reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ból i twardnienie brzucha, skracanie się szyjki macicy, skurcze

Mam :) ale tak się tym zamartwiałam ze postanowiłam oddać to Bogu. Serio. Co ma być to będzie. Jak nie będę mogła być na mszy i będę w szpitalu to przenosimy imprezę na później bo i tak robimy w domu. Mam to już z córeczka i reszta rodziny ustalone. Także wyżej dupy nie podskoczysz jak to moja mama mówi.
Niby masz racje[emoji4] ja to tylko soe boje ze mnie w kosciele zlapie. Jeszcze jakby sie od skorczy zaczelo to da sie to jakos przetrzymac moze tylko ze u mnie dwa razy zaczelo sie odejsciem wod poldowych i tym razem tez moze tak byc. [emoji3] a nie chciaalbym sie znalesc w centrum zainteresowania koscielnych gapiow[emoji16]

Napisane na SM-J320FN w aplikacji Forum BabyBoom
 
reklama
@Justyna33.84 jak robisz posiew to wynik jest na 3 dzien najwczesniej, a czasem nawet do tygodnia sie czeka. Mam nadzieje ze bedzie ok na wizycie ale zawsze jak wchodze do gabinetu to mam takiego stracha ze... Chociaz tez sobie zaplanowalam ze po tej wizycie ( o ile znow nie wezmie mnie do szpitala) mam zamiar spakowac torbe do szpitala i niech sobie juz gdzies stoi w kacie...
@wiola8915 no wlasnie krazek nie gwarantuje donoszenia ciazy... Jedynie moze odciążyć szyjke ale jezeli sa skurcze to sie tego nie powstrzyma i porod leci...
Wlasnie najgorsze przy krazku jest to ze wody moga sie saczyc niepostrzezenie. A czym mniej wod tym gorzej dla dzidziusia

Napisane na SM-J320FN w aplikacji Forum BabyBoom
 
Ktoras z nas sie dzis zastanawiala nad tym, gdzie siega macica. To jest tak:
Cytuje z pewnego, naukowego zrodla ;-)
wysokość dna macicy (wysokość dna macicy koreluje z wiekiem ciąży i wielkością płodu) według zasady:
dno macicy 2 palce nad spojeniem łonowym – 16. tydzień ciąży;
dno macicy 2 palce pod pępkiem – 20. tydzień ciąży;
dno macicy na wysokości pępka – 24. tydzień ciąży;
dno macicy 2 palce nad pępkiem – 28. tydzień ciąży;
dno macicy w połowie wysokości między pępkiem a wyrostkiem mieczykowatym – 32. tydzień ciąży;
dno macicy pod łukiem żebrowym – 36. tydzień ciąży;
dno macicy 2 palce pod łukiem żebrowym (obniżenie się dna macicy) – 40. tydzień ciąży.
Nie wiem, czy to cos pomoze. Moj ginekolog na kazdej wizycie zapisuje gdzie mam dno macicy w karcie ciazy.

3jvzk6nlz1lskrlv.png


klz9iei3ix58gyxt.png


oar8ugpjd5lso2is.png
 
Juz sama nie wiem to moja 3ciaza a czuje sie jakby wszystko dzialo sie pierwszy raz

Napisane na SM-J320FN w aplikacji Forum BabyBoom
Ja tak samo przezywam moja ciaze. Tez trzecia,a czasem czuje sie jakby pierwsza. Jest na prawde inna niz poprzednie, jesli chodzi o objawy towarzyszace. Na razie nie ominelo mmie za wiele z tych przykrych [emoji12] [emoji30] ale np. Wczesniej tak nie mialam,ze poczatek drugiego trymestru byl tak szybkim koncem mdlosci.

A co do wod, to ja tego nie znam. Nigdy mi nie odchodzily, oba razy mialam pelne rozwarcie i skurcze parte a pecherz nadal caly i mialam przebijany na lozku porodowym.

3jvzk6nlz1lskrlv.png


klz9iei3ix58gyxt.png


oar8ugpjd5lso2is.png
 
ja dowiedziałam sie o tym dopiero u trzeciego ginekologa chyba w 2015 roku. I tez od razu sie naczytalam ze ciezko zajsc w ciaze, ze bardzo czesto do 10 tc sa poronienia, ze ciaze sa trudne, dzieci rodza sie (...) Tak jak mowisz przegrody sa czestsze i da sie to "naprawic" histreroskopia czy jak to sie tam nazywa, w kazdym badz razie wycinaja przegrode...

Ja mam wlasnie przegrode w macicy.
Dowiedzialam sie bedac w ciazy i to wcale nie na pierwszwj wizycie ani u pierwszego ginekologa... Ten drugi co prowadzi juz wszystkie moje ciaze, w pierwszej zapisal mi to wielkimi literami na karcie i...tyle. Byla obserwacja, czy sie macica rozciagnie,a jak juz sie rozciagnela przy pierwszym dziecku, to przy kolejnych nawet nikt o tym nie wspomina. Nawet w sumie nie pamietam, jaka ona jest, widocznie nie za wielka.

3jvzk6nlz1lskrlv.png


klz9iei3ix58gyxt.png


oar8ugpjd5lso2is.png
 
Ja o tej przegrodzie tez czytalam ze byly kobiety ktore jej nie miały a potem po ciąży nagle jest przegroda. W kazdym badz razie to podobno cienka blona ktora można usunac a macica jest cała. U mnie poprostu trzeba sie modlic zeby sie sama rozciągala bo zabieg nie wchodzi w gre.. Ale juz 33tc za mna, musze byc dobrej mysli ze wytrzymamy...
 
Ja o tej przegrodzie tez czytalam ze byly kobiety ktore jej nie miały a potem po ciąży nagle jest przegroda. W kazdym badz razie to podobno cienka blona ktora można usunac a macica jest cała. U mnie poprostu trzeba sie modlic zeby sie sama rozciągala bo zabieg nie wchodzi w gre.. Ale juz 33tc za mna, musze byc dobrej mysli ze wytrzymamy...
O prosze. Teraz lezalam na oddziale z dziewczyna, ktora miala dwurozna i miala cc planowe.
Masz racje, trzeba byc dobrej mysli. 33 tydzien to juz dobry wynik! [emoji2]

3jvzk6nlz1lskrlv.png


klz9iei3ix58gyxt.png


oar8ugpjd5lso2is.png
 
reklama
Dziewczynki, chyba miałam 2 skurcze, które poczułam. Najpierw mnie zakuło poniżej brzucha, a potem brzuch mi zrobił się twardszy, ale nie cały. Zawału dostane zanim urodzę. Do końca zostało jeszcze 5 tyg. Mąż mi 3/4 ciuszków dla synka uprasował i jutro skończy. Chce w tym tyg.skończyć pakować torbę do szpitala.
 
Do góry