reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ból i twardnienie brzucha, skracanie się szyjki macicy, skurcze

reklama
3 litry w ciąży to minimum. Musisz pić więcej, to ma wpływ na nerki, jelita, w konsekwencji twardnienia.
Przeraża mnie tylko wizja wstawania co 15 minut do toalety przez tą moją szyjkę... Chociaż i tak wydaje mi się, że chodzę bardzo często, częściej niż inne ciężarne. Naprawdę dziewczyny, nigdy w życiu tyle nie latałam do łazienki co w ciąży. I to niezależnie od trymestru, przez cały czas chodzę dwa-trzy razy na godzinę i często jak wstaję to za chwilę znowu muszę usiąść i "poprawić" 🙈
 
Przeraża mnie tylko wizja wstawania co 15 minut do toalety przez tą moją szyjkę... Chociaż i tak wydaje mi się, że chodzę bardzo często, częściej niż inne ciężarne. Naprawdę dziewczyny, nigdy w życiu tyle nie latałam do łazienki co w ciąży. I to niezależnie od trymestru, przez cały czas chodzę dwa-trzy razy na godzinę i często jak wstaję to za chwilę znowu muszę usiąść i "poprawić" 🙈
Miałam tak samo i moja lekarz powtarzała, pić i chodzić do toalety.... w końcu to jedyny "spacer" jaki robisz🤦‍♀️🤪🤩
 
Przeraża mnie tylko wizja wstawania co 15 minut do toalety przez tą moją szyjkę... Chociaż i tak wydaje mi się, że chodzę bardzo często, częściej niż inne ciężarne. Naprawdę dziewczyny, nigdy w życiu tyle nie latałam do łazienki co w ciąży. I to niezależnie od trymestru, przez cały czas chodzę dwa-trzy razy na godzinę i często jak wstaję to za chwilę znowu muszę usiąść i "poprawić" 🙈

Ja częściej biegałam do toalety gdy wypijałam za mało wody, ponieważ często brzuch mi twardniał i od razu chciało się siku. Teraz piję dużo więcej, brzuch rzadziej się napina i przez to pęcherz jest jakoś w stanie więcej przyjąć :) Także same plusy :)
 
No właśnie ogarnął mnie strach i panika dziś coś... Wzięłam prysznic i jakby delikatnie przeszło, tabletki w moim przypadku mam wrażenie, że przestają jakkolwiek działać. Jutro chyba zadzwonię do ginka.
A mocno odczuwasz te twardnienia ogólnie?
Który tydzień ciąży u Ciebie? 🙂 Możliwe, że pisałaś, ja przeczytałam i oczywiście wyleciało mi z głowy 🤷🏼‍♀️😅 Jeśli tak to wybacz.
Dzisiaj zaczynam 26tc. Czuję taki ucisk w brzuchu. I wystają mi 2 gulki(dzieci? 🤔). Czasem dochodzi uczucie parcia na mocz. Zaczynam wtedy glebiej oddychać i przechodzi po chwili 😊 ja polecam liczenie tych twardnien, bo na prawdę też czasem panikuje a okazuje się że nie ma ich aż tak dużo i są np co 1h, 2h i wtedy się uspokajam 😀
 
Dziewczyny dziś 19+6, z mężem od początku ciąży nic ten tego i dziś przyśniło mi się jak to robimy [emoji2960] obudziłam się i miałam wrażenie że przez sen się podniecilam strasznie a po obudzeniu pierwszy raz w życiu - miałam brzuch jak kamień [emoji24] straszne uczucie, nie wiedziałam co robić.. przeszło po minucie około ale strasznie mnie to przestraszyło boje się iść spać [emoji24]
 
Dziewczyny dziś 19+6, z mężem od początku ciąży nic ten tego i dziś przyśniło mi się jak to robimy [emoji2960] obudziłam się i miałam wrażenie że przez sen się podniecilam strasznie a po obudzeniu pierwszy raz w życiu - miałam brzuch jak kamień [emoji24] straszne uczucie, nie wiedziałam co robić.. przeszło po minucie około ale strasznie mnie to przestraszyło boje się iść spać [emoji24]
Na sny nie mamy wpływu, nie martw się, jeśli będzie twardnieć brzuch wez no spe to go rozluźni, będzie dobrze, napewno nie jedna mama ma taką sytuację - ja też dwa dni temu :) będzie wszystko dobrze :) poprostu nie myśl o tym, odpychaj myśli chociaż nie zawsze to przynosi porzadany efekt ale chociaż zminimalizuje te sny :)
 
Biorę 3x magnez 3x nospe i 2x luteinę. Więc chyba więcej nie mogę zrobić, tak się przeraziłam że nie śpię i padam ze zmęczenia na twarz ale boje się usnąć
Na sny nie mamy wpływu, nie martw się, jeśli będzie twardnieć brzuch wez no spe to go rozluźni, będzie dobrze, napewno nie jedna mama ma taką sytuację - ja też dwa dni temu :) będzie wszystko dobrze :) poprostu nie myśl o tym, odpychaj myśli chociaż nie zawsze to przynosi porzadany efekt ale chociaż zminimalizuje te sny :)
 
reklama
Do góry