reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ból i twardnienie brzucha, skracanie się szyjki macicy, skurcze

Marcysia,
jutro powiesz lekarzowi to może cos zaradzi. Zrobi ci usg to się okaże co się dzieje. Mam nadzieje, ze wszystko będzie ok.
No ale niestety, ta nasza przypadłość taka jest i wiedziałyśmy o tym. Im dalej tym gorzej...

Ja po tej kroplowce już zaczynam się słabo czuc, puls wysoki, ręce mi się trzęsą...
Jeszcze nawet połowy nie dostałam bo to powoli bardzo leci. Wyczytałam w necie ze to jest w ciazy lek z grupy C wiec chyba nie jest zbyt dobry dla dziecka...słabo...
 
Ostatnia edycja:
reklama
Dzień dobry w niedzielę, obudziło mnie słoneczko, które niestety już się schowało :frown:
Wczoraj w domu była ekipa i wiercili, piłowali itp.i było głośno. Nie wiem, czy przez ten hałas synek si nie obkręcił i jest w poprzek. Mam takie ważenie jak si preży i patrze na kształt brzucha to mam takie wrażenie-mam nadzieje, że się mylę.
Na dworzu zimno-brrr
Miłek niedzieli :-D
Justynka ja miałam podobne wrazenie. Jak się mała wypina ze leży całkiem w poprzek ale za każdym razem przy badaniu jest cały czas główka na dole.
 
Marcysia,
jutro powiesz lekarzowi to może cos zaradzi. Zrobi ci usg to się okaże co się dzieje. Mam nadzieje, ze wszystko będzie ok.
No ale niestety, ta nasza przypadłość taka jest i wiedziałyśmy o tym. Im dalej tym gorzej...

Ja po tej kroplowce już zaczynam się słabo czuc, puls wysoki, ręce mi się trzęsą...
Jeszcze nawet połowy nie dostałam bo to powoli bardzo leci. Wyczytałam w necie ze to jest w ciazy lek z grupy C wiec chyba nie jest zbyt dobry dla dziecka...słabo...
A jaki Ci lek tokolityczny dali? Bo z opisu Twojego samopoczucia to wyglada jak fenoterol, a go wycofywali sukcesywnie od 2013, najpjerw z uzytku domowego czopkow i tabletek. Mozna bylo tylko max48h tylko na oddziale dozylnie w pompie infuzyjnej. Teraz jak bylam na poczatku kwietnia, to mi lekarz powiedzial,ze wlasnie kilka dni temu podali ostatnia porcje i juz jest wycofany. Takze zaciekawilas mnie.

Napisane na Picasso w aplikacji Forum BabyBoom
 
Figowa,
Fenoterol wycofany tak jak piszesz ale w szpitalu podają.
Ja mam Salbutamol, w pompie, to zupełnie to samo co fenoterol. Do tego izoptin na serce.
W pierwszej ciazy w 2008 r brałam fenoterol w tabletkach i potem dożylnie. Nic mi wtedy nie było.
Teraz dostałam pierwszy raz i to w żyłę od razu i czuje, ze tętno wysokie mam, ręce mi latają. Słabo. No ale co zrobic.
Wiem ze przeciwskurczowo podają tez czasem atosiban w szpitalach.
 
Tez w poprzedniej bralam i tak samo sie czulam. Masakra. Ale lek mnie tak meczyl,ze potem dpbrze spalam, zarowno w nocy jak i w dzien. Z tego,co sie orientowalam to z tym lekiem chodzilo bardziej o szkodliwosc dla matki niz dziecka - wlasnie to cisnienie. Czego sie nie robi,zeby jak najdluzej te ciaze utrzymac :-)

Napisane na Picasso w aplikacji Forum BabyBoom
 
Oby Agatka bo juz sie troche niepokoje tym.
A ostatnio nawet położna na IP przy badaniu tętna małej jak przyłożyła mi do brzucha ten aparat to mi mówi "o a pani to jest do cięcia" ja na nią gałyżeczkowanie wywaliłam ze chyba niemożliwe żeby się teraz przekręciała a ona że na pewno pośladkowe ułożenie jest. Oczywiście zaraz się okazało przy usg ze pani się pomyliła.
 
Wlasnie o tym dzis tez myslalam. Boje sie,ze Maly w tej ciazy bedzie wlasnie posladkowo. Na razie na wszystkich usg byl miednicowo ulozony. Niby licze na to,ze jako wielorodce pozwolonoby na porod posladkowy, ale z drugiej strony jest strach, czy dalabym rade? Poprzednie porody byly takie latwe...

Napisane na Picasso w aplikacji Forum BabyBoom
 
reklama
Do góry