reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ból i twardnienie brzucha, skracanie się szyjki macicy, skurcze

Mój luksus niestety się skończył ...


Napisane na iPhone w aplikacji Forum BabyBoom

@Kathleen006 wiemy jakie to upierdliwe caly czas lezec... Ale z drugiej strony pomysl sobie ile juz przeszlas a ile ci zostalo. Ja w ten sposób na to patrze. Bo teraz chce wytrwac chociaz 8 tygodni. A ponad 29 jest za mna. I tak sobie początki przypominam to pierwsze 8 tc to tak mi zlecialo ze... Pierwszy raz bylam w szpitalu od 12stycznia do 23 stycznia. Jak poszlam do szpitala to mialam 19t1d. A teraz mam 29t2d. Teraz z perspektywy widze ze te 10 tygodni nawet szybko ucieklo (pomijając drugi pobyt w szpitalu miedzy 6 a 15 marca). Teraz mam cel 8 tygodni a nie tak jak w styczniu 18 tygodni wiec juz jestem za polmetkiem. I tak sie pocieszam ze jak tyle czasu dalam rade to teraz chocby nie wiem co bede sie oszczędzać. Co jeszcze moge zrobic... Tylko sie modlic zeby bylo dobrze...
 
reklama
Kathleen, a wypuszcza cie w końcu na wolność czy już tam zostaniesz do końca? :) Teraz lepiej faktycznie sumiennie lez, tyle już wylezalas, ze te kilka tygodni jeszcze wytrzymasz. Lepiej się leży z perspektywy 27 tygodnia niz 18 ...caly czas to sobie powtarzam:)
 
Agata a co masz za wskazanie rozwarcie? Tu w szpitalu mówią ze podają w ostateczności przy dużym zagrożeniu a nie profilaktycznie bo one takie dobre nie są i działają przez jakiś czas...


Napisane na iPhone w aplikacji Forum BabyBoom
Ja mam rozwarcie od wewnątrz i wszystko trzyma na szwie. Szyjka 13mm. Caly czas mi sie skracala. Dziś gin. kiedy mnie badała stwierdziła, że jest w szoku ze szyjka wygląda jak 2 tyg.temu ale ze nadal jest za podaniem sterydów i zdecyduje o tym za 10 dni na badaniu. A teraz luteina i odpoczynek choć ja ostatni tydzień czuje się na prawdę ok. Ale wiadomo...nie szaleje.
 
Ja tez leżałam plackiem 16 tygodni plus 4 tygodnie leżenia ale oszukiwanego trochę wstawałam i ruszałam się ... i teraz znowu plackiem

Za to ja leżę 2tydzień. Pierwszy tydzień był tragiczny, wszystko mnie bolało. Dziś boli dalej, ale już mniej. Podziwiam Ciebie Kathleen z całego serca. Ja wstaje trochę, ale bardzo malo. Na pewno damy radę. Ja chciałbym urodzic 40 tyg. W środę mam usg syneczka :-)
Napisane na iPhone w aplikacji Forum BabyBoom
 
Ja mam rozwarcie od wewnątrz i wszystko trzyma na szwie. Szyjka 13mm. Caly czas mi sie skracala. Dziś gin. kiedy mnie badała stwierdziła, że jest w szoku ze szyjka wygląda jak 2 tyg.temu ale ze nadal jest za podaniem sterydów i zdecyduje o tym za 10 dni na badaniu. A teraz luteina i odpoczynek choć ja ostatni tydzień czuje się na prawdę ok. Ale wiadomo...nie szaleje.

To widzę ze mamy podobny stan z szyjka :) a jakie masz rozwarcie?


Napisane na iPhone w aplikacji Forum BabyBoom
 
Kathleen, a wypuszcza cie w końcu na wolność czy już tam zostaniesz do końca? :) Teraz lepiej faktycznie sumiennie lez, tyle już wylezalas, ze te kilka tygodni jeszcze wytrzymasz. Lepiej się leży z perspektywy 27 tygodnia niz 18 ...caly czas to sobie powtarzam:)

Oj zdecydowanie wole aktualna perspektywę niż ta sprzed 15 tyg :) teraz jeszcze z 8 tyg do ściągnięcia pessara tak jeszcze 4-5 tyg by maluszek podrósł, także coraz bliżej :)


Napisane na iPhone w aplikacji Forum BabyBoom
 
To widzę ze mamy podobny stan z szyjka :) a jakie masz rozwarcie?


Napisane na iPhone w aplikacji Forum BabyBoom
W sumie nie wiem bo do szwu to po prostu nie mam szyjki. Czyli jakby rozwarta jest pęcherzem płodowym na maxa. Dlatego też moja gin. twierdzi, że jak mi ściągną szew to szybko urodzę. Ale wiem, że może być różnie...
 
W sumie nie wiem bo do szwu to po prostu nie mam szyjki. Czyli jakby rozwarta jest pęcherzem płodowym na maxa. Dlatego też moja gin. twierdzi, że jak mi ściągną szew to szybko urodzę. Ale wiem, że może być różnie...

Na usg widać zazwyczaj ta wewnętrzna cześć szyjki, skoro tak to super ze szew trzyma :)


Napisane na iPhone w aplikacji Forum BabyBoom
 
reklama
@Kathleen006 wyleżysz Małego zobaczysz ;) ja jak usłyszałam dzis, ze jeszcze mam poleżeć, to az mialam łzy w oczach, no, ale został tydz, wiec spoko. W ogóle dzisiejsza wizyta mnie jakos zdołowała. Jak ta ginka zaczęła rozważać ta główkę, to az mi sie slabo zrobiło. Wcześniej nic nigdy nie mowila, żaden lek nic nie mowil, polowkowe ok, a tu taki klops. Staram sie sobie tłumaczyć, ze jest ok, ale wiecie jak to jest. Do tego to przeziębienie, zdycham, wszystko mnie boli, wlazlo mi cos w szyje i nie moge nia ruszać :( ehh.
Btw. Nażarłam sie czosnku, wypiłam ze 3 kubki herbaty z miodem i cytryna, zjadłam wit C i liczę, ze pomoże.
 
Do góry