to ja to wogole powinnam w szpitalu leżeć :( brak mi już sił.
No właśnie pamiętam że pisałaś że szyjka wydłużyła się nawet o 1 cm po założeniu szwu ? Który tydzień u Ciebie?
 
U mnie dopiero 25 tydzień, jestem w szpitalu o iii stopniu referencyjności, podane sterydy w 24 tygodniu, i tokolityk podany tractotile. Szyjka 1,5 cm i pechęrz płodowy jest w szyjce. Szew trzyma, zakaz wstawania nawet do wc. Każdy dzień to walka, jest mi zajebiście ciężko.

Trzymam mocno kciuki i pisz tutaj jak się masz. Cały czas macie szanse, próbuj nie dawać się złym myślom!
 
Póki wody nie odeszły i nie rośnie crp rokowania są dobre.
Najmłodsze wczesniaki z jakimi pracowałam są z 25 tygodnia właśnie. Mnie to osobiście pociesza, gdy się martwię o mojego Stasia. A też jestem po jednej stracie :(
 
Kurde z tym pęcherzem ciekawe czy lekarz stwierdza na badaniu na fotelu czy się wypukła ? Czy musi być USG dopochwowe ?
 
reklama
Wpuklenie jak wpuklenie, byle pechęrz był zachowany jak najdłużej i chronił dziecko.
U mnie już lekarz bardziej zwraca uwagę czy nie zrobił się tzw. lejek niż na długość szyjki.
 
Do góry