reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ból i twardnienie brzucha, skracanie się szyjki macicy, skurcze

W większości szpitali trzeba mieć swój.

Mi akurat założyli za darmo, ale to był szpital typowo ginekologiczno-polozniczy i musiałam tam iść na 3 dni. W innym tez całościowo ginekologicznym chcieli założyć za darmo ale szyjka wyszła im dłuższa niż 2,5 cm i zrezygnowali.

A jak byłam w takim, który miał tylko oddziały ginekologiczne to trzeba było mieć swój krążek żeby go założyli. Czasami w aptekach przyszpitalnych mają pessary.
 
reklama
Iza to zależy od szpitala bo ja jak teraz byłam w szpitalu to kazali sobie kupić swój pessar ale tak jak mówię to zależy. W niektórych szpitalach zakładają swój pessar
 
Dziękuję Rielle mam chwilę zwątpienia jeszcze mój mąż mi psychicznie w tym nie pomaga wręcz przeciwnie tylko mnie dołuje a to nie polepsza mojego samopoczucia. Nie mam nikogo bliskiego koło siebie kto by mnie wsparł i powiedział że będzie ok
 
Faceci niestety tacy są. Myślę że po prostu nie umieją się wczuć w naszą sytuację. To przecież od nas większość zależy a przez to presja jest niesamowita. Musi być ok a jak ;) Silne babki jesteśmy ;)

Napisane na E2303 w aplikacji Forum BabyBoom
 
AsiekD ja Cię wspieram i mówię ze bedzie wszystko dobrze. Donosilam ciąże bez pessara i szwu, chodziłam z rozwarciem bez szyjki i nie mogłam urodzić, poród był wywolywany. Głowa do góry:*
Paulaka ja też miałam kroplowke i już mnie nie wypuścili ze szpitala do rozwiązania. Ale zależy w którym jesteś tygodniu i jaka masz szyjke.
My dziewczyny jeszcze jesteśmy w szpitalu bo maleństwo ma zoltaczke i się naswietlamy.
Ja kupiłam pessar i mam do sprzedania. Miałam mieć go założonego ale cały czas miałam bakterie i się nie udało. Mogę go sprzedać, zapłaciłam za niego 170 zł. Jest z paragonem.
Wiem że to dla Was trudny czas, ale jak jesteście pod opieką lekarzy i wiecie ze macie krótkie szyjki to wszystko skończy się dobrze.
 
Moj M tez mnie wkurza. Widział że sobie czasem usiąde i już dziś robić obiad z nim musiałam, bo by sie osapał. Dobrze, że roboty na 15 minut.
Dla mojego to chyba powinnam się do łóżka całkiem przykleić o być mega męczęnnikiem to może by w tedy w końcu przestał czegokolwiek wymagać ode mnie.

A tak btw.rozmawialam dzis ze znajomą od słowa do słowa i ona mi mowi że też miała 3 cm z hakiem szyjke i jej gin nic poza magnezem nie kazał brać i tak samo nie kazał leżeć. Urodziła tuż przed terminem, a i tak bardzo mocno sie starała żeby sie w końcu zaczęło, więc każdy przypadek to inna bajka.

Napisane na SM-G920F w aplikacji Forum BabyBoom
 
Bo szyjka 3 cm to nie jest wskazanie do pessara, szwu czy leżenia, sama długość jest OK. Dopiero poniżej 2,5 cm pojawia się ryzyko o ile ciąża jest wczesna. Chyba ze się ma przy tej długości 3 cm rozwarcie lub miękką galarete to tez podobno jakieś ryzyko. Słyszałam że dosyć często tak bywa u wielorodek z ta miękką szyjka.

Hope napisz nam w wolnej chwili coś więcej o maluchu i porodzie i jak tam sobie ogólnie we dwójkę radzicie.:-)
 
reklama
A co do facetów to ciężki temat. Nie bardzo umieją się wczuć w sytuację. Mój bardziej się wczul odkąd poszedł zemna na wizytę i się sam dopytal czy oby na pewno musze leżeć. :)
 
Do góry