reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ból i twardnienie brzucha, skracanie się szyjki macicy, skurcze

Witajcie drogie ciężarówki :-)

Jestem w 35 tygodniu ciąży, od dobrych kilku tygodni mam twardy brzuch, a dokładnie nad pępkiem zazwyczaj po prawej stronie. Czasami mam wrażenie że w tym miejscu dzidzia ma główkę lub pośladki. Gdy powiedziałam o tym lekarzowi powiedział mi że są to skurcze, oraz abym tego nie masowała.
W tej chwili mam twardy brzuch właśnie nad pępkiem po prawej stronie ale nie ma takiej wypukłości o której pisałam wyżej. Przy tym mam uczucie jakby dziecko napinało lub naciągało coś w moim brzuchu, takie dziwne czuje naciąganie.
Dziewczyny jak możecie to powiedzcie mi co to może być i od czego?
Jeżeli jest to bardzo poważne to jak najszybciej pójdę do swojego ginekologa.
 
reklama
Wydaje mi się że twój dzidziuś po prostu przygotowuje się do porodu :) ale najlepiej dla pewności skonsultuj to z lekarzem i słuchaj jego zaleceń. Ja też miałam podobnie po 35 tygodniu i myślałam że do porodu blisko a jednak urodziłam prawie 2 tygodnie po terminie :)
Pozdrawiam cieplutko :D i oby było wszystko w porządku :)
 
A mi pani ginekolog powiedziala tydzien temu, ze napinanie brzucha to sa przepowiadajace skurcze, ze kilka razy na dzien moga sie zdarzyc i zeby nie panikowac, jestem w 32tc i mam to juz od jakis 2 tyg. to normalne, czesto sie zdarzają przy chodzeniu, należy wtedy zrobić przystanek i przeczekac, moga trwac kilka sekund ale i kilka minut, czasami lekko bolą a casami sie ich nie wyczuwa, najczesciej jednak czuje sie wlasnie te napiecia brzucha, jakby dzidzia bardzo naciągala brzuszek ;) tez mam po prawej stronie pepka taka twardsa wypuklosc, to pupcia dziecka bo glowke ma juz na dole :)
 
Fruittella - Twoja odpowiedź mnie uspokoiła.
Powiedz mi jeszcze bo ja prócz tego czuję tak jakby ciężar brzucha, gdy wstaję z łóżka i nie tylko. Prócz tego gdy leże w łóżku na prawym lub lewym boku i kolana mam złączone ze sobą to czuje ból w kroczu podczas zmiany boku, oprócz tego czuję jakby uda się przyciągały jak magnez do siebie i czuję jak są ciężkie i oczywiście dochodzi ten dziwny ból krocza. Gdy chodzę krocze mnie nie boli, boli tylko gdy leżę na łóżku.
 
Wanda1609 ja mam identyczne bole i odczucia, tak samo mnie boli tak jakby miednica podcas przekrecania na bok, tak samo czuje ciezar brzucha... Lekarka powiedziala, ze to normalne, zeby sie nie przejmowac, te skurcze nie oznaczaja, ze mozesz urodzic wczesniej, wiadomo, ze dzidzia po 30 tygodniu juz sie zaczyna przygotowywac do przyjscia na swiat, zachodza zmiany w macicy, gdzies czytalam, ze ten bol w biodrach/kroczu to od tego, ze więzadła w miednicy robią sie poluzowane. Wszystko tam zaczyna sie przygotowywac do porodu... Ja sie nie przejmuje, choc juz czasami mam dosc tego ciezaru, tych bóli i tego napiecia.
 
skurcze są wtedy gdy na leżąco masz brzuch twardy CAŁY jak skała a nie jakąś małą wypukłość. Skurcze przepowiadające mogą być do 10 na dzień i to jest normalne bo macica się powoli przygotowuje do porodu. Z tego co napisałaś wynika że to nie są skurcze tylko jakaś część dzidziusia się wypina w danym miejscu. Ja miałam głowkę nad pępkiem i tam wciąż twarda gula. A co do krocza, będzie bolało praktycznie każdą z nas boli i to też jest normalne. Póki czujesz ruchy, nie krwawisz i nie masz skurczy co kilka min ciesz się ciążą i odpoczywaj:-)
 
skurcze są wtedy gdy na leżąco masz brzuch twardy CAŁY jak skała a nie jakąś małą wypukłość. Skurcze przepowiadające mogą być do 10 na dzień i to jest normalne bo macica się powoli przygotowuje do porodu. Z tego co napisałaś wynika że to nie są skurcze tylko jakaś część dzidziusia się wypina w danym miejscu. Ja miałam głowkę nad pępkiem i tam wciąż twarda gula. A co do krocza, będzie bolało praktycznie każdą z nas boli i to też jest normalne. Póki czujesz ruchy, nie krwawisz i nie masz skurczy co kilka min ciesz się ciążą i odpoczywaj:-)
Tak jak to opisałaś zdarza mi się czasami w nocy...i teraz wiem,że to raczej skurcze(dzięki)...bo często malec się wypina ale w tedy po jednej stronie naprzykład a nie cały brzuch jak w nocy.
 
reklama
MłodaMamuska nie ma za co :-) ja sama panikara jestem (to moja pierwsza ciąża była) i jak mi stwardniał brzuch jakoś na dole to ja poleciałam do gina o 23. A to była pupcia małej:-D a w szpitalu dzień przed porodem (leżałam na oddziale bo na cc czekałam) miałam skurcze co 10 min silne porodowe ale całkowicie bezbolesne gdyby nie ktg to bym w życiu nie pomyślała ze mam skurcze ja ich wogóle nie czułam:-D
 
Do góry