reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ból i twardnienie brzucha, skracanie się szyjki macicy, skurcze

a do gina dzwoniłaś???

uważaj i nie bagatelizuj takich objawów

takie twardnienie może spowodować skracanie szyjki

ja dostałam we wtorek cordafen ale dziś mam go odsatwić bo bardzo mi obniża ciśnienie do 70/30:szok::szok::szok:

ale jak coś od poniedziałku znowu mam zacząć brać a no-spe biore cały czas i magnez 3x2
 
reklama
dzwonilam do niej bo mialam nie takie wyniki badan krwi. ale powiedziala ze jesli nie mam goraczki a brzuch mnie nie boli to spokojnie 4 stycznia mozemy sie spotkac......jesli brzusio nadal bedzie twardniec to sobie do niej zadzwonie po niedzieli.......
 
hej dziewczyny ja jestem w 28 tyg ciazy i ten bol mam za soba...jak powiedziala moja pani gin bol moze byc spowodowany rozciagajaca sie skóra lub czasem ucickiem dzieciatka na to miejsce gdy wypina sie np pupa i macice naciaga:)
 
witam.
juz pisalam w tym watku ale pozwole sobie jeszcze cos dopisac.
Jak wczesniej pisalam stracilam coreczke poprez niewydolonosc szyjki macicy w zeszlym roku.
W tej ciazy juz w 24 tyg zaczal rozwierac sie kanal wewnetrzny czyli szyjka macicy byla w ksztalcie litery Y..dl to z 3 cm na 2.5 spadla w przeciagu 2 tygodnu.
Zalozono mi szew sposobem mcdonalda a teraz biore lek Fenoterol na twardnienie brzucha razem z Isoptinem 4 razy dziennie po pol tabletki.
Stawianie sie brzucha jest b.niebezpieczne.
 
Mam pytanie czy któraś z Was miała może rwące bóle brzucha ? W okolicy żołądka no ale to nie żołądek tylko takie uczucie jakby mi coś tam w środku rozrywało. Zawsze tak mam gdy np siedzę chociażby pare minut , gdy leże na boku. Jedyna pozycja w której jest normnalnie to leżenie na plecach. Nie mam pojęcia czy to coś normalnego czy to może ja jestem jakaś dziwna ?:)
 
Nigdy tak nie miałam i powiem szczerze,że brzmi to niepokojąco.
Dziwne,że możesz tylko leżec na plecach :eek:
Myślę,ze powinnaś o tym powiedzieć lekarzowi. Mój lekarz uważa,że normalne bóle są tylko takie po bokach brzucha, które są związane z rozciąganiem się macicy. Żadna z nas nic tutaj nie wymyśli, powinien cię zbadac lekarz. Będziesz spokojniejsza.
 
Witaj Nie wiem czy to Ciebie uspokoji choc powinnas o tym powiedziec lekarzowi ja tez tak czesto miewam i sie okazalo ze to zgaga plus malutka mi sie kladzie na zoladku a raczej w jej okolicach.... Czasami nie mam nawet mozliwosci zlapac pelnego oddechu z bolu. Mi pomaga ciepla herbatka pare lykow plus ew tabletka nospy. Czasami delikatnie masowanie. Trzymaj sie cieplutko.
 
Mój lekarz uważa,że normalne bóle są tylko takie po bokach brzucha, które są związane z rozciąganiem się macicy
Mi np jak sie macica rozrasta szybciej to boli mnie caly brzuch a najbardzie podbrzusze i te wszystkie wiezadla.... na poczatku (ok. 10tc) bralam nospe forte bo zwijalam sie do lez z bolu (czesto wlasnie idac, stojac albo siedzac) - okazalo sie ze to od szybkiego rozrastania sie macicy, teraz czasami mam uczucie ciagniecia w srodku ale wiem ze mala wariuje i wszystko zaczyna naciagac :)...
Ale zawsze najlepiej skonsultowac sie z lekarzem......
P.S. Mam bole po bokach brzucha - ale wydaje mi sie ze to wzdecia ---- macie cos moze na to??...
 
Na wzdecia mozesz spokojnie brac espumisan plus do tego jedz suszone sliwki.Moze sie to wydac glupie ale polecana jest rowniez herbatka dla dzieci z kopru wloskiego,anyzek itd taka w granulkach, ktora kobiety w ciazy moga pic spokojnie. Wyprobowalam i polecam mi pomaga nie tylko na wzdecia ale i zaparcia czasami a jestem w 30 tyg ciazy.
 
reklama
Dzięki za pomoc :). Mam nadzieję że to nic poważnego, kontaktowałam się z położną i mówiła że jeśli leżąc na plecach boli najmniej to żebym tak właśnie leżała. Tym bardziej że u mnie ta ciąża jest zagrożona. No ale jeszcze w środę skonsultuję to z lekarzem :).
 
Do góry