reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ból i twardnienie brzucha, skracanie się szyjki macicy, skurcze

Dziewczyny to w piątek to jednak byl czop... Wczoraj wieczorem zaczęły odchodzic mi wody a po przyjechaniu na IP rozwarcie na 3cm po zdjęciu krazka na 4 cm. W momencie przyjazdu do szpitala poczulam delikatne bole a wczesniej NIC nie czulam, oprocz takiego stawiania brzucha. Boje sie o malutkiego jak nigdy w zyciu... Boze zeby tylko bylo dobrze.. Teraz to sie ciesze ze te sterydy dostalam wczesniej...
 
reklama
Figowa mama
Ja tez jestem panikara i uwierz, ze po nocach nie spie ze strachu. No ale nic nie można zrobic, wiec staram sue jakos racjonalnie do tego podchodzić. Nie zmienia to faktu, ze miewam ataki paniki;)
Cesarke mam mieć w okolicach 36 tc, jeśli dotrwam bo jeśli np blizna pęknie wcześniej i cesarka będzie konieczna no to ją zrobią. Ciężko cokolwiek przewidzieć niestety.
Mój gin chce mi podać sterydy dopiero po 32 tc bo on uważa, ze skoro one działają tylko 10 dni do 2 tygodni to im pozniej je dostane tym lepiej. Mam tylko nadzieje, ze dotrwam do tego 32 tc .

Moi lekarze w szpitalu mówią to samo, ze sterydy działają 7-10 dni i sie nadal wstrzymują by wstrzelić sie w ten właściwy moment..

Aga dotrwasz tyle dałaś radę to i teraz tez dasz!!


Napisane na iPad w aplikacji Forum BabyBoom
 
@AgaBabajaga to dziecko z 32tc, dziewczynka samo od początku oddychalo, tylko w pierwszym dniu byla na dogrzewaniu. Urodzila sie mając 1.5kg a teraz jest w przedszkolu i jest o glowe wyzsza od dzieci w jej wieku... Na prawde kawał baby, nigdy nie chorowała, zwykle przeziebienia i to może ze dwa razy w roku, zadna rehabilitacja nie byla potrzebna, tylko wizyty u wieeelu specjalistwo.
Witaj @wiola8915 33tc3d to masz identycznie jak ja. A skurcze tez masz?
Dziewczyny ja poki co nie mialam bolesnych skurczy. Zaboli mnie tylko jak maly sie przeciaga i zakluje mnie pod prawym zebrem i w lewej pachwinie bo on sie tak na skos ciagnie. Ale wlasnie jak leze to czuje takie rozpieranie w biodrach i jak dotkne brzucha to twardy. I trwa to od minuty do poltorej. Niby takie napinanie mam od poczatku ale wydaje mi sie ze im dzidzius wiekszy tym bardziej prowokuje te twardnienia swoimi ruchami. Bo lekarz tez mi to zasugerowal ze dziecko moze powodować twardnienia...
Teraz to juz na prawde odliczam dni... Za cel mam wyznaczony 20 maja...

Ja tez za cel 20 maja wtedy zacznie sie 9 miesiąc i bede prosić o wywołanie


Napisane na iPad w aplikacji Forum BabyBoom
 
A zauważylyście że Kathleen sie nie odzywa chyba dwa dni? Moze ja na porodowke przenieśli...

Haha Jeszcze nie :) dalej sie trzymam w dwupaku ale mam takie bóle brzucha ze nie dam rady na łóżku sie przekręcić, a wstać do łazienki to wyczyn ;) ale... jutro juz 32tc wiec kolejny cel osiągnięty :)...


Napisane na iPad w aplikacji Forum BabyBoom
 
Dziewczyny to w piątek to jednak byl czop... Wczoraj wieczorem zaczęły odchodzic mi wody a po przyjechaniu na IP rozwarcie na 3cm po zdjęciu krazka na 4 cm. W momencie przyjazdu do szpitala poczulam delikatne bole a wczesniej NIC nie czulam, oprocz takiego stawiania brzucha. Boje sie o malutkiego jak nigdy w zyciu... Boze zeby tylko bylo dobrze.. Teraz to sie ciesze ze te sterydy dostalam wczesniej...

@nina 07.06 spokojnie, ja bez czopu jestem z 2 tyg, rozwarcie to chyba od miesiąca i z skurczami a nadal w dwupaku ;) stres potęguje i wzmaga skurcze. Czemu zdjęli Ci krążek? A wody odchodzą ale tez sie uzupełniają wbrew pozorom... mam koleżankę w pokoju z ta dolegliwością wiec widzę ze odejście wód to nie zawsze oznaka kataklizmu ;)




Napisane na iPad w aplikacji Forum BabyBoom
 
A nie wiem czy sie chwaliłam ze jutro 32tc na liczniku, to jest niewiarygodne...zwłaszcza jak przypomnę sobie o początkach ..

Ciekawe jak @agulaa sobie rodzi


Wysłane z iPad za pomocą Forum BabyBoom
 
A nie wiem czy sie chwaliłam ze jutro 32tc na liczniku, to jest niewiarygodne...zwłaszcza jak przypomnę sobie o początkach ..

Ciekawe jak @agulaa sobie rodzi


Wysłane z iPad za pomocą Forum BabyBoom
Noo [emoji4] ja juz 32.1 tydz . Teraz kolejny cel to 34tydz. Potem to sie nastawiam na 37 tydz. [emoji23][emoji23][emoji41][emoji41] a co.
 
reklama
A w szpitalu dalej jestes ? Jak tam sytuacja u ciebie do konca zostaniesz ? [emoji4]

Tak nadal w szpitalu; jak sytuacja? Noe wiem nikt nic nie mówi a ja się nie dopytuje ponieważ nie specjalnie zależy mi na wyjściu, tak tak ja jestem tym typem któremu nie przeszkadza leżenie w szpitalu i nie widzi mi się wychodzenie w dwupaku.

Generalnie wszystko mnie boli, wyjście do łazienki to czasem to mega wyzwanie jedyne co wiem ze pessar obejmuje szyjkę


Napisane na iPhone w aplikacji Forum BabyBoom
 
Do góry