reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ból i twardnienie brzucha, skracanie się szyjki macicy, skurcze

A powiedzcie mi kochane co to jest ten pesser dokladnie i szew. Jak wyglada zakladnie czy jest to zabieg ?bolesny czy nie ?
Teroche moze glupie pytanie ale nie wiem nic o tym

Szew to szew. Może być założony tylko w szpitalu w miejscowym znieczuleniu. PEssar to krążek silikonowy który można założyć podczas wizyty. Bezboleśnie.
 
reklama
Napewno zapytam lekarza o to w srode. Leze leze juz nawet zrezygnowalam z porzadkow swiatecznych. Dzieki bogu swieta u mamusi i tesciow.
 
Dzastina82 a twoja coreczka ur w 26tc jak sie czula? Dlugo byla hospitalizowana? Czy tez mialas podane sterydy? Czy sa jakies skutki uboczne ? Ja mam dostac w srode 1dawke a po 24h druga dawke. I chcialam zapytac jeszcze. Moj syneczek wedlug usg wazy okoko 730g. Czy na koncowke 25tc to nie za malo?
 
Gandzia, Iga urodziła się z wagą 700 g., leżała w szpitalu 3 miesiące. Nie napiszę, że było łatwo, bo było strasznie ciężko, ale wcześniaczki mają ogromną wolę walki i udaje im się przezwyciężyć wiele przeszkód:) Sterydy dostałam i to była najlepsza rzecz jaką mogłam zrobić, Idze bardzo, bardzo pomogły. Nie znam skutków ubocznych, mój gin mówi że nie ma (no może poza bolącą pupą, bo to dość bolesne zastrzyki). Super, że dostaniesz sterydy:)!

A tak w ogóle to nie martw się, bo jak będziesz leżeć to Twoja szyjka na pewno jeszcze wytrzyma. Popytaj się o szew i pessar lekarza. Co prawda co lekarz to inne podejście. Ja nie mam ani szwu ani krążka, ale za to cały czas na luteinie i magnezie i cały czas leżę i szyjka trzyma:)

Waga dzidziusia jest ok:)
 
No moj lekarz jest jak narazie super. Co jakis problem to kaze jechac na ip i na niego sie powolywac. Nr tel te do niego bezposrednio mam. I sam fakt ze kazal mi na usg do szpitala przyjsc jak on bd to tez dobrze swiadczy. Jakbym przyszla o tako nie dosc ze mogliby mnie odeslac to by olali sprawe. A powiedzial ze dla bezpieczenstwa obojetnie czy do srody sie skroci czy dalej bd miala tyle co dzis po badaniu to i tak poda sterydy.
Mysle pozytywnie miejmy nadzieje maluszek wytrzyma jak najdluzej. Heh za bardzo mu sie spieszy
 
Gandzia Twoja szyjka faktycznie nie jest jeszcze taka krótka, a maluszek może jeszcze w każdej chwili się obrócić, mój od 21tc siedział cały czas głową w dół póżniej się przemieścił oszczędzając szyjkę a teraz znowu jest główką w dół, takie małe dziecko ma jeszcze dużą możliwość ruchu, może jeśli Twój lekarz nie zaproponował szwu i pessaru to jest jakieś przeciwskazanie w Twoim przypadku, ale zapytać zawsze możesz,
głowa do góry i odpoczywaj ,moja szyjka w 21tc miała niecały 1cm, lekarz założył szew ale powiedział że to niewiele pomoże ale gdyby nie zrobił nic to byłoby to barbarzyństwo, i dzisiaj szczęśliwie jestem w 28tc:-D co zaliczam do wielkich sukcesów w moim życiu, nie mogę powiedzie że leżę plackiem bo mam jeszcze w domku córkę więc raczej jest to niemożiwe. Powodzenia i nie stresuj się
 
Tak napewno zapytam.
Moze nadal miescie aie rozmiarowo w normie. Ale na poczatku miala ponad 4cm to wielka roznica.
A maluszek jak od poczatku siedzi glowka w dol tak nie chce sie przekrecic
 
reklama
Do góry