reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

Ból i twardnienie brzucha, skracanie się szyjki macicy, skurcze

Też się spotkałam z różnymi opiniami, moja poprzednia dr kazała brać luteinę no-spe, magnez i odpoczywać, a spotykalam sie tez z paniką, że zagrozenie poronieniem. Tylko ja to mam takie porządne twardnienia, potrafi być kilka- kilkanaście na godzinę, także niewesoło.
Ja póki co biorę tylko magnez, wizyta dopiero za 3 tygodnie. Na ostatniej wizycie byłam tak zestresowana ze zupełnie zapomniałam mówić lekarzowi o tych twardnieniach - chociaż pytał jak się czuje🥴 ale dziś jest lepiej póki co.
 
reklama
Hmmm w sumie w poprzedniej ciąży ja też wiele razy zgłaszałam w szpitalu ze mam twardy brzuch i zawsze miałam wrażenie ze lekarze jakby tego nie słyszeli...ale może właśnie dlatego ze to nic nadzwyczajnego? Chociaż mi się akurat szyjka wtedy skracała....a mogę dopytać jakie badania będziesz mieć w szpitalu?
Miałam podejrzenie wady serca córki, wykluczone już przez 3 lekarzy prywatnie ale i tak kazali iść do szpitala bo tam "lepszy sprzęt" i dla świętego spokoju. Przy okazji powiem o twardnieniach brzucha i poproszę o zbadanie blizny po CC, bo jeszcze nikt tego nie robił w tej ciąży.
 
Hmmm w sumie w poprzedniej ciąży ja też wiele razy zgłaszałam w szpitalu ze mam twardy brzuch i zawsze miałam wrażenie ze lekarze jakby tego nie słyszeli...ale może właśnie dlatego ze to nic nadzwyczajnego? Chociaż mi się akurat szyjka wtedy skracała....a mogę dopytać jakie badania będziesz mieć w szpitalu?
A dzieci w brzuchu są u Was bardzo ruchliwe i jestescie szczupłe?
 
Macica koło 20 tygodnia ciąży powinna zacząć mieć skurcze braxtona-hixa, czy jak to się pisze. Ale jak to odróżnić od tego co jest właściwe dla ciąży a co nie, to zielonego pojęcia nie mam. Za skracanie szyjki odpowiadają nie tylko skurcze, ale i bakterie, infekcje układu moczowego, a nawet ponoć mogą kłopoty z tarczycą je wywołać.
Mnie ostatnio bardzo silne skurcze łapały. Usłyszałam, że mam sobie nie żałować magnezu w takiej sytuacji.
 
reklama
Miałam podejrzenie wady serca córki, wykluczone już przez 3 lekarzy prywatnie ale i tak kazali iść do szpitala bo tam "lepszy sprzęt" i dla świętego spokoju. Przy okazji powiem o twardnieniach brzucha i poproszę o zbadanie blizny po CC, bo jeszcze nikt tego nie robił w tej ciąży.
W takim razie życzę Ci aby wadę wykluczono po raz 4.✊ A magnez biorę bo kiedyś po prostu wspominałam lekarzowi ze brzuch mnie pobolewa. Chociaż ja mam problem z jelitami, wzdęciami, zaparciami i na pewno często boli mnie przez to brzuch (przed ciążą było to samo). Niestety czasem nie potrafię odróżnić kiedy boli "ciąża" a kiedy "jelita". Ale co to twardnien, nie mam wątpliwości.

A dzieci w brzuchu są u Was bardzo ruchliwe i jestescie szczupłe?
W pierwszej ciąży ważyłam 56 kg idac do porodu, obecnie (29 TC) ważę 66 ☹️☹️☹️ więc szczupła siebie zostawiłam jakieś 10 kg temu. Do tej pory mała w brzuchu nie była.jakos bardzo ruchliwa ale jak się ruszała to konkretnie. Od ostatniej wizyty mała jest ułożona glowkowo (wczesniej było poprzecznie) i ruchy są jakby delikatniejsze, czuje je niżej, w pachwinach....mam nadzieję ze mała nie będzie się za bardzo ta gloweczka pchać w dół

.
Macica koło 20 tygodnia ciąży powinna zacząć mieć skurcze braxtona-hixa, czy jak to się pisze. Ale jak to odróżnić od tego co jest właściwe dla ciąży a co nie, to zielonego pojęcia nie mam. Za skracanie szyjki odpowiadają nie tylko skurcze, ale i bakterie, infekcje układu moczowego, a nawet ponoć mogą kłopoty z tarczycą je wywołać.
Mnie ostatnio bardzo silne skurcze łapały. Usłyszałam, że mam sobie nie żałować magnezu w takiej sytuacji.
No właśnie te infekcje mnie trochę martwia. Robicie dziewczyny jakieś badania w tym kierunku ? U mnie lekarz tylko raz na jakiś czas zleca wykonanie zwykłego badania moczu .
 
Do góry