reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

Ból i twardnienie brzucha, skracanie się szyjki macicy, skurcze

Patrysia, zdrówka! Żeby już było ok.

GoshiaK, bardzo Ci współczuję. I wierzę że tym razem zaświeci dla Ciebie słońce.

U nas mega męczący dzień. Nie wiem czy przez upał czy co ale Martynka beKSa się zrobiła straszna, a Blanka ma dzisiaj ewidentny problem ze spaniem. A na spacerze to obie wyły :-/
 
reklama
Goshiak - bardzo współczuje start. Trzymam kciuki za Was
Mitaginka - może te upały tak działają na dziewczyny
Lucalew - kiedy odstawiasz luteine? ja mam od 32 tc zmniejszać dawkę leków a w 34 tc odstawiamy, moja dr tak jak twój uważa, że dłuższe nie ma sensu bo już praktycznie nie działa na nic...
Moniasiap - trzymaj cię ciepło a odciągasz teraz mleko? Jak się dziś czuje Kaja?

Mój mały waży już 1.200 kg (wczoraj byłam na badaniach) szyjka trzyma :) wieć leżymy dalej :)

 
Do dziewczyn ktore juz maja swoje maluszki przy sobie: zdrowka dla Was i maluszkow, i oby jak najmniej klopotow!

Lucalew, Koltunek i pozostale "czekajace" i lezace dziewczyny - czy ktoras z Was ma szew?

Ja w sumie leze od 14 tygodnia (czyli od zalozenia szwu). Jak to moj lekarz powiedzial: wie pani, bez przesady, na 15 minutowy spacer oze sobie pani wychodzic. To samo powiedzial ordynator jak bylam teraz na obserwacji w szpitalu. Tylko ze ja sie cholernie boje! Nawet jak ide do lazienki to sie zastanawiam czy mi sie przez to cos z szyjka nie dzieje (schiza zupelna). Nie mam twardnien brzucha ani boli wiec biore tylko 3 x 1 luteine i 3 x 1 Magne B6 profilaktycznie. Aaa, no i kwasy DHA 4 x 1, moj lekarz powiedzial ze taka dawka zapobiega przedwczesnemu porodowi.

Mam tez pytanko: czy ktoras z Was czula ruchy maluszka tak dosc nisko? Ja jak leze na boku to mam wraznie ze czasem jakby mnie w szyjke kopal dzidzius. Jest ulozony/a podluznie miednicowo poki co wiec chyba nozki ma na dole i dlatego moze tak to odczuwam?

Dzisiaj robimy grilla przed domem. Wpadnie rodzinka i znajomi. Ja oczywiscie na lezance bede sie chilloutowac i czekac az mi podadza kielbase lub tez inne cos z grillka:-D
 
Ja juz dzisiaj w domku z Kajką, odstawienie mleka z piersi pomogło więc nas wypisali, wszystkimi innymi badaniami tylko mnie nastraszyli a po ponownym sprawdzeniu wyników wszystko wyszło ok, jestem tak zła na tych straszących konowałow że az mi się wszystko trzęsie.

Goshiak ja miałam szew załozony w 21tc z powodu niewydolności cieśniowo szyjkowej, niekiedy miałam wrażenie że mała wystawia nogę przez moja pochwę, oszczędzałam się bardzo ale juz pod koniec ciąży w 35tygodniu byłam całkiem mobilna.
 
Cześć Dziewczyny. Przepraszam Was że milczę ale ciężko przy Leosiu znaleźć chwilke. Przed porodem było 24h leniuchowania a teraz są 24h na pełnych obrotach. Dzisiaj też mamy pechowy dzień mąż zgubił kluczyk od jego taty samochodu i szukaliśmy i nie ma. Teściowa musiała zapasowy przywieść bo teść na wojażach i az sie boimy co bedzie jak sie dowie teść :/. No i Leoś dzisiaj by cały czas na piersi wisiał. W ogole długo je bo najpierw je potem troche przysypia czasem pociumka pierś znowu to poje itd. A wczoraj bylismy u lekarza po raz pierwszy z nim i wszystko dobrze ale kazali przystawiać mi 15 min jedna pierś i 15 min druga. I karmić co 2h. No i jak tu tak robic? Jak on lubi byc przytulony do mnie. Ale musi sie najadać. I wczoraj pierwsza próba wytrzymał z płaczem godzinę. Potem ciut wiecej ale zaczal ulewac i nie spał pol dnia. W nocy spi z nami. Dzisiaj obudził sie o 3 dopiero. Wczesniej jakas 22. Potem 6/7. Nie wiem co robic z tym kp. No i cały czas sie siebie uczymy. Boimy sie go podnosić do odbijania, na brzuszek tez. Obchodzimy sie z Leośkiem jak z jajkiem. ;p

Przepraszam, że nie odniosę sie do Waszych wpisów. Ale trzymam kciuki za wszystkie w dwupaku żeby doczekały do terminów bez zadnych dolegliwości :). A mamuśkom życzę samych szczęśliwych i bezproblemowych dni i nocy ;) Zaglądam tu, mam nadzieje ze za niedługo bede bardziej czasowa :)
 
Koltunek luteine zmienila mi na podjezykowo i juz zmniejszona jest dawka o polowe. Nie mowila jeszcze dokladnie kiedy ale moze byc tak ze tez juz od 34tc. Ide w srode na usg echo serca i tego samego dnia mam wizyte u ginki to moze juz mi powie od kiedy koniec z luteina i duphastonem. Gratuluje kochana kolej ego skonczonego tygodnia :-)

Goshiak ja nie mam chociaz mialam miec zakladany w 24tc bo skrocila mi sie szyjka do 22 mm a po lezeniu i pobycie w szpitalu doszla tzn wydluzyla sie do 33 czy 34 mm wiec dlatego nie zalozyli. Jesli chodzi o aktywnosc czy poruszanie sie to staram sie odpoczywac ale tez nie zabardzo moge bo moj M mial wypadek i niestety nadal nie moze wszystkiego robic wiec gotowanie, zmywanie czy pranie ja robie. Na zakupy chodzimy razem, moj M targa zakupy na plecach a ja tylko mowie i pokazuje co kupujemy i ewentualnie papier toaletowy lub kilo truskawek nosze :-)
Zrob sobie kochana suwaczek zebysmy widzialy w ktorym tyg jestes :-)

Monisiap no to super ze juz w domku. A zaczelas spowrotem karmic piersia?

Diuska ahhh no wlasnie tak to jest jak maluszek pojawi sie na swiecie to wtedy nie ma na nic czasu ale mysle ze jeszcze troche i sie jakos wszystko ustabilizuje. Jesli chodzi o kp to moge tylko doradzic czysto teoretycznie tego czego dowiedzialm sie ze szkoly rodzenia i szczerze tez nie wiem jak to bedzie w praktyce u mnie. Nam polozna powiedziala ze 20 minut samego jedzenia, ssania wystarczy i jak dziecko jeszcze ssie to zostawic ale jak zasypia to budzic albo odstawic zeby wlasnie nie przyzwyczajac do cyca jako uspakajacza ale tak jak piszesz jak tu takiego maluszka odstawic?!
 
Jeszcze nie karmię, ale myślę że od środy już powoli zacznę wprowadzać kilka posiłków z piersi, w tej chwili odciągam wszystko laktatorem mój lovi naprawdę daje radę.
Powiedzcie mi dziewczyny jak ubieracie maleństwa na spacer?? Bo ja to chyba jakieś zaćmienia mam i już nie wiem jak postępować z takim noworodkiem, niby piszą ze jadna warstwa więcej niż ja, ale wydaje mi się że jej będzie zimno:no:, po tym wszystkim jestem jednak trochę nadopiekuńcza i przewrażliwiona
 
Monisiap lovi masz reczny czy elektryczny? Pytam bo sama sie nad nim zastanawiam i nie moge sie zdecydowac wiec jedna wiecej opinia to zawsze pomaga.
Na ostatnich zajeciach w szkole rodzdnia pytalam wlasnie jak w taka pogode jak teraz ubierac maluszki to polozna powiedziala ze body z dlugim rekawem, polpajac lub spodnie i skarpetki, czapke i kocyk. Tak jak piszesz jedna warstwe wiecej niz my.
 
reklama
Monisiap, ostatnio w Dzien Dobry TVN bylo o pierwszych spacerach z maluszkami i jak je ubierac i tam wlasnie mowili ze o 1 warstwe wiecej niz my sami i ze lepiej nie przegrzewac maluszka. Ale wiem, ciezko wyczuc samemu jak takiego babla ubrac.

Dziewczyny, pytanie mam. Jak mam sobie ustawic suwaczek? Albo jestem slepa albo co, bo nie widze na stronie skad go wziac...
 
Do góry